Menu
Your Cart

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatlarında 5 Taksit

Akülü sandalye modellerinde size özel fırsatlar sunuyoruz. Gold Medikal mağazalarından satın alacağınız engelli akülü araçlarında peşin fiyatına 5 - 7 taksit avantajı, nakit ödemelerde sürpriz fiyat indirimleri sizleri bekliyor.

 

Dünyanın en kaliteli markaları olan Meyra, Invacare, Permobil engelli araçlarında her çeşit ödeme kolaylığı tanıyoruz.

Sloganımız “kalite herkesin, özellikle engelli yurttaşların hakkıdır.”

 

Akülü Tekerlekli Sandalye Özellikleri Modelleri

 

Akülü engelli araçları gelişen teknoloji ve farklı engel gruplarına hitap etmeleri açısından kendi içlerinde çok farklılıklar gösterirler. Buna göre bu araçların genel özelliklerini ve çeşitliliğini şu ana başlıklarda sıralayabiliriz; katlanabilir modeller, ayağa kaldıran modeller, özellikli akülü engelli araçları (kişiye özel üretilmiş) standart akülü araçlar ve son olarak ev tipi akülü sandalye olmak üzere 5 ayrı sınıflandırmaya tabi tutulmuştur. Tüm bu sınıflandırmaların detaylı özellikleri aşağıda açıkladığımız şekildedir.

 

Katlanabilir Akülü Sandalye Modelleri

 

Katlanabilir akülü sandalye modelleri yapıları gereği daha çok ev içinde veya fazla engebeli olmayan düz zeminlerde kullanılmaya elverişli ürünlerdir. Kullanıcıların katlanan sandalyeleri tercih etme nedenleri araçla bir yerden başka yere giderken sandalyenin katlanabilme özelliğinden faydalanarak sandalyeyi araç bagajına sığdırabilmelidir. Katlanabilir akülü araçların aküleri çıkartılarak koltuk öne yatırılır ve fazla yer kesmesi önlenir. Bazı katlanır modellerinde ise akü yerine küçük lityum piller vardır. Bu tip modelleri katlamak için akülerini çıkartmaya gerek yoktur. Dolayısıyla kullanım açısından daha pratiktirler.

 

Katlanabilen akülü sandalye modelleri pratik taşınması, hafif oluşu kullanıcı açısından büyük avantaj sağlar. Bu modellerde yapıları gereği motor gücü, akü kapasitesi düşük olup, teker çaplarının küçük olması bu araçların çok fazla bozuk yol şartlarında kullanılmasını güçlendirse de hafif ve pratik taşınabilir oluşu, her yere rahatlıkla yanaşabilmesi girebilmesi son kullanıcı açısından oldukça verimli bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

 

Katlanabilir Akülü Sandalye Fiyatları

 

Wollex, Poylin, Comfort Pulus, Fulmaks, Jetty, Meyra gibi birçok markaya ait katlanabilir akülü sandalye modeli olup, bu modellerin fiyatları, markaya, aracın özelliklerine göre değişmektedir. Aküleri çıkartıldıktan sonra katlanabilen modeller daha ekonomik fiyatlara sahipken, lityum iyon pilli (bataryaları sökmeden katlanan modeller) olanlar fiyat açısından daha yüksektir.

Tüm bunlara ek olarak, bu modellerin kasalarında kullanılan metal çeşidi de fiyatı etkiler. Örneğin çelik kasa dayanıklıdır ancak ağırdır. Buna karşın 7020 serisi alüminyum hem hafif hemde çelik kasa kadar dayanıklıdır. Motor gücüde fiyatı etkiler. Örneğin diğer tüm donanım özellikleri aynı olan ancak motoru 150 w olan bir model ile motoru 300 w olan bir modelin fiyatı aynı değildir.

 

Sizde bir katlanan sandalye alarak, pratik, rahat ve ergonomik kullanım kolaylığının yanısıra hafif ve kolay taşınabilirliğin konforunu yaşayabilirsiniz. Alanında uzman satış sorumlularımız, engel durumunuz, boyunuz, kilonuz ve beden kontrol yeteneğinize göre size en uygun modeli seçmenizde yardımcı olacaktır

 

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

 

Ayağa kaldıran akülü sandalyelere genel anlamda “lift” yani asansör özellikli akülü araçlar denilmektedir. Bu özelliğe sahip engelli araçlarını genellikle fizyoterapist ve rehabilitasyon uzmanları aracı kullanacak engelli veya hasta kişide sağlıklı kan dolaşımı ve kas kaybının yaşanmaması adına önerirler. Bu ürünler profesyonel anlamda geliştirilmiş ürünler olup, kişinin ayağa kaldırma, dik pozisyonlandırma sırasında güvenliği ön planda tutularak dizayn edilmişlerdir.

Üst segment akülü araç sınıfında bulunan ayağa kaldırma özellikli akülü sandalyelerde lift özelliğinin yanısıra tilt (koltuğun eğimi) özelliği de vardır.

 

Permobil, ottobock, meyra gibi dünyaca ünlü akülü sandalye markalarının lift ve tilt özellikleri ile dünyada en çok beğenilen ayağa kaldırma özellikli akülü araç modelleri vardır. Bu markalara ait araçlar otoriteler tarafından parmakla gösterilen markalar arasında ilk sırada yer alırlar.

