x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Engelli Çocuk Puseti – Engelli Bebek Arabası


Engelli çocuk pusetlerini klasik çocuk pusetlerinden ayıran en büyük özellik 15 – 16 yaşına kadar ve 60 KG’ya kadar engelli çocukların kullanmasına uygun olmasıdır. Klasik çocuk pusetleri ise en fazla 2-3 yaş arasındaki çocukların kullanımı için uygundur.

Tüm bunlara ek olarak engelli pusetlerinde çocuğun engel durumuna göre skolyoz destekleri, baş, boyun destekleri de bulunur.

Engelli Çocuk Arabası Alırken Nelere Dikkat Etmeli


Engelli puseti alırken mutlaka alanında deneyimli bir medikalciyle bağlantıya geçin. Zira her çocuk özel olduğu gibi her engelli çocuğun kendisine has hastalığı engeli vardır. Örneğin CP (serabrel palsi) hastası bir engelli çocuğun ihtiyaçlarıyla, SP (sipina pifida) hastası bir çocuğun ihtiyaçları farklı olabilir.

Aynı şekilde çocuğun yaşı ve kilosu puset seçiminde çok ama çok önemlidir. Burada çocuğunuza en uygun puset modelini yaş aralığı, kilosu ve hastalığına göre medikalciniz önerecektir.

Bununla birlikte satın alacağınız engelli çocuk puseti sizin yaşam tarzınıza uygun olmalıdır. Eğer bebek arabasını daha çok sokakta kullanacaksanız süspansiyonu iyi olmalı. Ancak bir noktayı atlamayalım. Kalabalık şehir kaldırımları tekerleklerin ve süspansiyonların iyi olmasını gerektirir.

Kalabalıkların içinde rahat bir sürüş yapmak istiyorsanız puset tekerlerinin ne çok büyük ne çok küçük olması gereklidir. Alışveriş merkezleri ( AVM) gibi dar alanlarda rahat kullanım için alacağınız engelli puseti modelinin manevra kabiliyetinin yüksek olmasına dikkat ediniz.

GÜVENLİK:

Vücut kontrolünü tam sağlayamayan engelli çocuklar için alınacak puset modelinde güvenlik çok önemlidir. Bu yüzden satın alacağınız puset modelinde 5 noktadan güvenliği sağlayan emniyet kemerinin olmasına dikkat edin.

HAFİFLİK:

Çoğu üretici firma puset modelinin daha hafif olması adına alüminyum gibi hafif ama daha az dayanıklı malzeme kullanırlar. Buda özellikli Türkiye gibi bozuk yol şartlarında engelli pusetinin çabuk bozulmasına deformasyona uğramasına neden olmaktadır. Bu yüzden puset alırken pusetin imalatında kullanılan malzemenin dayanıklı olmasına dikkat ediniz.

TEST ETMEK: Mümkünse satın alacağınız Engelli bebek arabasını mağazanın içerisinde test edin. Çocuğunuzu puseti koyarak test etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Gold Medikal mağazamızda puseti rahatlıkla test edeceğiniz alanımız bulunmaktadır. Alanında uzman müşteri temsilcilerimiz ve gerektiğinde çocuk grubu satış sorumlularımız sizlere puset seçiminde ellerinden gelen yapacaklardır.

Engelli Bebek Arabası Modelleri


Ankara Yenimahalle’de bulunan 1.200 m karelik kapalı alanı bulunan 4 kattan oluşan mağazamızın bir katı çoğunluğu engelli çocuk arabası modellerinden oluşan çocuk grubu ürünlerine ayrılmıştır. Çocuk grubu reyonumuza gelerek 10 larca çeşit modeldeki engelli çocuk pusetinden size en uygun modeli seçebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.