x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatlarında 5 Taksit

Akülü tekerlekli sandalye modellerinde size özel fırsatlar sunuyoruz. Gold Medikal internet sitemiz ve mağazamızda alacağınız akülü sandalye çeşitlerinde peşin fiyatına 5 taksit imkânı. Seçili modellerde %20’ye varan fiyat indirimleri sizleri bekliyor. Engelli yurttaşlara kolaylık sağlamak adına şartlarımızı zorlayarak akülü sandalye fiyatlarını mümkün olan en dip noktaya çektik. İndirimli modellerimiz ve size özel fırsat avantajları hakkında detaylı bilgi için bizi aramaktan çekinmeyin lütfen.

Engelli akülü araba fiyatları ne yazık ki birçok yurttaşın bütçesini zorlamakta. Bu yüzden çoğu vatandaşımız, akülü engelli arabası fiyatı yüksek olduğundan bu ürünlere ulaşamıyor. Sırf bu yüzden elektrikli tekerlekli sandalye diye tabir edilen bu ürünler yerine ne yazık ki manuel sandalye kullanmak zorunda kalıyorlar. Bizler Gold Medikal firması olarak önceliğimiz müşteri memnuniyeti ve gönül kazanmak olduğundan kaliteyi ucuza vermeyi tercih etmekteyiz. Sloganımız “kalite herkesin, özellikle engelli yurttaşların hakkıdır.”

Akülü Tekerlekli Sandalye Özellikleri Modelleri

Akülü engelli araçları gelişen teknoloji ve farklı engel gruplarına hitap etmeleri açısından kendi içlerinde çok farklılıklar gösterirler. Buna göre bu araçların genel özelliklerini ve çeşitliliğini şu ana başlıklarda sıralayabiliriz; katlanabilir modeller, ayağa kaldıran modeller, özellikli akülü engelli araçları (kişiye özel üretilmiş) standart akülü araçlar ve son olarak ev tipi akülü sandalye olmak üzere 5 ayrı sınıflandırmaya tabi tutulmuştur. Tüm bu sınıflandırmaların detaylı özellikleri aşağıda açıkladığımız şekildedir.

Katlanabilir Akülü Sandalye Modelleri

Katlanabilir akülü sandalye çeşitleri yapıları gereği daha çok ev içinde veya fazla engebeli olmayan düz zeminlerde kullanılmaya elverişli ürünlerdir. Kullanıcıların katlanan sandalyeleri tercih etme nedenleri araçla bir yerden başka yere giderken sandalyenin katlanabilme özelliğinden faydalanarak sandalyeyi araç bagajına sığdırabilmelidir. Katlanabilir akülü araçların aküleri çıkartılarak koltuk öne yatırılır ve fazla yer kesmesi önlenir. Bazı katlanır modellerinde ise akü yerine küçük lityum piller vardır. Bu tip modelleri katlamak için akülerini çıkartmaya gerek yoktur. Dolayısıyla kullanım açısından daha pratiktirler.

Katlanabilen akülü sandalye modelleri pratik taşınması, hafif oluşu kullanıcı açısından büyük avantaj sağlar. Bu modellerde yapıları gereği motor gücü, akü kapasitesi düşük olup, teker çaplarının küçük olması bu araçların çok fazla bozuk yol şartlarında kullanılmasını güçlendirse de hafif ve pratik taşınabilir oluşu, her yere rahatlıkla yanaşabilmesi girebilmesi son kullanıcı açısından oldukça verimli bir kullanım imkânı sağlamaktadır.

Katlanabilir Akülü Sandalye Fiyatları

Wollex, Poylin, Comfort Pulus, Fulmaks, Jetty, Meyra gibi birçok markaya ait katlanabilir akülü sandalye modeli olup, bu modellerin fiyatları, markaya, aracın özelliklerine göre değişmektedir. Aküleri çıkartıldıktan sonra katlanabilen modeller daha ekonomik fiyatlara sahipken, lityum iyon pilli (bataryaları sökmeden katlanan modeller) olanlar fiyat açısından daha yüksektir.

