x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye

Ayağa kaldırma, dik pozisyonlandırma özelliği olan akülü sandalye modelleri sıradan bir akülü sandalye olmayıp aynı zamanda bir rehabilitasyon cihazı fonksiyonunu gören çok yönlü çok özelliği bulunan akülü tekerlekli sandalye modelleridir.

Ayağa kaldıran sandalyeler, akülü (motorlu) ve manuel ayağa kaldıran sandalyeler olmak üzere ikiye ayrılır.

Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye


Ayağa kaldıran akülü sandalye modellerinde ürünü kullanan hasta veya engelli birey genellikle joystick (kumanda) yardımıyla ayağa kaldırma işlemini gerçekleştirir. Bu ürünlerde hasta veya engelli bireyin ürün üzerindeyken ayağa kaldırma işlemi sırasında güvenlik çok önemlidir.

Bu tür motorlu ayağa kaldırma cihazlarında güvenliği sağlamak adına hasta üst gövde bölümünde birkaç farklı noktadan emniyet kemeriyle sabitlenir. Dik konumlamanın tam olması ve hasta veya engelli bireyin aşağı doğru kaymaması için bacak arası desteği bulunur. Ek olarak kişi diz bölgesinden kemer yardımıyla desteklenir.

Halk arasında asansörlü akülü sandalyede denilen bu modellerde Tilt özelliği (koltuğun manuel ya da motorlu şekilde arkaya yatması açı ayarının yapılması) veya Lift (asansör) özelliği birlikte bulunur.

Ayağa Kaldıran Tekerlekli Sandalye


Ayağa kaldıran tekerlekli sandalyeler, “manuel sürüş, motorlu kalkış” veya “manuel sürüş manuel kalkış” özelliklerine sahip iki ayrı modelde kullanıcıya sunulur.

Manuel sürüş, motorlu kalkışta ürün klasik bir manuel tekerlekli sandalye gibi ev içerisinde veya dış mekânda kullanılır. Motorlu kalkışta ise cihazda bulunan elektrik ya da motor sistemi sayesinde hasta ayağa kalkar, kaldırılır. 

Manuel sürüş manuel kalkışta ise tüm işlemler manuel olarak yapılır. Bu sandalye modelini kullanacak kişinin el ve kol becerilerin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir.

Ayağa kalkan tekerlekli sandalye modelleri fiyat acısından ayağa kaldıran akülü sandalyelere göre daha ucuzdur. Manuel sürüş, manuel kalkış özelliğine sahip tekerlekli sandalyeler ise, manuel sürüş motorlu kalkış özelliğine sahip ürünlerden fiyat açısından daha ucuzdur.

Ayağa Kalkan Akülü Tekerlekli Sandalyeleri Kimler Kullanmalı?


Bir üst mesajımızda ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye modellerinin sadece bir mobilizasyon ürünü olmayıp aynı zamanda bir rehabilitasyon cihazı olduğunu belirtmiştik. Örneğin biz gelen müşterilerimizden, “ayağa kaldırma özelliği olan akülü tekerlekli sandalye” isteyen çoğu müşterimiz gittikleri fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri tarafından yönlendirilen müşterilerdir.

Buradan yola çıkarak şunu söylemek mümkün. X kişi ayağa kaldıran akülü tekerlekli sandalye kullanacaksa bunu bir fizik tedavi ve rehabilitasyon önermesiyle kullanmalı. Elbette illa da bir önerinin olması şart değil. Zira kişi sürekli oturur durumda yardımsız veya yardımla ayağa kalkamıyorsa sağlıklı bir kan dolaşımı ve kas yıkımının olmaması adına ayağa kaldıran sandalye modellerinden kendisine en uygun modeli seçip kullanabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.