 

Unutmayın, ayağa kaldıran / dik pozisyonlandıran araçlar size sadece hareket kabiliyeti sağlamaz. Aynı zamanda hastalık, sakatlık nedeniyle bedeninizin yardım almadan dik konuma (ayağa kaldırma) getirerek sağlıklı kan dolaşımı, kas kaybının önlenmesi, olası omurga eğriliklerinin oluşmasını önleyen rehabilitasyon cihazlarıdır.

 

Arazi Tipi Akülü Sandalye Modelleri

 

Engebeli araziler, bozuk yol şartlarında azami derecede verim sağlamaya yönelik akülü sandalye modelleridir. Her türlü engeli aşmaları için motor güçleri ve akü kapasiteleri fazladır. Ön ve arka teker çapları büyük, dişli tekerleri vardır.

Kullanıcın zorlu yol şartlarında daha konforlu sürüş yapmaları için süspansiyon sistemleri çok geliştirilmiştir. Güçlü motorlar engel atlama da en önemli donanım parçası olurken, teker çapının büyük ve dişli tekerler olması bu araçların patinaja düşmesini önler. Önden ya da arkadan çekişli modeller olduğu gibi 4x4 arazi tipi akülü sandalye modelleri de vardır.

 

Özellikli Akülü Sandalyeler

 

Motorlu sırt yatırma, motorlu ayak kaldırma, koltuğun motorlu şekilde yükseltilmesi (asansör koltuk) özelliklerine sahip engelli araçlarıdır. Bu araçlarda kullanıcı kumanda (joystick) üzerinden verdiği komutla akülü sandalyesinin koltuğunu arkaya doğru yatırabilir, ayaklarını öne doğru kaldırabilir veya koltuğu yükselterek yüksekteki nesnelere ulaşabilir veya başkalarıyla göz hizasında temas kurabilir.

 

En gelişmiş donanım seçeneklerine sahip bu araçlarda modeline göre koltuğun oturma genişliği, ayaklık boyu ayarı, kolçak yükseklik ayarı gibi birçok kişiselleştirilebilir ayar seçeneği de bulunur.

 

Standart Akülü Sandalyeler

 

Lift ve tilt özelliği olmayan genel standartlara göre üretilmiş akülü sandalye modelleridir. Standart akülü engelli araçları için her ne kadar “standart” kelimesi kullanılsa da motor gücü, teker büyüklüğü, dönüş yarı çapı gibi özellikler açısından birbirlerinden farklılıklar gösterirler. Bu tip engelli araçlarında sırt yatırma, ayak kaldırma, koltuk yükseltme gibi özelliklerin hiçbiri yoktur. Fiyat olarak daha ekonomik oldukları için kullanıcılar tarafından tercih edilirler.

 

Ev Tipi Akülü Sandalyeler

 

Ev içerisinde kullanıma uygun teker büyüklüğü, oda kapılarından rahatça geçebilecek genişliğe sahip akülü sandalye modelleridir. Yemek masası vb. gibi masaların altına girecek şekilde ölçülerde imal edilmiştirler.

Ev içerisinde olduğu gibi AVM, lokanta vb. gibi kapalı mekanlarda rahat bir kullanım imkanına sahiptirler

 

Engelli Scooter Modelleri Markaları

 

3 tekerli, 4 tekerli ve katlanabilen engelli scooter modelleri bulunur. Daha çok dış mekanda kullanılan elektrikli akülü engelli scooterleri, arazide kullanıma uygun, yüksek hız kapasitesine sahip mobilite cihazlarıdır. İnvacare, Meyra, Sterling, jetty gibi birçok markaya ait scooter modeli bulunmaktadır.

 

Scooter fiyatları, markaya, modele ve aracın özelliklerine göre değişmektedir. Bununla birlikte Gold Medikal olarak az kullanılmış neredeyse sıfır ayarında Avrupa menşeli 2. El scooterleri siz müşterilerimiz için en uygun fiyata temin etmekteyiz.

 

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

 

Akülü tekerlekli sandalyelerin fiyatları satın alınacak akülü sandalyenin tipine, özelliklerine, markasına göre değişmekle birlikte akülü sandalye fiyat aralığı 5.500 TL’den başlayıp 250 bin TL ye kadar çıkmaktadır.

 

Çoğu akülü engelli araç üreten firmalar, tıpkı otomobillerde olduğu gibi “halk diliyle” boş paket dolu paket” tabiriyle aynı model akülü engelli aracına isteğe bağlı opsiyon el seçim ekleyerek örneğin xx model için tilt özelliği 3.500 TL, Lift özelliği 2.500 TL, Akü kapasitesi 55 AH, 72 AH 2.000 TL opsiyon el seçenekler sunmaktadırlar. Tabi bu seçeneklerin her biri satın alınacak aracın fiyatını yukarı çekmektedir.

 

Siz değerli müşterilerimizin akülü tekerlekli sandalye alımında peşin fiyatına taksit avantajı sunmaktayız. Unutmayın Gold Medikal olarak sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin en büyük akülü tekerlekli sandalye satısı olarak, hiçbir yerde bulamayacağınız akülü tekerlekli sandalye fiyatlarını sizlere sunmaktayız.