 

Tüm bunlara ek olarak, bu modellerin kasalarında kullanılan metal çeşidi de fiyatı etkiler. Örneğin çelik kasa dayanıklıdır ancak ağırdır. Buna karşın 7020 serisi alüminyum hem hafif hemde çelik kasa kadar dayanıklıdır. Motor gücüde fiyatı etkiler. Örneğin diğer tüm donanım özellikleri aynı olan ancak motoru 150 w olan bir model ile motoru 300 w olan bir modelin fiyatı aynı değildir.

Sizde bir katlanan sandalye alarak, pratik, rahat ve ergonomik kullanım kolaylığının yanısıra hafif ve kolay taşınabilirliğin konforunu yaşayabilirsiniz. Alanında uzman satış sorumlularımız, engel durumunuz, boyunuz, kilonuz ve beden kontrol yeteneğinize göre size en uygun modeli seçmenizde yardımcı olacaktır

Ayağa Kaldıran Akülü Tekerlekli Sandalye Modelleri

Ayağa kaldıran akülü sandalyelere genel anlamda “lift” yani asansör özellikli akülü araçlar denilmektedir. Bu özelliğe sahip engelli araçlarını genellikle fizyoterapist ve rehabilitasyon uzmanları aracı kullanacak engelli veya hasta kişide sağlıklı kan dolaşımı ve kas kaybının yaşanmaması adına önerirler. Bu ürünler profesyonel anlamda geliştirilmiş ürünler olup, kişinin ayağa kaldırma, dik pozisyonlandırma sırasında güvenliği ön planda tutularak dizayn edilmişlerdir.

 

Üst segment akülü araç sınıfında bulunan ayağa kaldırma özellikli akülü sandalyelerde lift özelliğinin yanısıra tilt (koltuğun eğimi) özelliği de vardır.

Permobil, ottobock, meyra gibi dünyaca ünlü akülü sandalye markalarının lift ve tilt özellikleri ile dünyada en çok beğenilen ayağa kaldırma özellikli akülü araç modelleri vardır. Bu markalara ait araçlar otoriteler tarafından parmakla gösterilen markalar arasında ilk sırada yer alırlar.

Unutmayın, ayağa kaldıran / dik pozisyonlandıran araçlar size sadece hareket kabiliyeti sağlamaz. Aynı zamanda hastalık, sakatlık nedeniyle bedeninizin yardım almadan dik konuma (ayağa kaldırma) getirerek sağlıklı kan dolaşımı, kas kaybının önlenmesi, olası omurga eğriliklerinin oluşmasını önleyen rehabilitasyon cihazlarıdır.

Arazi Tipi Akülü Sandalye Modelleri

Engebeli araziler, bozuk yol şartlarında azami derecede verim sağlamaya yönelik akülü sandalye modelleridir. Her türlü engeli aşmaları için motor güçleri ve akü kapasiteleri fazladır. Ön ve arka teker çapları büyük, dişli tekerleri vardır.

 

Kullanıcın zorlu yol şartlarında daha konforlu sürüş yapmaları için süspansiyon sistemleri çok geliştirilmiştir. Güçlü motorlar engel atlama da en önemli donanım parçası olurken, teker çapının büyük ve dişli tekerler olması bu araçların patinaja düşmesini önler. Önden ya da arkadan çekişli modeller olduğu gibi 4x4 arazi tipi akülü sandalye modelleri de vardır.

 

Özellikli Akülü Sandalyeler

 

Motorlu sırt yatırma, motorlu ayak kaldırma, koltuğun motorlu şekilde yükseltilmesi (asansör koltuk) özelliklerine sahip engelli araçlarıdır. Bu araçlarda kullanıcı kumanda (joystick) üzerinden verdiği komutla akülü sandalyesinin koltuğunu arkaya doğru yatırabilir, ayaklarını öne doğru kaldırabilir veya koltuğu yükselterek yüksekteki nesnelere ulaşabilir veya başkalarıyla göz hizasında temas kurabilir.

