x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Tekerlekli Sandalye

Gold Medikal ’den Tekerlekli sandalye fiyatlarında engellilere özel kampanya. Stoklarla sınırlı manuel tekerlekli sandalye çeşitlerinde tam tamına %25 indirim fırsatı sizi bekliyor. Taksit ve indirim fırsatından ister kendin yararlan, istersen ihtiyaç sahibi bir engelliye tekerlekli sandalye bağışı yap. Ev tipi tekerlekli sandalye, katlanır tekerlekli sandalye ve tüm manuel tekerlekli sandalye çeşitleri mağazamızda. Engelli yurttaşların her türlü mobilite ihtiyaçlarını karşılayacak geniş ürün yelpazesi. Gerektiğinde fizyoterapi danışmanlarımızın desteğinde özel gereksinimi olan engelli bireyler için AR-GE departmanımız ve teknik servisimiz eşliğinde kişiye özel çözümler üretiyoruz.

Kişiye Özel Tekerlekli Sandalye

Diğer adıyla aktif tekerlekli sandalye modeli olan kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri, karbon ve titanyum gibi malzemeler kullanılarak üretilmiş olan esnek ve dayanıklı alaşım ürünleridir. Engelli, yürüme zorluğu olan kişiler, kaza sonrası ayağı kırık vb. durumlarda olan kişiler tekerlekli sandalye kullanmak zorunda kalırlar.

Kullanıcının konforu ve rahat hareket etmesi için tekerlekli sandalyenin kişinin beden ölçülerine göre tasarlanmış olması önemlidir. Çünkü bu alet, kişinin bir uzvu gibidir. Nasıl ki dar bir pantolon veya gömlek giyince rahat hareket etmiyorsanız tekerlekli sandalye için de aynısı geçerlidir. Kişinin hem konforu hem de omurga sağlığı için tekerlekli sandalyenin kişiye özel üretilmesi gereklidir.

Yanlış seçilen tekerlekli sandalyeler yüzünden omurga rahatsızlığı çeken birçok kişi vardır. Klasik tekerlekli sandalye modelleri, birbirine oldukça benzer modellerdir. Ancak tekerlekli sandalyelere kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni özellikler eklenebilir. Kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri kişinin ölçüleri alınarak imalatı yapılan hafif ürünlerdir. Özellikle hafiflik özelliği tekerlekli sandalyeler için önemlidir. Kişinin transfer sırasında kendi kendini araca alabilmesi, daha rahat hareket edebilmesi için bu özellik önemlidir.

Bu tekerlekli sandalye modeli tasarlanırken şu ölçülere dikkat edilir:

Koltuk genişliği
Konfor
Kullanım alanı
Koltuk derinliği
Bacak uzunlukları en önemli noktalardır.

Kişiye özel tekerlekli sandalyelerde, öncelikle kişinin rahat oturması ve konforlu hissetmesi önemlidir. Koltuğun genişliği kişiye göre değişmekle birlikte genelde 44-50 cm arsında değişir. Kişinin oturma genişliğine göre sandalyeye ek 3 cm ilave edilir. Bununla birlikte kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri şu özelliklere sahiptir:

Bas çıkar teker özelliği
Ayaklık bölümün çıkartılabilir olması
Sırt kısmının öne yatar şekilde olması gibi çok fonksiyonlu özelliklere sahiptir.

Tekerlekli Sandalye Modelleri ve Fiyatları

Kişiye özel tekerlekli sandalye modellerinin şu çeşitleri mevcuttur:

Katlanabilir tekerlekli sandalye modelleri
Sökülebilir tekerlekli sandalye modelleri
Yarı aktif tekerlekli sandalye modelleri

Bunların haricinde tekerlekli sandalyeler ölçülerine göre de çocuk boy, yetişkin boy ve özel ölçü tekerlekli sandalye modelleri şeklinde üçe ayrılır.

Katlanabilir tekerlekli sandalye modelleri: Göbekten makas sistemine sahip olan aynı zamanda da bas çıkar teker gibi özellikleri de içinde barındıran sandalye modelidir.

Sökülebilir tekerlekli sandalye modelleri: Arka büyük tekerlerinin basit ve tek hamlede çıkarılır olması, sırt kısmının öne yatırılması gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan konforlu bir tekerlekli sandalyedir.