 

Akülü Sandalye SGK Ödemesi ve SUT Kodları

 

SGK sosyal güvencesi olan yurttaşların gerekli şartları karşılaması halinde devlet “standart akülü sandalyeler” için 5 yılda bir yenilenmek üzere 2.500 TL, “özellikli akülü sandalye” modelleri için ise 10.000 TL geri ödeme yapmaktadır.

Önemli hatırlatma: SGK’nın özellikli sandalyeler için yaptığı 10 bin TL lik geri ödemeyi sadece “gaziler” almaktadır.

  • Standart akülü sandalye sut kodu: OP1345
  • Özellikli akülü sandalye sut kodu: 100005

Akülü sandalye SGK ödemesi için hangi belgelerin gerektiği ve yapılacak işlemler için tıklayın https://goldmedikal.com/akulu-sandalye-sgk-odemesi.html

 

Akülü Tekerlekli Sandalye Bağışı

 

Özellikle ülkemizde engelli yurttaşlar eğitim hayatından yeterince faydalanamıyor. Buna bağlı olarak aktif çalışma yaşamı içerinde yer alamıyor. Buda birçok engellinin ekonomik anlamda yoksunluk içinde olmasına neden olmaktadır. Yüzbinlerce engelli akülü sandalyesi olmadığı için evinden çıkamıyor ne yazık ki.

 

Binlerce engelli vatandaş bir akülü sandalyenin hayaliyle yaşamakta. Eğer sizde bir engellinin bu sessiz çığlığına ses olup ona bağışta bulunmak istiyorsanız Gold Medikal ile bağlantıya geçebilirsiniz. Yapılacak bağışlarla ilgili detayları bu linkten okuyabilirsiniz. https://goldmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye-bagisi.html

 

SIK SORULAN SORULAR (SSS)

 

Akülü tekerlekli sandalye ağırlığı ne kadar?

 

Lityum iyon pilli katlanabilir özellikteki modellerin ağırlıkları 20 kg olurken, arazi tipi akülü sandalyelerin ağırlıkları 150 kg ya kadar çıkmaktadır. Ağırlık araç donanımda kullanılan motor, akü kapasitesi, şasede kullanılan malzemeye (çelik, alüminyum, titanyum vb. gibi) değişmektedir.

 

Akülü Sandalye Aküsü Satıyor musunuz? Akü fiyatlarını ne kadar?

 

Deep Cycle özellikli (derin döngü) jel akü satmaktayız. 1550 Cycle sayısına sahip, minimum 5 yıl ömürlü, maksimum 10 yıl ömürlü akü satmaktayız. Akü fiyatlarımız satın alınacak akünün amper (AH) değerine göre değişmektedir. Lütfen fiyatlarımız hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçin. Akü modellerimizi incelemek için tıklayın.

https://goldmedikal.com/akulu-sandalye-akusu

 

Önemli hatırlatma: Değerli müşterilerimiz, ziyaretçilerimiz. Kullandığınız, kullanacağınız akülerin ömrü satın alınacak akünün markasına göre değişir. Bununla birlikte akü ömrü kullandığınız şarj aletinin kaç Volt olduğuyla da ilgilidir. Örneğin siz eğer 55 ah lik bir aküyü 5 amperlik bir şarj cihazıyla şarj ederseniz, dünyanın en iyi aküsünü de kullansanız 5 amperlik bir cihaz 55 AH lik bir aküyü asla tam olarak şarj etmez.

 

Siz akünüzü tam doldu sanırsınız ama tam dolmaz. Buda yarım şarj anlamına gelir. Ve sürekli yarım şarj akü ömrünü kısaltır. Bununla birlikte belirli periyotlarla akü yerlerini değişmeniz gerekir. Tercihen her 6 ayda bir en geç yılda bir yer değişimi yapınız.

 

Akülü sandalye yedek parça satışı yapıyor musunuz?

 

Akülü sandalye motoru, şarj aleti, joystick, tekeri gibi akülü sandalyelerde ihtiyaç duyulan tüm yedek parçaların atışını yapmaktayız. Ürünler hakkında detaylı bilgi için tıklayın https://goldmedikal.com/yedek-parca

 

Akülü sandalye tamiri yapıyor musunuz?

 

3 Kişiden oluşan uzman teknik servis personelimiz her marka ve model akülü sandalyenin tamir ve bakımını yapmaktadır. Detaylar için tıklayın https://goldmedikal.com/Akulu-sandalye-tamiri.html

 

İkinci el akülü sandalye satıyor musunuz?

 

Evet satıyoruz. Üstelik sattığımız 2. El akülü sandalyelerin kalitesinden o kadar eminiz ki Türkiye’de hiçbir firma 2. El sandalyelere garanti vermezken, biz tam 2 yıl garanti veriyoruz. Ürünleri incelemek için tıklayın. https://goldmedikal.com/%C4%B0kinci-El-Akulu-Sandalyeler

 

SON SÖZ

 

Değerli müşterilerimiz, Gold Medikal ekibi olarak, yaptığımız işin insanların yaşamlarında ne denli önemli olduğunun farkındayız. Zira ekip üyeleri olarak bizler sadece bir satıcı değil aynı zamanda kullanıcıyız. Yani bizlerde engelliyiz. Medikal sektöründeki tüm mobilite cihazlarının engelli, hasta ve yaşlı bireylerin yaşamlarına dokunan, onların yaşam standartlarını artıran ürünler olduğunun (bizlerde kullanıcı olarak) farkındayız.

