x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Hasta Tuvalet Sandalyesi

Hasta tuvalet sandalyeleri, halk arasında klozetli tekerlekli sandalye, lazımlıklı plastik sandalye diye de adlandırılan ürünlerdir. Klasik bir tekerlekli sandalyenin tuvaletli tekerlekli sandalye modelidir. Bü ürünler yatalak hastalar, engelliler ve yürüme yetisini kaybetmiş kişilerin tuvalet ihtiyaçlarında kullanılan medikal ürünlerdir.

 

Hasta Tuvalet Sandalyesi Çeşitleri

 

Hasta tuvalet sandalyeleri, kullanıcı sayısına göre değişen çeşitleri ile birçok marka ve modelde üretilen ürünlerdir. Bunlar;

 

Refakatçi kullanımsız (bireysel)

Refakatçi kullanımlı

Hem refakatçi hem de bireysel kullanımlı banyo tuvalet sandalyesidir

Refakatçi kullanımsız olanlar, el-kol becerisi olan ve sandalyesini kendisi kullanabilecek durumda olan hasta ve engelliler içindir. Kişi sandalyesi ile kendisi banyo ve tuvalete kadar giderek kişisel ihtiyaçlarını giderebilir.

 

Refakatçi kullanımlı olanlar, kişinin sandalyesini kendi başına kullanamadığı, bir refakatçi eşliğinde banyo tuvalet sandalyesi ile ihtiyaçlarını karşılayabildiği çeşitlerdir. El-kol becerisi olmayan hasta ve engelliler, bu tür sandalyelerle refakatçi eşliğinde banyo ve tuvalete gidebilir.

 

Hem refakatçi hem de bireysel kullanımlı olanlar ise, her iki şekilde de kullanılabilen modeller olup kişi kendisi de kullanabildiği gibi, zorlandığında refakatçi eşliğinde de banyo ve tuvalete gidebilir. Tekerleksiz tekerlekli banyo tuvalet sandalyesi çeşitleri ile Gold Medikal, en çok tercih edilen marka ve modelleri en ekonomik fiyatlarla satın alacağınız güvenilir bir adrestir.

 

 

Engelli Tuvalet Sandalyesi Marka ve Modelleri

 

Kaliteli ve kullanışlı ürünleri ile sektörde her zaman ilk tercihler arasında yer alan Wollex’in birçok tuvalet sandalyesi çeşidi bulunmaktadır. Wollex W126 klozetli tekerlekli sandalye, önünde taburesi ile yemek yeme ve diğer aktiviteleri daha kolay hale getiren bir model olarak tercih edilir. Sadece banyo tuvalet sandalyesi değil, aynı zamanda bir tekerlekli sandalye olarak kullanılabilen modelin katlanabilir çelik şaseli oluşu en önemli avantajı olarak dikkat çekicidir.

 

Wollex W688 klozetli tekerlekli sandalye, yumuşak sırt ve oturma minderi ile son derece rahat ve konforludur. Kol koyma yerleri ve ayaklıkları kişiye göre ayarlanabilir. Anti-bakteriyel döşeme kumaşı ile son derece hijyeniktir. Ayaklıkları ve tekerlekleri çıkarılabilir özellikte olup taşınması ve depolanması kolaydır. Klozetli oluşu ile kullanıcının banyo ve tuvalet ihtiyacını karşılaması kolaylaşır.

 

Wollex WG-M698 baş-boyun destekli banyo wc sandalyesi, kolay çıkarılıp temizlenebilen klozeti ile ağır engelli, hasta ve yaşlıların ihtiyacına yöneliktir. Oturma yerinin alt kısmından açılan bir kapak bulunur. Kullanıcı, sandalyeden inmeden tuvalet ihtiyacını karşılayabilir.

 

Wollex W813 ve Wollex WG-M699, lazımlıklı ve klozetli bir tuvalet sandalyesi olup iç mekânlarda ve ev ortamında kullanıma uygundur. Yan tutacakları sayesinde kişi kolayca sandalyeye oturur ve ihtiyacını giderir. Birçok çeşidi ile Wollex banyo tuvalet sandalyesi modelleri, kalitesi ve uygun fiyatı ile tercihe dilen banyo-tuvalet sandalye çeşitleridir.

 

Ra-Me tilt özellikli banyo tuvalet sandalyesi, standart banyo-tuvalet sandalyesine göre baş-boyun desteği ve tilt özelliği ile tercih edilen bir modeldir. Üst gövde kontrolü ile ilgili sorunları olan kullanıcılara özeldir.

 

Merits PR-771 komot tuvalet sandalyesi, alüminyum gövdeli, tekerlekli ve hafif bir modeldir. Klozet kapaklı olup, oturağı lazımlık olarak ta işlevseldir.

 

Excel Van Os HC-820 multi fonksiyonel banyo tuvalet sandalyesi, hem tekerlekli sandalye hem de kolzetli banyo-tuvalet sandalyesi olarak kullanılan çok fonksiyonlu bir modeldir. Kolçaklar geriye doğru yalanabilir, ayak koyma yeri yüksekliği kullanıcıya göre ayarlanabilir. Sürgüleri kolayca çıkarılan ürün Hollanda menşeili olup kaliteli ve konforludur.

