Gerek telefonda gerekse de mağazamıza gelen müşterilerimizin genellikle bize yönelttikleri soru şu oluyor “hangi akülü sandalyeyi önerirsiniz?” veya hangi “tekerlekli sandalyeyi önerirsiniz?”

Özel ürünler özel çözümler gerektirir!

Bizler müşterilerimize bir önermede bulunmadan önce ilk önce aracı kullanacak kişinin engel durumu, hastalığı ve hareket kabiliyetinin ne ölçüde olduğuna bakarak önermede bulunuyoruz. Bazen öyle vakalarla karşılaşıyoruz ki bu kişiler için kuvvetle muhtemel dünyanın hiçbir yerinde uygulanmamış kişisel çözümler geliştirerek kullanılacak araç üzerinde kişiye özel aparatlar takarak / geliştirerek ürünü o kişinin kullanımına uygun hale getiriyoruz. Bu anlamda kısada verdiğimiz hizmetleri şu şekilde özetleyebiliriz.

PROFESYONEL AKÜLÜ SANDALYELER

Akülü sandalyeler bildiğimiz üzere dünyanın birçok yerinde üretilmekte. Maddi anlamda her kesime hitap eden sandalyeler bulmakta mümkün. Önemli olan ise kişinin mücadele ettiği hastalığa uygunluk derecesidir.

İhtiyaçlar genele döküldüğünde ise; transfer uygunluğu, oturma minder veya koltuk modeli, skolyoz durumu, refakatçi için taşıma kolaylığı gibi durumlardan ibaret kalmamaktadır. Detaylar oldukça fazla ve kişinin kullanım durumu oldukça hassastır.

Bu detaylar, kişinin yaşamış olduğu alandaki arazi şartlarından, kişinin rahatsızlığının omurilik, felç, nörolojik olup olmadığına kadar onlarca detay ile detaylandırılabilir. Bu sebepten sandalye seçimi kesinlikle fizyoterapist yardımı ile ve bilirkişilerden faydalanarak alınmalı ve sonuca gidilmelidir.

Dayanıklılığında esas alındığı bu ürünler unutulmamalı ki engelli kişinin tüm hareket kabiliyetini donatabilecek ve kişiyi asla yarı yolda bırakmayacak ürünler olmalıdır.

Profesyonel ürünler kısmında bu ürünleri görebilir ve detayları hakkında uzman personelimiz ile kontak kurarak bilgi alabilirsiniz.

Bakınız: goldmedikal.com/akulu-sandalye

PROFESYONEL AKTİF VE MANUEL SANDALYE GRUBU

Profesyonel aktif grup dediğimiz bu sandalyeler, kişinin kol gücünü esas alarak itme çemberleri ile hareket kabiliyeti sağlayan ürünlerdir.

Daha çok uzun sürüşlerden ziyade kısa ve sürekli kullanımlarda uygundur.  Ayrıca kullanılan engel grupları içerisinde ağırlıkla parapleji, tetraplaji, ampute durumu söz konusu olan engelliler yer almaktadır.

Engelli sporlarında da aktif olarak kullanılan bu sandalyeler, kişinin hayatını oldukça kolaylaştırmakta ve sosyal hayata entegre olmasını sağlamaktadır.

Profesyonel manuel sandalyeler ise aktif gruba göre biraz daha ve daha fazla ağır durumda olup akülü sandalye kullanımı yetisini kaybeden engelliler tarafından kullanılmaktadır. Bu sandalyeler kişinin kendi kullanımına müsait olsa da asıl hareket kabiliyeti refakatçi için tasarlanmış ve engel durumuna göre özel pozisyonlanabilen hale getirilmiştir.

Bu pozisyonlamalar sırt yatırma, ayak uzatma, tilt koltuk, baş boyun ve baldır destekleri, yan destekler, özel oturma sırtlık ve minderleri ile donatılabilir ve ağır engel durumu olan hastalar için hayatı daha kolay hale getirir.

Engel durumuna göre tercihi kesinlikle fizyoterapistler ve uzman bilirkişiler tarafından yapılarak sonuca gidilmelidir.

Bakınız: goldmedikal.com/tekerlekli-sandalye

Oğuz Şahin