x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Katlanabilir Akülü Sandalye Modelleri

Katlanabilir akülü tekerlekli sandalye modellerimizde Gold Medikal olarak siz değerli müşterilerimize peşin fiyatına taksit imkanı sunuyoruz. Beğendiğiniz katlanan akülü sandalye çeşidini seçin bizi arayın. Müşteri temsilcilerimiz size hertürlü yardımı yapacaktır.

KATLANABİLİR AKÜLÜ SANDALYE GENEL ÖZELLİKLERİ

lityum-pilli-hafif-katlanabilir-akulu-tekerlekli-sandalye-k.jpg (22 KB)


Katlanabilen akülü sandalye modelleri, daha çok ev içi kullanım için uygun, engelli ve hasta bireyin seyahatlerinde katlanarak araç bagajına sığması özelliğiyle tercih edilen modellerdir. Pratik kullanımı, hafif oluşu, kolay depolanır oluşu ve taşınması katlanan akülü tekerlekli sandalyeleri son kullanıcı açısından cazip kılan özelliklerdir.

Wollex, Leo, İnnuovo, jetty gibi birçok markanın katlanabilir modelinde, hareketli kolçaklar, (kullanıcı transferi için) joystick sağa veya sola alma, ayaklık boyu ayarlama gibi kişiselleştirilebilen ayar özellikleri bulunur.

Bazı katlanan akülü sandalye modellerinde baş-boyun desteği olurken, bazılarında baş boyun desteği, skolyoz oturma desteği gibi opsiyonel seçenekler bulunur.


HAFİF KATLANABİLİR AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE

 


Sandalyenin araç bagajına (vb. gibi) indirip bindirme işleminde hafif olması gerekmektedir. Bu nedenle bu ürünlerin şaseleri genellikle hafif malzeme olan alüminyumdan imal edilirler. Ürünün hafif olmasını sağlamak ve katlama işlemini daha pratik hale getirmek adına bu modellerde çoğunlukla lidyum pil kullanılır. Lityum piller (batarya) hem hafif olurlar hemde boyutlarının küçük oluşu nedeniyle fazla yer kaplamazlar.


 


Tüm bunlara ek olarak Lityum pil kullanılan akülü sandalyeler katlanma işleminde “aküler çıkartılmadan katlanır” Daha açık bir ifadeyle, akülü sandalyeyi katlamak için herhangi bir ek alet kullanmadan ve çok kısa bir sürede katlama işlemi gerçekleşir.


Lityum pillerin bir diğer özelliği ise konvansiyonel aküler gibi bakım gerektirmezler ve uzun ömürlüdürler.

Marka ve modele göre farklılıklar olsa da lityum pilli katlanabilir akülü sandalyelerin ağırlıkları 20-25 kg olurken, lityum pilli olmayanların ise 30-55 kg arasıdır.


KATLANAN AKÜLÜ SANDALYELERİN AVANTAJLARI NEDİR?
Boyutlarının küçük olması nedeniyle özellikle iç mekanlarda (ev, dar koridorlar, lokanta, AVM vb. gibi) kullanıcısına avantaj sağlayarak dar koridorlar, yemek masaları vb. gibi alanlarda kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlar.


Katlanabilen akülü sandalye modellerinin çoğunda önde sarhoş teker olması manevra kabiliyetini artırarak, kullanıcıya başka bir artı avantaj sağlar.Ürün ağırlıklarının çok az oluşu engelli bireyin refakatçisine aracı taşımada kolaylık tanır. Ayrıca ürün kullanılmadığı zaman katlanarak (daha az yer kaplaması sağlanıp) muhafazası sağlanır.


KATLANAN AKÜLÜ SANDALYE MARKALARI

Meyra, ottobock, Belmo gibi markaların katlanan sandalye modelleri olsa da daha çok wollex, Poylin, Fulmaks, Jetty gibi markalara ait modellerin işlevselliği fazla olduğu için tercih edilir.


KATLANABİLİR AKÜLÜ SANDALYE FİYATLARI

Katlanan akülü sandalye fiyatları 7.500 TL ile 25.000 TL arasında değişir. Aracın markası, modeli ve teknik donanım özelliklerine göre fiyatlar değişiklik gösterir. Örneğin aracın motor kapasitesi, Waat değeri, akü kapasitesi, şarj cihazı Volt değeri koltuk yapısı gibi teknik donanım özellikleri fiyatı doğrudan etkileyen faktörlerdir.


Gold Medikal olarak siz müşterilerimiz tüm medikal ihtiyaçlarında olduğu gibi katlanan akülü sandalye alımında da taksit imkânı ve bir dizi ödeme kolaylığı sunmaktayız. Müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek ödeme işlemleri ve size özel fiyat avantajlarının detaylarını görüşebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.