Neden Akülü Sandalye, Tekerlekli Sandalye Fiyatlarını Yazmıyoruz?

Firmamız bünyesinde yayın hayatını 4 yıla aşkındır sürdüren Gold Medikal web sitemizde uzun bir süredir satışını yaptığımız akülü sandalye, tekerlekli sandalye vb. gibi medikal ürünlerin fiyat bilgilerini kaldırmış durumdayız. Web sitemizi ziyaret eden kullanıcılarımız telefonla bizi arayarak ürünlerimizde neden fiyat yazmadığını soruyor.

Gelen bu sorulara topluca yanıt vermek adına bir açıklama yapma gereği duyduk. Geçtiğimiz yıllarda Bakanlık tarafından yayınlanan SUT (Sağlık uygulama tebliği) kanunu gereği yukarda adı gecen tekerlekli sandalye, akülü sandalye vb. gibi medikal ürünlerin internet üzerinden online satışı yasaklanmıştır.

Bizlerde bu tebliğ doğrultusunda web sitemiz üzerinden onlayn satışı zorunlu olarak kaldırmak durumunda kaldık.

Yayınlanan kanun gereği bu türden medikal ürünlerin internet üzerinden satışı yasak olup, fiyat bilgisi müşteriye ya telefon ya, e-mail yoluyla yada mağazamıza gelen müşterilerimize verilmek zorunda.

Yaşanan bu durumdan biz medikalcilerin hiç biri hoşnut değil. Zira Ürünlerimizin internet üzerinden online satışının yapılması biz medikal sektörünün iş yükünü hayli kolaylaştıran bir durum idi. Getirilen yasak hem müşterilerimiz açısından hemde bizim açımızdan son derece kötü bir durumdur. Zira web sitemiz üzerinden bir ürünü inceleyip beğenen müşterimiz beğendiği tekerlekli sandalyenin fiyatını öğrenmek için bizi arayarak şu marka tekerlekli sandalye kaç TL diye sormak zorunda kalıyor.

Sırf bu yüzden telefon trafiğimizin neredeyse %50 si akülü sandalye fiyatları yada tekerlekli sandalye fiyatlarını müşterilerimize bildirmek için çalışır oldu.

Hem biz medikal sektörünün hem son kullanıcın canını sıkan bu tatsız durumun düzeltilmesi adına bakanlık nezdinde girişimlerimiz devam etmekte. Umarız yakın zamanda bu durum düzeltilerek yaşanan mağduriyetin önüne geçilmiş olunur.

 

Gold Medikal Yönetimi Saygıyla Duyurur.