 

Gold Vermeiren Katy banyo wc sandalyesi ise, hasta, yaşlı ve kas gücü zayıf kullanıcılara özel tasarlanmıştır. Hem klasik sandalye hem de hasta, yaşlı ve engelli banyo tuvalet sandalyesi olarak işlevseldir. Oturma bölgesi 3 parçadan oluşur. Paslanmaz malzemeli olup uzun ömürlü ve sağlamdır.

 

 

Hasta Tuvalet Sandalyesi Fiyatları

 

Banyo tuvalet sandalye çeşitleri, kişinin kendi başına veya refakatçi eşliğinde kullandığı ve en önemli ihtiyacını giderebildiği fonksiyonel sandalye modelleridir. Tekerlekli tekerleksiz modelleri olup, klasik banyo-tuvalet sandalyesi çeşitleri yanında tekerlekli sandalye olarak ta kullanılan modelleri bulunur. Her biri farklı tasarımlıdır ve bu nedenle banyo tuvalet sandalyesi fiyatları markasına ve modeline göre değişmektedir.

 

En çok tercih edilen kaliteli ve fonksiyonel ürün çeşitleri ile Gold Medikal, sektörde yaşlı, engelli ve hasta banyo tuvalet sandalyesi denildiğinde ilk akla gelen firmadır. Ortalama 300 TL’den başlayan ve modeline göre 2.500 TL’ye kadar çıkan fiyatlarda ürün çeşitleri bulunur. Islak zemine uygun, kolay temizlenen kaliteli malzemeden üretilmiş ve Avrupa standartlarında farklı marka ve modeller için Gold Medikal’in ürünlerini inceleyebilirsiniz. En uygun tekerlekli banyo tuvalet sandalyesi fiyatları için doğru adrestesiniz.

 

 

Banyo Tuvalet Sandalyesi SGK Ödemesi

Engelli ve hasta banyo tuvalet sandalyesi, geri ödemeli medikal ürünler arasında yer alan bir üründür. SGK ödemeli banyo tuvalet sandalyesi SUT kodu 100073’tür. Bu sandalye grubu için SGK 750 TL ödeme yapmaktadır. Doktor tarafından verilen raporda kişinin banyo tuvalet sandalyesine ihtiyacı olduğu belirtilir. Kullanım süresi 5 yıl olan bu ürünler, zamanından önce eskidiğinde veya arızalandığında yine doktor raporu alınarak 5 yıldan önce yenilenebilir.

 

Beklentileri üst seviyede karşılayan Gold Medikal; hasta, yaşlı ve engellilerin kişisel ihtiyaçlarını karşılamada kullanabilecekleri kaliteli ve işlevsel banyo tuvalet sandalyesi modelleri ile lideridir. Sektörde isim yapmış markaların şık tasarımlı ve kaliteli ürünlerini Gold Medikal’den en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. SGK ödemeli ürünler için de yardımcı olan Gold Medikal, uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız ürünler için güvenle başvuracağınız bir adrestir.

 

 

Banyo Tuvalet Sandalyesi Nasıl Olmalı?

Banyo tuvalet sandalyesi deyip geçmemek gerekiyor. Sağlıklı bir birey için banyo tuvalet ihtiyacını gidermek son derece kolaydır. Hasta, yaşlı veya engelli bir birey için bu ihtiyacı karşılamak tek başına çoğu zaman imkânsızdır. Kişinin engel durumuna göre bu ihtiyacını karşılayabilmesi için üretilen banyo ve tuvalet sandalyesi, birçok marka ve modelde çeşitleri bulunan ürünlerdir. Banyo tuvalet sandalyesi nasıl bu konu son derece önemlidir. Maddeler halinde olması gereken özellikleri sıralayalım;

 

Engel durumuna göre kişinin kendisinin kullanabileceği veya refakatçi eşliğinde kullanabileceği özellikte olmalıdır

Temizliği kolay ve anti-bakteriyel döşemeli olmalıdır

Yürüme zorluğu çekenler veya yürüyemeyenler için tekerlekleri bulunmalıdır

Tutma yerleri kullanışlı olmalı, kişi kullanımda zorluk yaşamamalıdır

Kişinin kilosuna ve vücut ölçülerine uygun olmalıdır

Lazımlık kolay çıkarılabilir ve temizlenebilir özellikte olmalıdır

Sandalye malzemesi korozyona karşı dayanıklı ve sağlam olmalıdır

Ekonomik fiyatlı olması da tercih edilen özelliklerden biridir

Kişiye göre ayarlanabilir özellikte olanlar tavsiye edilir

 

Aradığınız tüm banyo tuvalet sandalyesi çeşitleri için Gold Medikal ile iletişime geçebilir, sizin veya bakmak zorunda olduğunuz hastanın ihtiyacına ve engel durumuna en uygun sandalyeleri en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. Uygun ödeme seçenekleri ile Gold Medikal, beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayan kaliteli ürünleri ile güvenle başvuracağınız bir firmadır. İster satın alın ister SGK ödemeli tercih edin, uzun yıllar sorunsuz kullanacağınız banyo tuvalet sandalyeleri ile hayatınız kolaylaşacak.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.