Tekerlekli sandalyelerin öncelikle Çin malı olmaması önemlidir. Çin malı ürünler ucuz olmasına karşı aktif tekerlekli sandalyede olması gereken özelliklerin hiçbirisini içermez. Kaliteli ve sağlam bir tekerlekli sandalye modeli fiyatları 7 bin ile 60 bin arasında değişmektedir. Kişiye özel üretim yapılan ve üretiminde özel dayanıklı malzemelerin kullanıldığı tekerlekli sandalye modellerinin maliyeti klasik modellere göre daha yüksektir.


Kişiye Özel Tekerlekli Sandalye Modelleri

Kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri manuel olan modellerdendir. Ancak diğer manuel sandalye modellerine göre kolay kullanılabilir, konforlu, kolay taşınabilir, daha yüksek performans gibi özelliklere sahiptir. Bu tekerlekli sandalye modellerinin ağırlıkları 4.5 kg’a kadar inebilmektedir.

Kişiye özel imal edilen tekerlekli sandalye modelleri çoğunlukla sporcuların kullandığı tekerlekli sandalye modelidir. Kişinin beden ölçüleri fizyoterapist eşliğinde alınarak beden ölçülerine uygun bir tekerlekli sandalye tasarımı yapılabilir. Bu sayede kişiye uygun ölçülerde daha aerodinamik özellikli bir tekerlekli sandalye verilir.

Çok hafif modeller olan kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri, kullanıcısını yormaz ve kullanımı kolaydır. Katlanabilme özelliğine sahip olan tekerlekli sandalye modelleri de kişinin rahat hareket etmesi için tasarlanmıştır. Katlanma özelliği sayesinde yolculuklarda kolayca taşınabilir. Sürüş sırasında kişiye yarı yarıya bir enerji tasarrufu sağlayan modellerde ayrıca oturma genişliği, oturma yüksekliği ve oturma derinliği gibi özellikler de ayarlanabilmektedir.

Kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri hem iç hem de dış mekânlarda kullanıcıya veya refakat eden kişiye kullanım kolaylığı sağlar. Ayak pedallarının çıkartılır özellikte olması dar alanlarda kullanımı kolaylaştırır, kişinin transferini kolaylaştırır. Asansör gibi dönüş yapması zor olan dar alanlarda tekerlekli sandalyenin tekerleklerini çıkartarak daha rahat hareket edebilirsiniz. Kişiye özel tekerlekli sandalye modelinin kolçakları hareketli olup kişinin transferini kolaylaştırırken aynı zamanda yemek masasına daha yakın oturmasına yardımcı olur.

Ayrıca tekerlekli sandalyenin tekerleri dolgudur ve dışarıda patlama yapmaz. Sandalyeyi bas çıkart özelliği sayesinde kolayca saç bagajına koyabilirsiniz. Kişiye özel tekerlekli sandalye modelleri; özellikle aktif sporcular, yüzücü, basketbolcu, ok atma, tenis ve diğer spor dalları ile ilgilenen engelli kişiler için sıklıkla kullanılan bir modeldir.

Tekerlekli Sandalye Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Tekerlekli sandalyenin çeşidine, özelliklerine, içerisinde kullanılan ürünlerin özeliklerine ve kalitesine göre tekerlekli sandalye fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Bu noktada fiyatları etkileyen en önemli unsur ise sandalyede kullanılan metal alaşımlardır. Çelik, karbon, alüminyum, titanyum vb. alaşımlarda hangisinin ne oranda kullanıldığı tekerlekli sandalye fiyatlarını etkilemektedir.

Tekerlekli sandalye maliyetlerinin tamamını sadece gaziler için SGK karşılamaktadır. Bunun dışında diğer vatandaşlar için ise tekerlekli sandalyede fiyatının belirli bir kısmı devlet tarafından karşılanır.

Kişiye Özel Aktif Tekerlekli Sandalye Modelleri

Kişilerin kullanım konforu ve rahat hareket etmesi için kişilerin beden ölçüleri uygun şekilde özel ölçülerde tekerlekli sandalyede, engelli ürünleri aktif tasarlanmalıdır. Bu sandalyeler ayrıca evde kullanımı da göz önüne alınarak banyo ve tuvalet kapıları genişliği, yemek masası yüksekliği gibi konular da dikkate alınarak kişiye özel tasarlanmalıdır. Bu sayede kişiler adeta bir uzvu gibi kullandıkları tekerlekli sandalyeyi daha rahat şekilde kullanabilir.