 

Bu anlamda doğru kişi için doğru ürünü satmak, tavsiye etmek veya yönlendirmek bu işin en önemli ayağını oluşturmakta. Sektörde 15 yıllık tecrübemiz, ulusal ve uluslararası engelli fuarlarına sürekli katılarak, belirli periyotlarla fizyoterapistlerle yaptığımız görüşmelerle bu alandaki yetkinliğimizi sürekli geliştirmenin cabası içerisindeyiz.

 

Yetersiz kaldığımız noktalarda ortak çalıştığımız fizyoterapist, fiziksel tıp ve rehabilitasyon hocalarımızdan görüş alarak müşterilerimize doğru ürünü tavsiye etmekteyiz.

 

Ürünü Kullanacak Kişi veya Engelli Yakınlarını Bilgilendirme

 

Medikal mobilite cihazlarının aynı zamanda bir rehabilitasyon cihazları olduğunu söylemiştik. Buna bir örnek vermek isteriz. Geçen yıl mağazamıza gelen kas hastası 14 yaşındaki Ayşe ve ailesi 4 yıl önce Ayşe’nin büyüdüğünde kullanması için yetişkinler için olan bir sandalye aldıklarını söylediler. Aradan geçen 4 yıl zarfında Ayşe’nin skolyozu iyice artmış. Bunun nedenine bize sordular.

 

Aldıkları ürün gözümüzün önündeydi. Ayşe’nin kullandığı sandalye Ayşe’ye göre çok büyük. Oturma genişliğinden, sırt yüksekliğine. Sırt yüksekliğinden kolçak yüksekliğine ve ayak boyu yüksekliğine kadar ürünün hiçbir ölçüsü Ayşe için uygun değildi.

 

Ayşe’nin ailesi gözleri gibi baktıkları kas hastası kızları için farkında olmadan yanlış ürün almışlardı. Ne yazık ki satıcı firmada gerekli bilgilendirmeyi yapmadığı için kızımızın skolyoz derecesi geçen 4 yıl zarfında iyice artmıştı.

 

Bu talihsiz örneği sizlere şunun için verdik. Lütfen medikal ürün alırken mutlaka alanında uzman kişilerle görüşün. Zaten hayatta birçok sağlık sorunuyla boğuşmak zorunda kalan engelli kişiler bir de yanlış ürün alarak var olan sağlık sorunlarına yenilerini eklemesin.!

 