 

En gelişmiş donanım seçeneklerine sahip bu araçlarda modeline göre koltuğun oturma genişliği, ayaklık boyu ayarı, kolçak yükseklik ayarı gibi birçok kişiselleştirilebilir ayar seçeneği de bulunur.

Standart Akülü Sandalyeler

Lift ve tilt özelliği olmayan genel standartlara göre üretilmiş akülü sandalye modelleridir. Standart akülü engelli araçları için her ne kadar “standart” kelimesi kullanılsa da motor gücü, teker büyüklüğü, dönüş yarı çapı gibi özellikler açısından birbirlerinden farklılıklar gösterirler. Bu tip engelli araçlarında sırt yatırma, ayak kaldırma, koltuk yükseltme gibi özelliklerin hiçbiri yoktur. Fiyat olarak daha ekonomik oldukları için kullanıcılar tarafından tercih edilirler.

 

Ev Tipi Akülü Sandalyeler

Ev içerisinde kullanıma uygun teker büyüklüğü, oda kapılarından rahatça geçebilecek genişliğe sahip akülü sandalye modelleridir. Yemek masası vb. gibi masaların altına girecek şekilde ölçülerde imal edilmiştirler.

 

Ev içerisinde olduğu gibi AVM, lokanta vb. gibi kapalı mekanlarda rahat bir kullanım imkanına sahiptirler

Engelli Scooter Modelleri Markaları

 

3 tekerli, 4 tekerli ve katlanabilen engelli scooter modelleri bulunur. Daha çok dış mekanda kullanılan elektrikli akülü engelli scooterleri, arazide kullanıma uygun, yüksek hız kapasitesine sahip mobilite cihazlarıdır. İnvacare, Meyra, Sterling, jetty gibi birçok markaya ait scooter modeli bulunmaktadır.

 

Scooter fiyatları, markaya, modele ve aracın özelliklerine göre değişmektedir. Bununla birlikte Gold Medikal olarak az kullanılmış neredeyse sıfır ayarında Avrupa menşeli 2. El scooterleri siz müşterilerimiz için en uygun fiyata temin etmekteyiz.

Akülü Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Akülü tekerlekli sandalye fiyatı satın alınacak akülü sandalyenin tipine, özelliklerine, markasına göre değişmekle birlikte akülü sandalye fiyat aralığı 5.500 TL’den başlayıp 250 bin TL ye kadar çıkmaktadır.

Çoğu akülü engelli araç üreten firmalar, tıpkı otomobillerde olduğu gibi “halk diliyle” boş paket dolu paket” tabiriyle aynı model akülü engelli aracına isteğe bağlı opsiyon el seçim ekleyerek örneğin xx model için tilt özelliği 3.500 TL, Lift özelliği 2.500 TL, Akü kapasitesi 55 AH, 72 AH 2.000 TL opsiyon el seçenekler sunmaktadırlar. Tabi bu seçeneklerin her biri satın alınacak aracın fiyatını yukarı çekmektedir.

Siz değerli müşterilerimizin akülü tekerlekli sandalye alımında peşin fiyatına taksit avantajı sunmaktayız. Unutmayın Gold Medikal olarak sadece Ankara’nın değil Türkiye’nin en büyük akülü tekerlekli sandalye satısı olarak, hiçbir yerde bulamayacağınız akülü tekerlekli sandalye fiyatlarını sizlere sunmaktayız.

 

Akülü Sandalye SGK Ödemesi ve SUT Kodları

 

SGK sosyal güvencesi olan yurttaşların gerekli şartları karşılaması halinde devlet “standart akülü sandalyeler” için 5 yılda bir yenilenmek üzere 2.500 TL, “özellikli akülü sandalye” modelleri için ise 10.000 TL geri ödeme yapmaktadır.

