x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Tansiyon Aletleri

Kalp sağlığı için son derece önemli olan tansiyon ya da diğer adı ile kan basıncı, klinik uygulamalarda hemen her hastaya uygulanan bir işlemdir. Tansiyon ölçüm sonuçları tansiyon ölçüm şekli ve tansiyonu ölçen kişiye göre değişebilir. Kalp sağlığı ve tansiyonun neden olacağı diğer rahatsızlıkların önüne geçilmesi için tansiyon ölçümü doğru yapılmalı, doğru bir tansiyon ölçümü için kaliteli bir tansiyon cihazı ve doğru tansiyon ölçme yöntemleri kullanılmalıdır.

Teknolojinin her alanda kullanıldığı günümüzde artık tansiyon ölçümü için kliniğe gitmeye gerek yok. Son teknoloji bir tansiyon aleti ile en doğru tansiyon ölçümü artık ev ortamında da yapılabiliyor.


Tansiyon Aleti Nedir?

Kan basıncı ölçüm aleti olarak ta bilinen tansiyon aleti; cıvalı, aneroid (havalı) ve otomatik (elektronik) olarak çeşitleri bulunan bir kan basıncı ölçüm cihazıdır. Havalı ve cıvalı tansiyon aletleri stetoskopla birlikte kullanılmakta, elektronik olanlar ise kişinin kendi tansiyonunu kolaylıkla ölçebildiği ve en doğru sonuçları alabildiği tansiyon aleti olarak kullanılmaktadır.

Hem sağlıklı hem de güvenli sonuçların alındığı tansiyon aletlerinde son teknoloji ürünleri ile Gold Medikal, birbirinden kaliteli ve kullanışlı dijital tansiyon aletleri sunuyor.


Dijital Tansiyon Aleti Nedir Nasıl Kullanılır?

dijital-tansiyon-aleti-nasil-kullanilir.jpg (18 KB)

Pratik kullanımı ve güvenli ölçüm sonuçları ile dijital tansiyon aleti, günümüzün en çok tercih edilen tansiyon aleti çeşididir. Kullanım yerine göre bilekten, üst koldan ve parmak ucundan olmak üzere çeşitleri bulunur. Doğru tansiyon ölçümü için ideal olan dijital (elektronik) tansiyon aleti, tansiyonun izlenmesinde ve kardiyovasküler riskin belirlenmesinde son derece önemli rol oynar.

Comfort Plus DM-Elite Koldan Ölçme Otomatik Tansiyon Aleti, intellisense yani çift güvenlik özelliği olan 2 x 60 hafızalı bir cihazdır. Saat ve tarih özelliği olan Comfort Plus DM-Elite, ölçüm sırasında varsa kalp ritim bozukluğunu da tespit etmekte, olası bir kalp rahatsızlığının erken teşhisinde etkili olmaktadır. Hareket sensör özelliği olan ve en doğru ölçüm pozisyonunun yakalanmasını sağlayarak en doğru sonuçları sunan bir dijital tansiyon aletidir. 22-45 cm manşet genişliği ile her kullanıcının en rahat şekilde kullanabildiği Comfort Plus DM Elite, koldan ölçen tansiyon aleti olup taşıma çantası ve adaptör hediyesi ile müşterilere sunulmaktadır.

En çok tercih edilen dijital tansiyon aletlerinden biri olan Comfort Plus DM 200, intellisense ölçüm sistemli ve 60 hafızalı bir üst koldan ölçme tansiyon aletidir. Saat ve tarih özelliği olup ölçüm sırasında varsa kalp ritim bozukluğunu da tespit eder. 22-32 cm manşet genişliği olan Comfort Plus DM 200, büyük-küçük tansiyon değeri ve kalp atış hızını gösteren dijital bir ekrana sahiptir.

Birçok modeli bulunan Viscomat markası, üst koldan ve bilekten ölçen tansiyon aleti modelleri ile popülerdir. Bu modeller;

Visomat Handy Express Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Handy Soft Şarjlı Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Comfort Eco Yeni Model Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Comfort Form Çift Hafızalı Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Comfort 20/40 Çift Hafızalı Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Comfort Eco Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Comfort 20/40 Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Comfort Form Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti
Visomat Double Comfort Üst Koldan Ölçme Tansiyon Aleti (PC Bağlantılı) dir.