Ürün Kodu: GTS3
Bu akülü sandalye merdivenleri tırmanıyor! Yüksek kaldırımlar, ansızın önüne çıkan merdivenler artık aşılmaz engel olmaktan çıkıyor. Caterwil GTS3 EXPORT model merdiven çıkan akülü sandalyenin aşağıda detaylı şekilde açıklanan özelliklerine geçmeden önce ürün tanıtım videomuzu izleyerek bu muhteşem ..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Marka: Comfort Plus Ürün Kodu: Allure
Katlanabilir alüminyum şaseli Comfort Plus Allure, lacivert ve bordo renk seçenekleri bulunan bir akülü tekerlekli sandalye modelidir. İç ve dış mekânlarda kullanıma uygun olup, uzun menzil avantajına sahiptir. Sürüş kontrolünün basite indirgendiği ürünümüz, küçük bir dokunuşla hareket edeceğiniz ve..
10.060,37 TL
Vergiler Hariç:10.060,37 TL
Marka: Comfort Plus Ürün Kodu: DM-450
Göz alıcı tasarımı, sağlam çelik gövde yapısı, konforlu bir sürüş sunan amortisör sistemi, dörtlü sinyal sistemi, ön ve arka far sistemi ile güvenli bir kullanım ve konfor için tüm detayların düşünüldüğü bir üründür.Karanlık ve az ışıklı ortamlarda kullanılan far sistemi ile kullanıcının görü..
14.306,04 TL
Vergiler Hariç:14.306,04 TL
Marka: Comfort Plus Ürün Kodu: GMLife
Katlanabilir alüminyum şasesi ile hafif ve kompakt tasarımlı bir akülü tekerlekli sandalye modeli olan Comfort Plus Easy Life, dar alanlarda sergilediği manevra kabiliyeti ile tercih ediliyor. Rampa ve dar alanlarda gösterdiği yüksek performansla kullanıcının özgürce hareket etmesini sağlıyor. Oturm..
8.122,14 TL
Vergiler Hariç:8.122,14 TL
Marka: Comfort Plus Ürün Kodu: Sahara
Akülü tekerlekli sandalye modelleri arasında fonksiyonelliği ve teknik özellikleri ile hemen dikkat çeken Comfort Plus Sahara, çelik şasesi ve güçlü motoru ile güvenli bir şekilde uzun mesafeler kat etmenizi sağlıyor. Baş ve sırt desteği geriye yatabilen ürünümüz, boyun problemleri olan kullanıcılar..
14.878,28 TL
Vergiler Hariç:14.878,28 TL
Marka: Fulmaks Ürün Kodu: GM7860
Alman patentli bir akülü tekerlekli sandalye modeli olan Fulmaks 7860 Plus, şık ve spor tasarımı ile tercih edilen bir modeldir. Güçlü amortisörlü, sağlam şaseli, far donanımlı ve büyük lastikli olup konforlu sürüş deneyimi sunan bir akülü tekerlekli sandalyedir.Ortopedik spor tasarımlı koltuğu ..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Marka: Gold Ürün Kodu: G1000
Ekonomik fiyatı ile ön plana çıkan Gold G1000 Akülü sandalye, birçok kişisel ayar seçeneği bulunan kaptan koltuğu, güçlü motoru, akıllı fren sistemi, geniş manevra kabiliyeti ile dikkat çeken bir üründür.Gold G1000 Akülü Sandalye ÖzellikleriG1000 Akülü sandalye fiyatıNeden aynı özellikl..
17.222,62 TL
Vergiler Hariç:17.222,62 TL
Marka: İnvacare Ürün Kodu: g50
O bir Amerikan efsanesi. İnvacare G50 Akülü sandalyede bir panterin çevikliği, bir kadının zarafeti ve bir boğanın gücü vardır. G50’nin koltuğuna oturduğunuzda kendinizi olduğunuzdan çok farklı hissedecek, özgürlüğün ve bağımsız yaşamanın huzurunu hissedecekseniz.INVACARE G50 AKÜLÜ SANDALYE ÖZE..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Marka: İnvacare Ürün Kodu: strm3
Invacare storm 3 özellikli akülü sandalye sınıfına giren bir üründür.Özellikli Akülü Sandalye Nedir?Storm 3 özellikli akülü sandalye sınıfına girer demişken özellikli akülü sandalyenin tarifini yapmamızda fayda var. Genel anlamda bir akülü sandalyenin “özellikli akülü sandalye sınıfına girme..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Marka: İnvacare Ürün Kodu: tdxsp
İnvacare TDX SP Invacare’nin TDX serisinin ilk modelidir. Bu seride üretilen akülü sandalyelerin en iyi özellikleri TDX SP serisinde yer alır. Üstün sürüş kalitesi. Sessiz motor. Zarif tasarım!TDX SP Akülü Sandalyeye Neden Akülü Sandalyelerin Kralı Dedik?Invacare patentli “SureStep” teknoloj..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Marka: Meyra Ürün Kodu: mc2rs
Sportif tasarımıyla öne çıkan Meyra ichair MC2 RS 1.615 model akülü sandalye kırmızı ve siyah renk seçenekleri mevcuttur. Standart tasarım da kırmızı koltuk bulunurken siyah tasarımda sentetik deriden yapılmış Recaro koltuk bulunur. İchair MC2 RS’de opsiyonel olarak iki motor seçeneği mevcuttur..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Marka: Meyra Ürün Kodu: mc3
Meyra İCHAİR MC3 1612 model akülü sandalye sadece bir akülü değil, yarı robotik, mükemmel bir egzersiz cihazı ve iyi bir yol arkadaşıdır. Meyra ICHAİR MC3 modelinde koltuk yükselir özelliği kullanmıştır. Koltuğun tam ortasına gelen piston kumanda yardımıyla istenilen ölçüde yükselebilir. Piston arac..
0,00 TL
Vergiler Hariç:0,00 TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 72 (6 Sayfa)

Akülü sandalye modellerinde size özel fırsatlar sunuyoruz. Gold Medikal mağazalarından satın alacağınız engelli akülü araçlarında peşin fiyatına 5 - 7 taksit avantajı, nakit ödemelerde sürpriz fiyat indirimleri sizleri bekliyor.

 

Dünyanın en kaliteli markaları olan Meyra, Invacare, Permobil engelli araçlarında her çeşit ödeme kolaylığı tanıyoruz.

Sloganımız “kalite herkesin, özellikle engelli yurttaşların hakkıdır.”

 

Akülü Tekerlekli Sandalye Özellikleri Modelleri

 

Akülü engelli araçları gelişen teknoloji ve farklı engel gruplarına hitap etmeleri açısından kendi içlerinde çok farklılıklar gösterirler. Buna göre bu araçların genel özelliklerini ve çeşitliliğini şu ana başlıklarda sıralayabiliriz; katlanabilir modeller, ayağa kaldıran modeller, özellikli akülü engelli araçları (kişiye özel üretilmiş) standart akülü araçlar ve son olarak ev tipi akülü sandalye olmak üzere 5 ayrı sınıflandırmaya tabi tutulmuştur. Tüm bu sınıflandırmaların detaylı özellikleri aşağıda açıkladığımız şekildedir.

 

Katlanabilir Akülü Sandalye Modelleri

 

Katlanabilir akülü sandalye modelleri yapıları gereği daha çok ev içinde veya fazla engebeli olmayan düz zeminlerde kullanılmaya elverişli ürünlerdir. Kullanıcıların katlanan sandalyeleri tercih etme nedenleri araçla bir yerden başka yere giderken sandalyenin katlanabilme özelliğinden faydalanarak sandalyeyi araç bagajına sığdırabilmelidir. Katlanabilir akülü araçların aküleri çıkartılarak koltuk öne yatırılır ve fazla yer kesmesi önlenir. Bazı katlanır modellerinde ise akü yerine küçük lityum piller vardır. Bu tip modelleri katlamak için akülerini çıkartmaya gerek yoktur. Dolayısıyla kullanım açısından daha pratiktirler.

