x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Hasta Taşıma Lifti Hasta Kaldırma Cihazı Aparatı

Hasta taşıma lifti, yatalak hastaların ve ağır engelli bireylerin motorlu yada manuel şekilde taşınmasını sağlayan cihazlardır. Hasta kaldırma cihazları hastanın refakatçisine fazla yük bindirmeden, hastayı, yatağından kaldırmaya, banyo, WC gibi alanlara kolay şekilde taşınmasına olanak sağlayan cihazlardır.


Hasta Taşıma Kaldırma Ne İşe Yarar, Faydaları Nedir?


Hasta taşıma kaldırma liftleri, hastayı yatağından tekerlekli sandalyesine, bir odadan başka odaya taşınmasına imkan sağlayan mobilizasyon cihazlardır. Bu cihazların en büyük faydası hasta yakınlarının fazla efor harcamadan hastalarını cihaz yardımıyla kaldırıp taşımalarıdır. Bu sayede hasta yakınlarında oluşacak bel fıtığı vb. gibi ağır kaldırmaya yönelik kas iskelet sistemi hastalığının oluşmamasıdır.

Kaç Çeşit Hasta Kaldırma Lifti Vardır?


Motorlu hasta taşıma lifti ve manuel hasta kaldırma lifti olmak üzere iki lift çeşidi vardır. Bu iki lift çeşidinin her biri kendi içerisinde farklı özellikler gösterir.


Örneğin, motorlu hasta taşıma liftleri içerisinde hem hastanın taşınması hemde manuel tekerlekli sandalye gibi kullanılan modelleri bulunur.


Gerek motorlu gerekse de manuel modellerde modelin cinsine göre liftin kaldırma kapasitesi değişebilir. Örneğin 150 kiloya kadar hastayı taşır, 130 kiloya kadar hastayı taşır vb. gibi…


Manuel Hasta Taşıma Lifti


Bu çeşit hasta kaldırma cihazları tamamen manuel şekilde çalışır. Fiyatları motorlu olan modellere göre daha ekonomiktir. Fiyat ekonomik oluşu bir avantaj sağlarken hasta yakınına hastanın yataktan kaldırılası, taşınması sırasında biraz yük biner.

Motorlu Hasta Taşıma Lifti


Hastanın yataktan kaldırılası, taşınması işlemi tamamen motorlu şekilde yapıldığından hasta yakınına kesinlikle bir yük binmez. Refakatçi hiç zorlanmadan hastasını, banyoya, tuvalete, bir odadan başka odaya rahatlıkla taşır, yataktan hastasını zorlanmadan cihaz yardımıyla yapar.

Motorlu hasta taşıma cihazları çoğunlukla ufak bir kumanda ile kontrol edilir. Kumandanın kullanımı kolay ve pratiktir.

Engelli Hasta Taşıma Lifti SGK Ödemesi Var mı?


Bu konuda müşterilerimizin de çok soruları oluyor. Ne yazık ki SGK hasta taşıma lifti için geri ödeme yapmıyor. Birçok engelli derneği konuya ilişkin sağlık bakanlığına talepte bulundu, sosyal medya üzerinden hasta yakınları kampanyalar yaptı ancak sağlık bakanlığı bu cihazları halen geri ödeme kapsamına almadı.

2. El Hasta Taşıma Lifti


Gold Medikal olarak ikinci el hasta taşıma lifti satışımızda var. Sıfır cihazların fiyatlarını pahalı bulan müşterilerimiz, daha ekonomik fiyatlı ikinci el cihazlarımızı tercih edebilirler.

Hasta taşıma lifti fiyatları


Hasta kaldırma liftlerinin fiyatı, liftin markası, modeli, motorlumu manuel mi olduğu gibi birçok etkiye göre değişmektedir. Bu yüzden fiyatlar konusunda net bir rakam vermek çok da mümkün değil. Bazı firmalar hasta taşıma lifti kiralama hizmeti de vermektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.