Tekerlekli Sandalye Yardımı Hakkında

Ülkemizde yaşayan engelli vatandaş sayısı yaklaşık 13 milyonun üstündedir. Bu durumda tekerlekli sandalye ihtiyacı da bir o kadar fazladır. Çeşitli yardım kuruluşları ve dernekler, hayırsever kişiler tekerlekli sandalye bağışı yapmaktadırlar. Eğer tekerlekli sandalye ihtiyacınız var fakat maddi durumunuz yetersiz ise bu derneklerden ve bağışlardan yardım alabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye Nedir Ne İçin Kullanılır?

Hasta, engelli veya yürümede zorluk çeken kişilerin hayatının bir bölümünde veya daima olarak kullandığı alete tekerlekli sandalye denir. Tekerlekli sandalye kişilerin mobilete ihtiyaçlarını karşılamak için kullandıkları alettir.

Tekerlekli Sandalye Sınıfları

Tekerlekli sandalye modelleri kullanım amacı, kullanım yeri ve kullanacak kişinin el, ayak becerisine göre sınıflara ayrılmaktadır:

Standart tekerlekli sandalye
Katlanır tekerlekli sandalye
Refakatçi kullanımlı tekerlekli sandalye
Aktif tekerlekli sandalye
Banyo ve tuvalet tekerlekli sandalyesi
Çocuk tekerlekli sandalyeleri

Tekerlekli sandalye fiyatları; ürünün çeşidine, kullanılan metal alaşımın türüne ve kalitesine, sandalyedeki özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. Klasik tekerlekli sandalyelerin fiyatları kişiye özel tekerlekli sandalye modeli olan aktif sandalyelere göre daha uygundur.

Kişiye Özel Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Alınacak olan tekerlekli sandalyenin modeline, fonksiyonel özelliklerine, kullanılan metallerin kalitesine göre kişiye özel tekerlekli sandalye fiyatları değişkenlik göstermektedir. Ayrıca tekerlekli sandalyeler hafif olma kapasitesine göre de geniş fiyat aralığında olmaktadır. Tekerlekli sandalye maliyetinin bir kısmı devlet tarafından ödenmektedir. Gaziler için ise maliyetin tamamı devlet tarafından karşılanır.

İkinci El Akülü Sandalye

Akülü sandalye, engelli kişiler için daha konforlu olan bir ulaşım aracıdır. Özellikle kısa mesafe olan yerlere toplu taşıma yerine akülü sandalye ile ulaşım sağlamak engelliler için daha konforludur. Araba piyasasında olduğu gibi akülü sandalye piyasasında da ikinci el akülü sandalye mevcuttur. Bunları çeşitli sitelerden online olarak temin edebilirsiniz. Sitemizden alabileceğiniz ikinci el akülü sandalye modeli her türlü arazi koşuluna uygun şekilde tasarlanmıştır ve an çok kullanılan arazi tipi akülü sandalye modelidir. Meyra Optimus 2 Arazi Tipi Akülü Sandalye modelimiz ile yüksek performansı, hızı, güçlü motorları sayesinde her türlü hava koşulunda ve güvenli şekilde olabilirsiniz. Ayrıca kumlu çakıllı, yağmurlu ve çamurlu demeden her türlü yolda yüksek konforlu bir sürüş keyif yaşatır. İkinci el akülü sandalye modellerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

İkinci El Tekerlekli Sandalye

Sıfır modeline göre daha uygun olan ikinci el tekerlekli sandalye modellerimiz Hollanda, İngiltere ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinde üretilmiş modellerdir. Getirdiğimiz modeller dünyanın en ünlü tekerlekli sandalye modelleri olup aynı zamanda en az kullanılmış olan iyi durumdaki modellerdir. Satışa sunduğumuz ikinci el tekerlekli sandalye modelleri, sıfır ayarında ve üstünde çizik dahi olmayan tekerlekli sandalye modelleridir. Sitemize girerek modelleri inceleyip kendinize en uygun modeli hemen şimdi sipariş verebilirsiniz.