 

Katlanabilen akülü sandalye modelleri pratik taşınması, hafif oluşu kullanıcı açısından büyük avantaj sağlar. Bu modellerde yapıları gereği motor gücü, akü kapasitesi düşük olup, teker çaplarının küçük olması bu araçların çok fazla bozuk yol şartlarında kullanılmasını güçlendirse de hafif ve pratik taşınabilir oluşu, her yere rahatlıkla yanaşabilmesi girebilmesi son kullanıcı açısından oldukça verimli bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

 

Katlanabilir Akülü Sandalye Fiyatları

 

Wollex, Poylin, Comfort Pulus, Fulmaks, Jetty, Meyra gibi birçok markaya ait katlanabilir akülü sandalye modeli olup, bu modellerin fiyatları, markaya, aracın özelliklerine göre değişmektedir. Aküleri çıkartıldıktan sonra katlanabilen modeller daha ekonomik fiyatlara sahipken, lityum iyon pilli (bataryaları sökmeden katlanan modeller) olanlar fiyat açısından daha yüksektir.

Tüm bunlara ek olarak, bu modellerin kasalarında kullanılan metal çeşidi de fiyatı etkiler. Örneğin çelik kasa dayanıklıdır ancak ağırdır. Buna karşın 7020 serisi alüminyum hem hafif hemde çelik kasa kadar dayanıklıdır. Motor gücüde fiyatı etkiler. Örneğin diğer tüm donanım özellikleri aynı olan ancak motoru 150 w olan bir model ile motoru 300 w olan bir modelin fiyatı aynı değildir.

 

Sizde bir katlanan sandalye alarak, pratik, rahat ve ergonomik kullanım kolaylığının yanısıra hafif ve kolay taşınabilirliğin konforunu yaşayabilirsiniz. Alanında uzman satış sorumlularımız, engel durumunuz, boyunuz, kilonuz ve beden kontrol yeteneğinize göre size en uygun modeli seçmenizde yardımcı olacaktır

 

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

 

Ayağa kaldıran akülü sandalyelere genel anlamda “lift” yani asansör özellikli akülü araçlar denilmektedir. Bu özelliğe sahip engelli araçlarını genellikle fizyoterapist ve rehabilitasyon uzmanları aracı kullanacak engelli veya hasta kişide sağlıklı kan dolaşımı ve kas kaybının yaşanmaması adına önerirler. Bu ürünler profesyonel anlamda geliştirilmiş ürünler olup, kişinin ayağa kaldırma, dik pozisyonlandırma sırasında güvenliği ön planda tutularak dizayn edilmişlerdir.

Üst segment akülü araç sınıfında bulunan ayağa kaldırma özellikli akülü sandalyelerde lift özelliğinin yanısıra tilt (koltuğun eğimi) özelliği de vardır.

 

Permobil, ottobock, meyra gibi dünyaca ünlü akülü sandalye markalarının lift ve tilt özellikleri ile dünyada en çok beğenilen ayağa kaldırma özellikli akülü araç modelleri vardır. Bu markalara ait araçlar otoriteler tarafından parmakla gösterilen markalar arasında ilk sırada yer alırlar.

 

Unutmayın, ayağa kaldıran / dik pozisyonlandıran araçlar size sadece hareket kabiliyeti sağlamaz. Aynı zamanda hastalık, sakatlık nedeniyle bedeninizin yardım almadan dik konuma (ayağa kaldırma) getirerek sağlıklı kan dolaşımı, kas kaybının önlenmesi, olası omurga eğriliklerinin oluşmasını önleyen rehabilitasyon cihazlarıdır.

 

Arazi Tipi Akülü Sandalye Modelleri

 

Engebeli araziler, bozuk yol şartlarında azami derecede verim sağlamaya yönelik akülü sandalye modelleridir. Her türlü engeli aşmaları için motor güçleri ve akü kapasiteleri fazladır. Ön ve arka teker çapları büyük, dişli tekerleri vardır.

Kullanıcın zorlu yol şartlarında daha konforlu sürüş yapmaları için süspansiyon sistemleri çok geliştirilmiştir. Güçlü motorlar engel atlama da en önemli donanım parçası olurken, teker çapının büyük ve dişli tekerler olması bu araçların patinaja düşmesini önler. Önden ya da arkadan çekişli modeller olduğu gibi 4x4 arazi tipi akülü sandalye modelleri de vardır.

 

Özellikli Akülü Sandalyeler

 

Motorlu sırt yatırma, motorlu ayak kaldırma, koltuğun motorlu şekilde yükseltilmesi (asansör koltuk) özelliklerine sahip engelli araçlarıdır. Bu araçlarda kullanıcı kumanda (joystick) üzerinden verdiği komutla akülü sandalyesinin koltuğunu arkaya doğru yatırabilir, ayaklarını öne doğru kaldırabilir veya koltuğu yükselterek yüksekteki nesnelere ulaşabilir veya başkalarıyla göz hizasında temas kurabilir.

 

En gelişmiş donanım seçeneklerine sahip bu araçlarda modeline göre koltuğun oturma genişliği, ayaklık boyu ayarı, kolçak yükseklik ayarı gibi birçok kişiselleştirilebilir ayar seçeneği de bulunur.

