x
En İyi 3 Hasta Tuvalet Sandalyesi

En İyi 3 Hasta Tuvalet Sandalyesi

23 Mart 2022

Yaşlı, hasta, yatalak veya ağır engelli bireyler için üretilmiş olan hasta tuvalet sandalyesi, banyo ve tuvalet ihtiyacının en kolay şekilde giderilmesini sağlayan medikal bir üründür. Rehabilitasyon süresince veya sürekli olarak bakımını üstlendiğiniz kişi için bir hasta tuvalet sandalyesine ihtiyacınız varsa, sizler için araştırdığımız en iyi 3 hasta tuvalet sandalyesi ile ilgili detaylara hemen geçelim.

Günümüzde birçok marka ve modelde hasta tuvalet sandalyesi satılıyor. Bir diğer adı klozetli tekerlekli sandalye olan hasta tuvalet sandalyesinin sadece sandalye formunda olan modelleri olduğu gibi, tekerlekli sandalye olarak kullanılan çeşitleri de çok tercih ediliyor. Sektörün nabzını tutan ve 2000’li yıllardan bu yana hizmet sunan Comfort Plus markasının en çok beğenilen 3 hasta tuvalet sandalyesini sizler için inceledik

 

Hasta Tuvalet Sandalyesi Çeşitleri

Birçok tekerlekli sandalye ve medikal ürünleri ile tercih edilen bir marka olan Comfort Plus’ın fiyat performans olarak gözde olan 3 hasta tuvalet sandalye modeli şunlardır;

Comfort Plus DM-69U Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye:

Comfort Plus DM-69U Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye

9 kg ürün ağırlığı ve katlanabilme özelliği ile taşınması ve depolanması kolay bir modeldir. Hasta, yaşlı, yatalak ve engelli bakımını kolaylaştıran özellikleri ile tercih edilir. En önemli ihtiyaçlardan olan banyo ve tuvalet ihtiyacının karşılanmasında hasta bakıcıları ve refakatçilerin en büyük destekçisidir. Alüminyum şaseli olup sağlam ve kalitelidir. Suya ve neme karşı dayanıklı olan üründe kullanım süresince paslanma veya deformasyon yaşanmaz. Alüminyum şase gövde deklozet kapaklı oturma yeri, sırt şiltesi, kullanımı kolçakları, lazımlığı, refakatçi tutacakları ve manuel fren sistemi bulunur. Kolay temizlenebilen ve kullanımı son derece konforlu ve güvenli bir model olan Comfor Plus DM-69U en çok tercih edilen medikal hasta tuvalet sandalyesi modelidir.

Comfort Plus DM-72 Banyo ve Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye:

Comfort Plus DM-72 Banyo ve Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye

Alüminyum şaseli, Comfort Plus DM-72 13,3 kg ağırlığında klozete yaklaşabilen bir banyo tuvalet özellikli tekerlekli sandalyedir. Estetik tasarımı hemen göze çarpan ürünün sağlam ve ergonomik oluşu en önemli özelliklerindendir. Dönemsel veya uzun süreli bir tuvaletli tekerlekli sandalye çeşidine ihtiyacı olanların tüm ihtiyaçlarını karşılayan özelliklere sahiptir. Arka tekerlekler bas-çıkar özellikli olup dar alanlarda kullanımı kolaydır. Lazımlıklı oluşu yanında klozete yaklaşabilmesi, klozeti kullanmak isteyen kullanıcıların beklentilerine en iyi şekilde cevap verir. Anti-tipper tekerlekleri sayesinde geriye devrilme riski olmayıp elle kontrolü son derece kolay ve pratiktir.

Comfort Plus DM-72 Lux 6 Tekerlekli Banyo ve Tuvalet Özellikli Tekerlekli Sandalye:

Comfort Plus DM-72 Lux 6 Tekerlekli Banyo

Banyo tuvalet özellikli popüler bir diğer ürün de Comfort Plus DM-72 Lux modeldir. 2 büyük 4 küçük tekerlekli olup aynı zamanda tekerlekli sandalye olarak ta kullanılır. Dar alanlarda kullanımı kolay, nemli ve ıslak zeminlerde kaymaz özelliği ile güvenlidir. Lazımlık pratik bir şekilde çıkarılıp temizlenebilir. Oturma yeri ve sırt bölgesinin temizliği de son derece kolaydır. Ev ve hastane ortamında kullanıma uygun olup seyahatlerde en kolay şekilde taşınabilir. Tuvalet ve engelli banyo sandalyesi olarak çok tercih edilen bir modeldir.

