Akülü Sandalye Cazip Fiyat Taksit Avantajı

Akülü Sandalye Cazip Fiyat Taksit Avantajı

Asansör Özellikli Akülü Sandalye

Excel Care Akülü Tekerlekli Sandalye

Excel X-Power 10 Akülü Tekerlekli Sandalye

Excel X-Power 30 Akülü Tekerlekli Sandalye

Excel x-Power 60 Akülü Sandalye

Invacare G50 Akülü Sandalye

İnvacare storm 3 akülü sandalye

Yeni

İnvacare TDX SP Akülü Sandalye

İnvacare Zephyr Safir Akülü Sandalye

JT 200 Akülü Sandalye

JT 201 Akülü Tekerlekli Sandalye

JT 327 Akülü Tekerlekli Sandalye

JT-101 Akülü Tekerlekli Sandalye

JT-110 Akülü Sandalye

Katlanabilir Akülü Tekerlekli Sandalye: BL100

Katlanan Akülü Sandalye Nevtus R150

Leo 706 Konfor Koltuklu Akülü Sandalye

Meyra Champ Akülü Sandalye

Meyra Optimus 2 2.322 Akülü Sandalye

Meyra Optimus 2 RS Akülü Sandalye Gold Medikal

Gösterilen: 1 ile 20 arası, toplam: 48 (3 Sayfa)

Akülü sandalye modellerinde size özel fırsatlar sunuyoruz. Gold Medikal mağazalarından satın alacağınız akülü sandalyelerde peşin fiyatına 5 taksit avantajı, nakit ödemelerde sürpriz fiyat indirimleri…

Akülü Tekerlekli Sandalye

Akülü sandalyeler kendi içlerinde katlanabilir akülü sandalye, ayağa kaldıran akülü sandalye, özellikli akülü sandalye (kişiye özel üretilmiş) standart akülü sandalye ve son olarak ev tipi akülü sandalye olmak üzere 5 ayrı sınıflandırmaya tabi tutulmuş cihazlardır.

Katlanır Akülü Sandalye

Katlanabilir akülü sandalye modelleri yapıları gereği daha çok ev içinde veya fazla engebeli olmayan düz zeminlerde kullanılmaya elverişli ürünlerdir. Kullanıcıların katlanır akülü sandalyeleri tercih etme nedenleri araçla bir yerden başka yere giderken akülü sandalyenin katlanabilme özelliğinden faydalanarak sandalyeyi araç bagajına sığıyor olma özelliğidir. Katlanabilir akülü sandalyelerin aküleri çıkartılarak koltuk öne yatırılır ve fazla yer kesmesi önlenir. Bazı katlanır akülü sandalye modellerinde ise akü yerine küçük lidyum piller vardır. Bu tip akülü sandalyeleri katlamak için akülerini çıkartmaya gerek yoktur.

Katlanır akülü sandalyelerin motorları watt değerinden küçük oldukları ve yapıları gereği ön ve arka tekerlerinin küçük olması nedeniyle dış mekan kullanımda çok uygun değildirler.

Ayağa Kaldıran Akülü Sandalye

Ayağa kaldıran akülü sandalyelere genel anlamda “lift” yani asansör özellikli akülü sandalye denilmektedir. Bu ürünlerde kullanıcı gövdeden bacak arasından kemerlerle akülü sandalyede koltuğa bağlanır. Diz bölgesinden kemerle desteklenerek akülü sandalyede bulunan kumanda (joistik) sayesinde kişi motor yardımıyla ayağa kaldırılır. Üst segment akülü sandalye sınıfında bulunan ayağa kaldırma özellikli akülü sandalyelerde lift özelliğinin yanısıra tilt (koltuğun eğimi) özelliğide vardır.

Permobil, ottobock, meyra gibi dünyaca ünlü akülü sandalye markalarının lift özellikli akülü sandalye modelleri tüm dünyada en çok beğenilen ve çok yönlü işlevselliği olan ürünlerdir.

Özellikli Akülü Sandalye

Bu sandalye modelleri üretici firmalar tarafından kullanıcının engel, hastalık durumu göz alınarak seri üretimi yapılmayan kişiye özel olarak üretilen akülü sandalye modelleridir. Kişiye özel üretimi yapıldığı içinde fiyat olarak pahalıdır.

Standart Akülü Sandalye

Lift ve tilt özelliği olmayan genel standartlara göre üretilmiş akülü sandalye modelleridir. Standart akülü sandalyeler için her ne kadar “standart” kelimesi kullanılsa da motor gücü, teker büyüklüğü, dönüş yarı çapı gibi özellikler açısından birbirlerinden farklılıklar göstermektedir.

Ev Tipi Akülü Sandalye

Ev içerisinde kullanıma uygun teker büyüklüğü, oda kapılarından rahatça geçebilecek genişliğe sahip akülü sandalye modelleridir. Bu modellerde motor gücü düşük olduğu için dış mekanlarda herhangi bir engelle karşılaştıklarında o engeli aşabilecek motor gücüne sahip olmadıkları için dış mekanda kullanılması uygun değildir.

Akülü Sandalye Fiyatları – Fiyat Aralıkları

Akülü tekerlekli sandalyelerin fiyatları satın alınacak akülü sandalyenin tipine, özelliklerine, markasına göre değişmekle birlikte akülü sandalye fiyat aralığı 3.500 TL’den başlayıp 60 – 70 bin TL ye kadar satılmaktadır. Çoğu akülü sandalye üreticisi tıpkı otomobillerde olduğu gibi “halk diliyle” boş paket dolu paket” tabiriyle aynı model akülü sandalyelere isteğe bağlı opsiyonel seçim ekleyerek örneğin xx model için tilt özelliği 3.500 TL , Lift özelliği 2.500 TL, Akü kapasitesi 55 AH, 72 AH 2.000 TL opsiyonel seçenekler sunmaktadırlar.

Akülü Sandalye SGK Ödemeleri ve SUT Kodları

SGK sosyal güvencesi olan yurttaşların gerekli şartları karşılaması halinde “standart akülü sandalyeler” için 5 yılda bir yenilenmek üzere 2.500 TL, “özellikli akülü sandalye” modelleri için ise 10.000 TL geri ödeme yapmaktadır.

Önemli hatırlatma. SGK nın özellikli akülü sandalyeler için yaptığı 10 bin TL lik geri ödemeyi sadece “gaziler” almaktadır.

Standart akülü sandalye sut kodu: OP1345

Özellikli akülü sandalye sut kodu: 100005