 

Standart Akülü Sandalyeler

 

Lift ve tilt özelliği olmayan genel standartlara göre üretilmiş akülü sandalye modelleridir. Standart akülü engelli araçları için her ne kadar “standart” kelimesi kullanılsa da motor gücü, teker büyüklüğü, dönüş yarı çapı gibi özellikler açısından birbirlerinden farklılıklar gösterirler. Bu tip engelli araçlarında sırt yatırma, ayak kaldırma, koltuk yükseltme gibi özelliklerin hiçbiri yoktur. Fiyat olarak daha ekonomik oldukları için kullanıcılar tarafından tercih edilirler.

 

Ev Tipi Akülü Sandalyeler

 

Ev içerisinde kullanıma uygun teker büyüklüğü, oda kapılarından rahatça geçebilecek genişliğe sahip akülü sandalye modelleridir. Yemek masası vb. gibi masaların altına girecek şekilde ölçülerde imal edilmiştirler.

Ev içerisinde olduğu gibi AVM, lokanta vb. gibi kapalı mekanlarda rahat bir kullanım imkanına sahiptirler

 

Engelli Scooter Modelleri Markaları

 

3 tekerli, 4 tekerli ve katlanabilen engelli scooter modelleri bulunur. Daha çok dış mekanda kullanılan elektrikli akülü engelli scooterleri, arazide kullanıma uygun, yüksek hız kapasitesine sahip mobilite cihazlarıdır. İnvacare, Meyra, Sterling, jetty gibi birçok markaya ait scooter modeli bulunmaktadır.

 

Scooter fiyatları, markaya, modele ve aracın özelliklerine göre değişmektedir. Bununla birlikte Gold Medikal olarak az kullanılmış neredeyse sıfır ayarında Avrupa menşeli 2. El scooterleri siz müşterilerimiz için en uygun fiyata temin etmekteyiz.

 

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

 

Akülü tekerlekli sandalyelerin fiyatları satın alınacak akülü sandalyenin tipine, özelliklerine, markasına göre değişmekle birlikte akülü sandalye fiyat aralığı 5.500 TL’den başlayıp 250 bin TL ye kadar çıkmaktadır.

 

Çoğu akülü engelli araç üreten firmalar, tıpkı otomobillerde olduğu gibi “halk diliyle” boş paket dolu paket” tabiriyle aynı model akülü engelli aracına isteğe bağlı opsiyon el seçim ekleyerek örneğin xx model için tilt özelliği 3.500 TL, Lift özelliği 2.500 TL, Akü kapasitesi 55 AH, 72 AH 2.000 TL opsiyon el seçenekler sunmaktadırlar. Tabi bu seçeneklerin her biri satın alınacak aracın fiyatını yukarı çekmektedir.

 

Siz değerli müşterilerimizin akülü tekerlekli sandalye alımında peşin fiyatına taksit avantajı sunmaktayız. Unutmayın Gold Medikal olarak sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin en büyük akülü tekerlekli sandalye satısı olarak, hiçbir yerde bulamayacağınız akülü tekerlekli sandalye fiyatlarını sizlere sunmaktayız.

 

Akülü Sandalye SGK Ödemesi ve SUT Kodları

 

SGK sosyal güvencesi olan yurttaşların gerekli şartları karşılaması halinde devlet “standart akülü sandalyeler” için 5 yılda bir yenilenmek üzere 2.500 TL, “özellikli akülü sandalye” modelleri için ise 10.000 TL geri ödeme yapmaktadır.

Önemli hatırlatma: SGK’nın özellikli sandalyeler için yaptığı 10 bin TL lik geri ödemeyi sadece “gaziler” almaktadır.

  • Standart akülü sandalye sut kodu: OP1345
  • Özellikli akülü sandalye sut kodu: 100005

Akülü sandalye SGK ödemesi için hangi belgelerin gerektiği ve yapılacak işlemler için tıklayın https://goldmedikal.com/akulu-sandalye-sgk-odemesi.html

 

Akülü Tekerlekli Sandalye Bağışı

 

Özellikle ülkemizde engelli yurttaşlar eğitim hayatından yeterince faydalanamıyor. Buna bağlı olarak aktif çalışma yaşamı içerinde yer alamıyor. Buda birçok engellinin ekonomik anlamda yoksunluk içinde olmasına neden olmaktadır. Yüzbinlerce engelli akülü sandalyesi olmadığı için evinden çıkamıyor ne yazık ki.

 

Binlerce engelli vatandaş bir akülü sandalyenin hayaliyle yaşamakta. Eğer sizde bir engellinin bu sessiz çığlığına ses olup ona bağışta bulunmak istiyorsanız Gold Medikal ile bağlantıya geçebilirsiniz. Yapılacak bağışlarla ilgili detayları bu linkten okuyabilirsiniz. https://goldmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye-bagisi.html

 

SIK SORULAN SORULAR (SSS)

 

Akülü tekerlekli sandalye ağırlığı ne kadar?

 

Lityum iyon pilli katlanabilir özellikteki modellerin ağırlıkları 20 kg olurken, arazi tipi akülü sandalyelerin ağırlıkları 150 kg ya kadar çıkmaktadır. Ağırlık araç donanımda kullanılan motor, akü kapasitesi, şasede kullanılan malzemeye (çelik, alüminyum, titanyum vb. gibi) değişmektedir.

 

Akülü Sandalye Aküsü Satıyor musunuz? Akü fiyatlarını ne kadar?