 

Tuvaletli Tekerlekli Sandalye

Yatalak, hasta ve kendi başına tuvalet ihtiyacını gideremeyecek derecede engelli bireyler için üretilen tuvaletli tekerlekli sandalye, bakıcı ve refakatçilerin işini kolaylaştırmanın yanında hastanın hırpalanmadan banyo-tuvalet ihtiyacını gidermede kullanılan bir üründür. Farklı tasarımlarda birçok modeli olup ortak amaç kullanıcının temel ihtiyacını karşılamaktır. Klozet aparatlı veya lazımlıklı sandalye çeşitleri yanında, günlük yaşamda tekerlekli sandalye olarak kullanılan modelleri bulunur. Tedavi süresince veya daimi olarak tuvaletli tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olanlar için amacına uygun ve beklentileri karşılayan farklı fiyatlarda ürün çeşidi yer alır.

Engelli, hasta veya yatalak hasta banyo sandalyesi, temizliği kolay, kullanımı pratik, taşınması ve depolanması sorunsuz medikal ürünlerdir. Comfort Plus hasta tuvalet sandalyeleri, alüminyum gövdeli, katlanabilen, konforlu ve güvenli ürünler olarak tercih edilmektedir.

 

Engelli Banyo Tuvalet Sandalyeleri

Engelli banyo tuvalet sandalyeleri; ortası delik sandalye, lazımlıklı sandalye ve lazımlıklı tekerlekli sandalye olarak çeşitleri bulunan ürünlerdir. Tuvalete kendi başına gidemeyen, banyo-tuvalet ihtiyacını başkalarının yardımı olmadan gideremeyen hastaların yaşamında önemli rol oynar. Hem hasta hem de bakıcıların en büyük destekçisi olup, ihtiyaç sahipleri için tüm detayların en ince ayrıntısına kadar düşünülüp üretiminin yapıldığı sandalyelerdir.

Engelli bireyin banyoya kadar taşınması, banyoda duşunun aldırılması fiziksel güçle son derece zordur. Oysa engelli banyo sandalyeleri ile kişi banyo ve tuvalete kolayca taşınır. Banyo sırsında tekerlekli sandalyesinde en güvenli şekilde oturur. Gerek hijyen gerekse konfor ve güvenlik bakımından hem hasta hem de refakatçisi rahat eder. Katlanabilen banyo-tuvalet sandalyelerinin seyahatlerde taşınması ve depolanması da kolaydır. Arkada 2 büyük tekerleği olan modeller ise iç ve dış mekânlarda tekerlekli sandalye olarak ta kullanılır. Bu tip engelli banyo tuvalet sandalyeleri çok özellikli olup ihtiyaca göre tercih edilen modellerdir. Hasta yatalak değilse, tekerlekli sandalye ile kendisi veya refakatçisi eşliğinde gezebiliyorsa, bu grup banyo tuvalet sandalyesi ihtiyaçlara çok daha iyi cevap verecektir.

 

Engelli Tuvalet Sandalyesi Fiyatları

Engelli veya hasta tuvalet sandalyesi, onlarca marka ve modelde çeşidi bulunan ve farklı fiyatlarla müşterilere sunulan ürünlerdir. Hasta, yaşlı veya engelli tuvalet sandalyesi fiyatları ürüne, tedarikçi firmaya ve özelliklerine göre değişmektedir. SGK ödemeli ürünler olarak sürekli kullanımda devlet tarafından da desteklenmektedir.

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Tuvalet Sandalyesi Nedir?

Ortası delik, altında lazımlığı bulunan veya hem lazımlıklı hem de klozete yaklaşabilen sandalye çeşididir. Klozet oturma yerinin altındadır. Tekerlekli sandalye tasarımlı modellerde klozet çıkarılır ve tekerlekli sandalye olarak ta kullanılır.

Tuvaletli Tekerlekli Sandalye Nasıl Katlanır?

Tekerlekli sandalyenin frenleri açılır ve yanlardan tutularak yukarı kaldırılır. Katlanması ve açılarak kullanıma hazır hale getirilmesi son derece kolaydır.

Engelli Tuvaleti Nerede Satılır?

Engelli tuvaleti veya engelli banyo tuvalet sandalyesi temini için güvenilir firmalarla alışveriş yapmak önemlidir. Sektörde isim yapmış markaların popüler ürünlerini müşterilerine ulaştıran ve her zaman ürünlerinin arkasında duran güvenilir tedarikçiler bulunuyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.