x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Engelli Havuz Asansörü

 

Yüzme havuzuna erişim ya direk havuza atlayarak ya da havuz merdivenini kullanarak yapılır. Engelli biri için yüzme havuzuna giriş her iki yolla da mümkün değildir. Engelli bireylerin havuza giriş-çıkışının en güvenli şekilde gerçekleşmesi engelli havuz asansörü kullanımı ile mümkündür. Denizde belli bir mesafeye kadar yüzebilen ve kumda batmayan tekerlekleri ile plaj tekerlekli sandalyeleri ise, engelli bireylerin deniz keyfi yapmasını sağlayan bir diğer sandalye türüdür.

Engelli Havuz Asansörü Nedir?

Sağlıklı bireylere göre kısıtlı sosyal yaşamları ile birçok aktiviteden mahrum kalan engelli bireyler artık engelli havuz asansörü ile çok rahat bir şekilde havuza girip çıkabiliyor. Gerek sağlık açısından sunduğu avantajlarla gerekse doktor önerisi doğrultusunda yapılması gereken rehabilitasyon aktiviteleri ile engelli havuz asansörü hayatı kolaylaştırmada büyük destek oluyor. Engelli havuz asansörü; kilolu, yaşlı veya yürüme engelli olup havuza giriş çıkışta sorun yaşayan bireylerin en güvenli şekilde havuza inmesini ve sonrasında yine aynı şekilde havuzdan çıkmasını sağlayan hareketli veya sabit cihazlardır. Akülü olan ve kumanda yardımı ile kolayca kullanılan engelli havuz asansörü, markasına ve modeline göre farklı tasarımlarda ve özelliktedir. Genel özellikleri demonte oluşu, pratik kullanımlı, şarjlı ve kumandalı oluşudur.

Havuz kenarında en uygun alana konumlandırılarak veya sabit olanlar monte edilerek kısa sürede kullanıma hazır hale getirilir. Yüksek güvenlik seviyesi, kullanım kolaylığı ve ayarlanabilir özellikleri ile havuza erişimi en kolay hale getirir. Havuz, deniz ve spa gibi aktivitelerde hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar, engelli havuz asansörü ile suya rahatlıkla girebilir ve havuz aktivitesini gerçekleştirebilir.

Engelli Havuz Lifti Özellikleri Nelerdir?

 • Yürüme engelli, kilolu ve yaşlı bireylerin en güvenli şekilde havuza giriş çıkışını sağlayan bir cihazdır
 • Her yöne dönebilen tekerlekli modelleri yanında sabit havuz asansörü çeşitleri de bulunur
 • Kontrol paneli kullanımı kolay olup kumanda ile kolay bir şekilde suya girilir ve çıkılır
 • Emniyet kemeri kullanıcıya göre ayarlanabilir
 • Ergonomik ayak koyma yerine sahiptir
 • Engelli bireyler sağlık durumuna göre refakatçi eşliğinde veya tek başına havuz asansörünü kullanabilir
 • Portatif cihazlar olup taşınması kolaydır
 • Kompakt tasarımlı, kolay kullanımlı ve işlevsel cihazlardır
 • Hareketli modellerde tekerlekler yüksek sabitleme gücüne sahiptir bu nedenle kayma riski yaşanmaz
 • Ortalama 120-150 kg taşıma kapasitesi ile her kullanıcıya hitap eder
 • Elektrikli olup gerektiğinde manuel olarak ta kullanılabilir
 • Paslanmaz malzemeli, sağlam ve dayanıklıdır
 • Acil durum düğmeli, suya dayanıklı kontrol panelli, şarj edilebilir ve çıkarılabilir pillidir

Havuz kullanımını engelliler için en kolay hale getiren engelli havuz lifti, başta otel, kaplıca ve spor salonları olmak üzere birçok alanda kullanımı giderek yaygınlaşan medikal bir cihazdır.

Plaj Tekerlekli Sandalyesi Nedir?

Plajda kum ve çakıl taşları arasında yürümek bile zor iken tekerlekli sandalye ile ilerlemenin ne kadar güç olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Engelli vatandaşların deniz kenarında güneşlenmesi, denize girip tatilin keyfini yaşaması ilk engel olan sahile erişimin sağlanması ile mümkündür. Tekerlekli sandalye ile sahilde hareket etmek hem çok fazla güç gerektiren hem de eziyetli olup bu sorunu ortadan kaldırmak için plaj tekerlekli sandalyesi tasarlanmıştır. Büyük ve havalı tekerlekleri ile kumsalda batmadan hareket eden plaj tekerlekli sandalyesi, taşlı ve kumlu alanlarda kolay bir şekilde yol alan bir çözüm ortağıdır.

Yürüme engelli, yaşlı ve kilolu bireylerin sahile transferinin en kolay şekilde yapılmasını sağlayan plaj sandalyeleri, 3 tekerlekli ve ayarlanabilir özellikli ürünlerdir. Korozyona dayanıklı şaseli ve yüksek taşıma kapasiteli olup sağlam ve kaliteli bir engelli plaj sandalyesidir. Oldukça hafif olan plaj tekerlekli sandalyesini taşımak ve kullanmak son derece kolay ve pratiktir. Kısa sürede kuruyan döşemesi, ayarlanabilir ayak uzunluğu ve kumlu alanda rahat hareket edebilme özelliği ile yürüme kısıtlığı olan bireylerin deniz ve tatil hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir.

Engelli Havuz Asansörü Olan Oteller Neden Çok Tercih Ediliyor?

Kullanımı giderek yaygınlaşan engelli havuz asansörü, kiloları nedeni ile yürümekte zorlanan, yaşlı veya yürüme engelli olup kendi başına havuza girip çıkamayanlara özel üretilmiş cihazlardır demiştik. Sadece yürüme engelli değil yaşlı veya kaza sonrası tedavi sürecinde olanlar da haklı olarak tatil yapmak ve sosyal yaşama dâhil olarak hayatın tadını çıkarmak istiyor. Yaşlı anne-babasını tatilde yanından ayırmayanlar, yürüme engelli aile bireyine sahip olanlar veya kiloları nedeni ile hareket etmede sıkıntı yaşayanlar engelli havuz asansörü olan oteller ve tatil mekânlarından yana tercihini kullanıyor.

Empati yapıldığında birçok avantaja sahip olmasına rağmen engelli havuz asansörü olmayan bir otel yerine, engelli havuz asansörü olup birtakım eksikleri bulunan diğer bir otel tercih ediliyor. Yani tatilde engelli havuz asansörüne ihtiyacı olanlar için bir tercih sebebi olarak bu tür cihazlara sahip oteller daha avantajlı bir konuma geliyor.

Engelli Havuz Asansörü Fiyatları

Markasına ve modeline göre değişen engelli havuz asansörü fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için tedarikçi ile görüşmek ve hatta ürünü yerinde görüp incelemek doğru ve detaylı bilgi için başvurulması gereken bir yoldur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.