Dijital Tansiyon Aleti Kullanımı


Bilekten ve koldan ölçüm yapan dijital tansiyon aletinin kullanımında en güvenilir sonucun alınabilmesi için doğru ölçüm yöntemlerinim kullanılması son derece önemlidir. Bunlar;

Tansiyon ölçümü her zaman aynı saatlerde ve aynı koşullarda yapılmalıdır
Tansiyon ölçümünün sol koldan yapılması tavsiye edilir
Çay, kahve sigara v.b içimi sonrası ölçüm sonucunun doğru olması için en az 30 dakika beklenmelidir
Ölçüm öncesi en az 5-10 dakika dinlenmeli ve her zaman dinlenme süresi aynı olmalıdır
Arka-arkaya ölçümlerde her iki ölçüm arası en az 3 dakika olmalıdır
Dik pozisyonda oturulmalı ve olabildiğince rahat ve dik durulmalıdır
Saat ve varsa takılar çıkarılmalıdır
Bacak-bacak üstüne atılmamalı, ayaklar zemine düz bir şekilde basmalıdır
Manşon sol bileğe-kola takılmalı, cilde doğrudan temas ederek yerleştirilmeli ve dirsekten 2-3 cm, bilekten 1 cm yukarıda olmalıdır
Bilekten ölçen tansiyon aleti ölçüm sırasında kalp hizasında tutulmalıdır
Bilekten ölçen tansiyon aleti avuç tarafına yerleştirilmelidir
Cihaz açılmalı, ölçüm yapmak için düğmesine basılmalıdır
Manşon şişmeye başladığında dik durmalı ve konuşulmamalıdır
Hafızaya alınan ölçüm sonuçlarına göre alınan tansiyon değerleri takip edilmelidir

Koldan Ölçen Tansiyon Aleti


Üst koldan ölçen tansiyon aleti, manşonu dirsekten 2-3 cm yukarıya kol üstüne takılan ve çıkış borusu bulunan tansiyon aleti çeşididir. Kullanımda çıkış borusu manşonun takıldığı kolda elin içine doğru uzanmalı ve çıkış borusunun sıkıştırılmadığından emin olunmalıdır. Ölçüm sonucu dijital göstergede büyük-küçük tansiyon sonucu ve kalp atım hızı görülür.

Gold Medikal’in koldan ölçen tansiyon aleti tavsiye grubunda olan modelleri şunlardır;

Comfort Plus DM Elite Koldan Otomatik Tansiyon Aleti
Comfort Plus DM Basic Koldan Tansiyon Aleti
Comfort Plus DM 220 Koldan Otomatik Tansiyon Aleti
Comfort Plus DM-200 Koldan Otomatik Tansiyon Aleti
Starmax DM-218 Koldan Ölçen Tansiyon Aleti
Her biri birbirinden kaliteli olup güvenilir sonuçlar veren cihazlar olarak tercih edilmekte, en iyi tansiyon aleti modelleri olarak en çok satanlar arasında yer almaktadır.


Konuşan (Sesli) Tansiyon Aletleri

konusan-tansiyon-aleti.jpg (26 KB)

Ölçüm sonucunun Türkçe ve sesli olarak alındığı konuşan tansiyon aletleri koldan, üst koldan ve bilekten ölçüm yapan çeşitleri bulunan cihazlardır. Ölçüm sonucu LCD ekranında net bir şekilde okunmakta, ölçüm en kolay şekilde yapılarak sonucu sesli alınmaktadır. Hafızası, hafızadaki bilgileri sesli bildirme özelliği ve hızlı ölçüm özelliği ile konuşan tansiyon aleti tavsiye edilen tansiyon aletleridir.

Gold Medikal’in en çok tercih edilen koldan konuşan (sesli) tansiyon aletleri şunlardır;

Comfort Plus DM-225 Koldan Konuşan Tansiyon Aleti
Comfort Plus KD-5915 Koldan Konuşan Tansiyon Aleti
Comfort Plus KD-5918 Koldan Konuşan Tansiyon Aleti
Starmax DM-215 Üst Koldan Ölçme Konuşan Tansiyon Aleti
Starmax DM-216 Üst Koldan Konuşan Tansiyon Aleti
Comfort Plus DM-230 Bilekten Ölçen Konuşan Tansiyon Aleti
Comfort Plus KD-7901 Bilekten Ölçen Konuşan Tansiyon Aleti
Starmax DM-217 Bilekten Ölçme Konuşan Tansiyon Aleti

Bilekten Ölçen Tansiyon Aleti

bilekten-olcen-tansiyon-aleti.jpg (35 KB)

Bilekten ölçen tansiyon aleti, en çok tercih edilen dijital tansiyon aletleri arasında ilk sırada yer alır. Konuşan (sesli) modelleri de bulunmakta olup, ölçüm sonucu Türkçe olarak sesli bir şekilde dinlenir. Hafıza kapasitesi, kullanım kolaylığı, güvenilir sonuçları ve intellisense (çift güvenlik) özelliği ile bilekten ölçen tansiyon aleti tavsiye edilen popüler tansiyon aleti çeşididir.