 

Önemli hatırlatma: SGK’nın özellikli sandalyeler için yaptığı 10 bin TL lik geri ödemeyi sadece “gaziler” almaktadır.

 

  •     Standart akülü sandalye sut kodu: OP1345
  •  
  •     Özellikli akülü sandalye sut kodu: 100005

 

Akülü sandalye SGK ödemesi için hangi belgelerin gerektiği ve yapılacak işlemler için tıklayın https://goldmedikal.com/akulu-sandalye-sgk-odemesi.html

Akülü Tekerlekli Sandalye Bağışı

  

Özellikle ülkemizde engelli yurttaşlar eğitim hayatından yeterince faydalanamıyor. Buna bağlı olarak aktif çalışma yaşamı içerinde yer alamıyor. Buda birçok engellinin ekonomik anlamda yoksunluk içinde olmasına neden olmaktadır. Yüzbinlerce engelli akülü sandalyesi olmadığı için evinden çıkamıyor ne yazık ki.

 

Binlerce engelli vatandaş bir akülü sandalyenin hayaliyle yaşamakta. Eğer sizde bir engellinin bu sessiz çığlığına ses olup ona bağışta bulunmak istiyorsanız Gold Medikal ile bağlantıya geçebilirsiniz. Yapılacak bağışlarla ilgili detayları bu linkten okuyabilirsiniz. https://goldmedikal.com/akulu-tekerlekli-sandalye-bagisi.html

 

SIK SORULAN SORULAR (SSS)

 

Akülü tekerlekli sandalye ağırlığı ne kadar?

 

Lityum iyon pilli katlanabilir özellikteki modellerin ağırlıkları 20 kg olurken, arazi tipi akülü sandalyelerin ağırlıkları 150 kg ya kadar çıkmaktadır. Ağırlık araç donanımda kullanılan motor, akü kapasitesi, şasede kullanılan malzemeye (çelik, alüminyum, titanyum vb. gibi) değişmektedir.

Akülü Sandalye Aküsü Satıyor musunuz? Akü fiyatlarını ne kadar?

Deep Cycle özellikli (derin döngü) jel akü satmaktayız. 1550 Cycle sayısına sahip, minimum 5 yıl ömürlü, maksimum 10 yıl ömürlü akü satmaktayız. Akü fiyatlarımız satın alınacak akünün amper (AH) değerine göre değişmektedir. Lütfen fiyatlarımız hakkında bilgi almak için müşteri temsilcilerimizle iletişime geçin. Akü modellerimizi incelemek için tıklayın.

 

https://goldmedikal.com/akulu-sandalye-akusu

Önemli hatırlatma: Değerli müşterilerimiz, ziyaretçilerimiz. Kullandığınız, kullanacağınız akülerin ömrü satın alınacak akünün markasına göre değişir. Bununla birlikte akü ömrü kullandığınız şarj aletinin kaç Volt olduğuyla da ilgilidir. Örneğin siz eğer 55 ah lik bir aküyü 5 amperlik bir şarj cihazıyla şarj ederseniz, dünyanın en iyi aküsünü de kullansanız 5 amperlik bir cihaz 55 AH lik bir aküyü asla tam olarak şarj etmez.

Siz akünüzü tam doldu sanırsınız ama tam dolmaz. Buda yarım şarj anlamına gelir. Ve sürekli yarım şarj akü ömrünü kısaltır. Bununla birlikte belirli periyotlarla akü yerlerini değişmeniz gerekir. Tercihen her 6 ayda bir en geç yılda bir yer değişimi yapınız.

Akülü sandalye yedek parça satışı yapıyor musunuz?