 

Deep Cycle özellikli (derin döngü) jel akü satmaktayız. 1550 Cycle sayısına sahip, minimum 5 yıl ömürlü, maksimum 10 yıl ömürlü akü satmaktayız. Akü fiyatlarımız satın alınacak akünün amper (AH) değerine göre değişmektedir. Lütfen fiyatlarımız hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçin. Akü modellerimizi incelemek için tıklayın.

https://goldmedikal.com/akulu-sandalye-akusu

 

Önemli hatırlatma: Değerli müşterilerimiz, ziyaretçilerimiz. Kullandığınız, kullanacağınız akülerin ömrü satın alınacak akünün markasına göre değişir. Bununla birlikte akü ömrü kullandığınız şarj aletinin kaç Volt olduğuyla da ilgilidir. Örneğin siz eğer 55 ah lik bir aküyü 5 amperlik bir şarj cihazıyla şarj ederseniz, dünyanın en iyi aküsünü de kullansanız 5 amperlik bir cihaz 55 AH lik bir aküyü asla tam olarak şarj etmez.

 

Siz akünüzü tam doldu sanırsınız ama tam dolmaz. Buda yarım şarj anlamına gelir. Ve sürekli yarım şarj akü ömrünü kısaltır. Bununla birlikte belirli periyotlarla akü yerlerini değişmeniz gerekir. Tercihen her 6 ayda bir en geç yılda bir yer değişimi yapınız.

 

Akülü sandalye yedek parça satışı yapıyor musunuz?

 

Akülü sandalye motoru, şarj aleti, joystick, tekeri gibi akülü sandalyelerde ihtiyaç duyulan tüm yedek parçaların atışını yapmaktayız. Ürünler hakkında detaylı bilgi için tıklayın https://goldmedikal.com/yedek-parca

 

Akülü sandalye tamiri yapıyor musunuz?

 

3 Kişiden oluşan uzman teknik servis personelimiz her marka ve model akülü sandalyenin tamir ve bakımını yapmaktadır. Detaylar için tıklayın https://goldmedikal.com/Akulu-sandalye-tamiri.html

 

İkinci el akülü sandalye satıyor musunuz?

 

Evet satıyoruz. Üstelik sattığımız 2. El akülü sandalyelerin kalitesinden o kadar eminiz ki Türkiye’de hiçbir firma 2. El sandalyelere garanti vermezken, biz tam 2 yıl garanti veriyoruz. Ürünleri incelemek için tıklayın. https://goldmedikal.com/%C4%B0kinci-El-Akulu-Sandalyeler

 

SON SÖZ

 

Değerli müşterilerimiz, Gold Medikal ekibi olarak, yaptığımız işin insanların yaşamlarında ne denli önemli olduğunun farkındayız. Zira ekip üyeleri olarak bizler sadece bir satıcı değil aynı zamanda kullanıcıyız. Yani bizlerde engelliyiz. Medikal sektöründeki tüm mobilite cihazlarının engelli, hasta ve yaşlı bireylerin yaşamlarına dokunan, onların yaşam standartlarını artıran ürünler olduğunun (bizlerde kullanıcı olarak) farkındayız.

 

Bu anlamda doğru kişi için doğru ürünü satmak, tavsiye etmek veya yönlendirmek bu işin en önemli ayağını oluşturmakta. Sektörde 15 yıllık tecrübemiz, ulusal ve uluslararası engelli fuarlarına sürekli katılarak, belirli periyotlarla fizyoterapistlerle yaptığımız görüşmelerle bu alandaki yetkinliğimizi sürekli geliştirmenin cabası içerisindeyiz.

 

Yetersiz kaldığımız noktalarda ortak çalıştığımız fizyoterapist, fiziksel tıp ve rehabilitasyon hocalarımızdan görüş alarak müşterilerimize doğru ürünü tavsiye etmekteyiz.

 

Ürünü Kullanacak Kişi veya Engelli Yakınlarını Bilgilendirme

 

Medikal mobilite cihazlarının aynı zamanda bir rehabilitasyon cihazları olduğunu söylemiştik. Buna bir örnek vermek isteriz. Geçen yıl mağazamıza gelen kas hastası 14 yaşındaki Ayşe ve ailesi 4 yıl önce Ayşe’nin büyüdüğünde kullanması için yetişkinler için olan bir sandalye aldıklarını söylediler. Aradan geçen 4 yıl zarfında Ayşe’nin skolyozu iyice artmış. Bunun nedenine bize sordular.

 

Aldıkları ürün gözümüzün önündeydi. Ayşe’nin kullandığı sandalye Ayşe’ye göre çok büyük. Oturma genişliğinden, sırt yüksekliğine. Sırt yüksekliğinden kolçak yüksekliğine ve ayak boyu yüksekliğine kadar ürünün hiçbir ölçüsü Ayşe için uygun değildi.

 

Ayşe’nin ailesi gözleri gibi baktıkları kas hastası kızları için farkında olmadan yanlış ürün almışlardı. Ne yazık ki satıcı firmada gerekli bilgilendirmeyi yapmadığı için kızımızın skolyoz derecesi geçen 4 yıl zarfında iyice artmıştı.

 

Bu talihsiz örneği sizlere şunun için verdik. Lütfen medikal ürün alırken mutlaka alanında uzman kişilerle görüşün. Zaten hayatta birçok sağlık sorunuyla boğuşmak zorunda kalan engelli kişiler bir de yanlış ürün alarak var olan sağlık sorunlarına yenilerini eklemesin.!