Gold Medikal’in en çok tercih edilen koldan bilekten ölçen tansiyon aleti modelleri şunlardır;

Comfort Plus DM Soft Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti  
Comfort Plus DM Active Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti
Comfort Plus DM-235 Bilekten Ölçen Tansiyon Aleti
Starmax KP-6230 Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti
Scala SC-7012 Bilekten Ölçme Tansiyon Aleti
Comfort Plus DM-230 Bilekten Ölçen Konuşan Tansiyon Aleti
Comfort Plus KD-7901 Bilekten Ölçen Konuşan Tansiyon Aleti
Starmax DM-217 Bilekten Ölçme Konuşan Tansiyon Aleti

Manuel Tansiyon Aleti Nedir Nasıl Kullanılır?


Dijital tansiyon aletine göre kullanımı uzmanlık isteyen manuel tansiyon aleti, hava doldurma-boşaltma sistemli olup manşon şişirildikten sonra kalp kasılması ve gevşemelerinin stetoskopla ölçüldüğü tansiyon aletidir. Sol kol dirseğinin 2-3 cm yukarısına manşon bağlanır ve ölçüm yapılır. Stetoskopta görülen rakam büyük tansiyonu gösterir.


En İyi Tansiyon Aleti


En çok ilgi gören ve en iyi tansiyon aleti markaları ile kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunan Gold Medikal; bilekten ölçen, koldan ölçen ve konuşan tansiyon aletleri ile aranan adrestir. En iyi tansiyon aletlerinde dünyanın önde gelen markalarının ürünlerini sunan bir firma olarak aradığınız ürünleri en uygun fiyatlarla bulabilir, pratik kullanımlı ve en doğru sonuçları alacağınız tansiyon aletleri ile sağlıklı bir yaşam için ilk adımı atabilirsiniz.


Tansiyon Aleti Fiyatları

Farklı marka ve modelde birçok tansiyon aleti çeşidi bulunan günümüzde tansiyon aleti fiyatları yine marka ve modeline göre değişiyor. Gold Medikal tansiyon aleti fiyatları en ucuz olup en kaliteli ve en çok tercih edilen modellerle bütçeleri sarsmıyor. İster ev ister işyerinde olsun, Gold Medikal’in dijital tansiyon aletleri ile tansiyonunuzu en doğru şekilde ölçebilir, düzenli olarak tansiyon takibi yaparak kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz.


SIK SORULAN SORULAR


Tansiyon nedir?

Atardamarlardaki kan basıncına tansiyon denilmektedir. Atardamarlara kan pompalandığında ölçülen basınç sistolik (büyük tansiyon) basınç, kalp kası gevşeyip kan damarlarda durulduğunda ölçülen basınç diastolik (küçük tansiyon) basınçtır.


Yaşa Göre İdeal Tansiyon Ölçüleri

Tansiyon yüksekliği hipertansiyon olarak tanımlanmakta olup ideal tansiyon değerleri 18 yaş üzeri bir birey için büyük tansiyon 120-130, küçük tansiyon 70-90 arasıdır. Gençler ve çocuklarda düşük tansiyon değerleri normal kabul edilmektedir.


Normal Tansiyon Kaç Olmalı?

Normal veya ideal tansiyon değeri kişiden kişiye küçük değerlerle değişebilir. Kabul edilen normal tansiyon büyük 120-130, küçük 70-90 arası değerlerdedir.


Yüksek Tansiyon Nasıl Anlaşılır?

Sık idrara çıkma, bulanık veya çift görme, nefes darlığı, bacaklarda şişme, kulak çınlaması, baş ağrısı, halsizlik, yorgunluk, burun kanaması ve düzensiz kalp atışı yüksek tansiyonun belirtileri arasındadır.


Düşük Tansiyon Nasıl Anlaşılır?

Baş dönmesi, sersemlik, baygınlık, bulanık görme, yorgunluk, bulantı, konsantrasyon eksikliği, aşırı düşük tansiyonda soluk veya nemli cilt, zayıf veya hızlı nabız düşük tansiyon belirtileridir.


Tansiyonu En Hızlı Ne Düşürür?

Başın soğuk su ile yıkanması, limon ve sarımsak tüketimi, kekik tüketimi, kuşburnu çayı, yoğurt veya ayran, kan akışını hızlandıran potasyum içeriği ile muz tüketimi sayılabilir. Kronik tansiyon hastalarının mutlaka doktor kontörlünde olması son derece önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.