 

Akülü sandalye motoru, şarj aleti, joystick, tekeri gibi akülü sandalyelerde ihtiyaç duyulan tüm yedek parçaların atışını yapmaktayız. Ürünler hakkında detaylı bilgi için tıklayın https://goldmedikal.com/yedek-parca

 

Akülü sandalye tamiri yapıyor musunuz?

 

3 Kişiden oluşan uzman teknik servis personelimiz her marka ve model akülü sandalyenin tamir ve bakımını yapmaktadır. Detaylar için tıklayın https://goldmedikal.com/Akulu-sandalye-tamiri.html

İkinci el akülü sandalye satıyor musunuz?

 

Evet satıyoruz. Üstelik sattığımız 2. El akülü sandalyelerin kalitesinden o kadar eminiz ki Türkiye’de hiçbir firma 2. El sandalyelere garanti vermezken, biz tam 2 yıl garanti veriyoruz. Ürünleri incelemek için tıklayın. https://goldmedikal.com/%C4%B0kinci-El-Akulu-Sandalyeler

 

SON SÖZ

 

Değerli müşterilerimiz, Gold Medikal ekibi olarak, yaptığımız işin insanların yaşamlarında ne denli önemli olduğunun farkındayız. Zira ekip üyeleri olarak bizler sadece bir satıcı değil aynı zamanda kullanıcıyız. Yani bizlerde engelliyiz. Medikal sektöründeki tüm mobilite cihazlarının engelli, hasta ve yaşlı bireylerin yaşamlarına dokunan, onların yaşam standartlarını artıran ürünler olduğunun (bizlerde kullanıcı olarak) farkındayız.

 Bu anlamda doğru kişi için doğru ürünü satmak, tavsiye etmek veya yönlendirmek bu işin en önemli ayağını oluşturmakta. Sektörde 15 yıllık tecrübemiz, ulusal ve uluslararası engelli fuarlarına sürekli katılarak, belirli periyotlarla fizyoterapistlerle yaptığımız görüşmelerle bu alandaki yetkinliğimizi sürekli geliştirmenin cabası içerisindeyiz.

Yetersiz kaldığımız noktalarda ortak çalıştığımız fizyoterapist, fiziksel tıp ve rehabilitasyon hocalarımızdan görüş alarak müşterilerimize doğru ürünü tavsiye etmekteyiz.

Ürünü Kullanacak Kişi veya Engelli Yakınlarını Bilgilendirme

 

Medikal mobilite cihazlarının aynı zamanda bir rehabilitasyon cihazları olduğunu söylemiştik. Buna bir örnek vermek isteriz. Geçen yıl mağazamıza gelen kas hastası 14 yaşındaki Ayşe ve ailesi 4 yıl önce Ayşe’nin büyüdüğünde kullanması için yetişkinler için olan bir sandalye aldıklarını söylediler. Aradan geçen 4 yıl zarfında Ayşe’nin skolyozu iyice artmış. Bunun nedenine bize sordular.

 

Aldıkları ürün gözümüzün önündeydi. Ayşe’nin kullandığı sandalye Ayşe’ye göre çok büyük. Oturma genişliğinden, sırt yüksekliğine. Sırt yüksekliğinden kolçak yüksekliğine ve ayak boyu yüksekliğine kadar ürünün hiçbir ölçüsü Ayşe için uygun değildi.

Ayşe’nin ailesi gözleri gibi baktıkları kas hastası kızları için farkında olmadan yanlış ürün almışlardı. Ne yazık ki satıcı firmada gerekli bilgilendirmeyi yapmadığı için kızımızın skolyoz derecesi geçen 4 yıl zarfında iyice artmıştı.

Bu talihsiz örneği sizlere şunun için verdik. Lütfen medikal ürün alırken mutlaka alanında uzman kişilerle görüşün. Zaten hayatta birçok sağlık sorunuyla boğuşmak zorunda kalan engelli kişiler bir de yanlış ürün alarak var olan sağlık sorunlarına yenilerini eklemesin.!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.