Ucuz Tekerlekli Sandalye Fiyatları

Yürüme engelli olan kişileri hayata bağlayan ve başkalarına ihtiyaç duymadan hem iç hem dış mekânlarda hareket ederken toplumsal yaşama katılmasını mümkün kılan tekerlekli sandalyelerin konforlu ve güvenli olması şarttır. Tekerlekli sandalye fiyatları özelliklerine göre çok geniş fiyat aralığında olduğu için ucuz tekerlekli sandalye fiyatları da mevcuttur. Ucuz tekerlekli sandalye arıyorsanız öncelikle SGK’dan geri ödemeli tekerlekli sandalye başvurusunda bulunabilirsiniz. Bununla birlikte wollex, poylin, golfi gibi daha ucuz olan tekerlekli sandalye modellerine de sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kolçaklı Sandalye

Kolçaklı sandalye, engelli kişilerin erişimini kolaylaştırmak için tasarlanmış olan okulda, tuvalet ve banyoda kullanılan sandalye modelleridir. Kolçaklı sandalyenin tutunma yerleri, masa şeklinde tasarlanmış ek kısımları gibi özellikleri vardır. Bunlar sandalyenin kullanım alanına göre belirlenmektedir. Özellikle hareket kaybı ve denge sorunu olan engelli kişilerin başkalarına ihtiyaç duymadan banyo ve tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için kolçaklı sandalye önemli bir ihtiyaçtır.

Tekerlekli Sandalye Modelleri Kaç Çeşittir?

Kullanım amacı ve kullanıcının el, kol, ayak becerilerine göre tekerlekli sandalye modelleri mevcuttur. Tekerlekli sandalyelerin hafif olması kullanıcılar için önemlidir. Bu hafifliği sağlamak için de içerisinde çeşitli kaliteli metal alaşımların beli oranlarda kullanılması gereklidir. Bunun için tekerlekli sandalye modelleri ne kadar hafif o kadar daha pahalıdır. Sitemizde hemen her bütçe uygun olana tekerlekli sandalye modelleri bulunmaktadır. Fiyatı, çeşitli ölçeklere göre değişken olan tekerlekli sandalye modellerini Gold Medikal firması olarak sizlere kredi kartına peşin fiyattan taksit avantajıyla sunmaktayız.

Kendi Kendine Merdiven İnip Çıkabilen Tekerlekli Sandalye

Kendi kendini dengede tutma özelliği olan tekerlekli sandalye modeli, başkasının yardımına gerek kalmadan merdivenleri kendi başına sarsıntısız şekilde inip çıkabiliyor. Çok sayıda kauçuk palete sahip olan kendi kendine merdiven inip çıkabilen tekerlekli sandalye, hem güvenli hem dinamik hem de konforlu bir deneyim sumaktadır. Elektrikle çalışan bu estetik sandalye modeli birçok zorlu yolu da tek başına aşabilmektedir.

Akülü Tekerlekli Sandalye

Engelli kişilerin ulaşım aracı olan akülü tekerlekli sandalyeler, trafik kurallarına uygun şekilde kullanılmalıdır. Bu araçlarda arkayı görmek için ayna sistemleri de mevcuttur. Diğer tekerlekli sandalye modellerine kıyasla akülü tekerlekli sandalye modelleri daha pahalıdır. Ancak kişinin kimseye ihtiyacı olmadan alışverişe, sinemaya, dışarıda istediği bir yere kolaylıkla gitmesini sağlar. Far ve aydınlatma sistemine sahip olan akülü tekerlekli sandalye modelleri gece de kullanıma uygundur. Hem iç hem de dış mekânlarda kullanılabilir.

Tekerlekli Sandalye Çözümleri

Engelli bireylerin toplumsal hayata katılmasını sağlayan, hareket etmesini ve ulaşımını sağlayan aletler tekerlekli sandalyelerdir. Tekerlekli sandalye çözümleri, her ihtiyaca göre farklılaşmış olan modellerdir. Kişinin ihtiyacına ve beden ölçülerine, kulanım alanına göre tekerlekli sandalye çözümleri mevcuttur. Örneğin aktif sporcu olan basketbol oynayanlar için ani dönüş yapma özelliği olan tekerlekli sandalye modelleri mevcuttur. Bu sandalye modelleri, hızlı ve pratik hareketi sağlamak için olukça hafif malzemelerden imal edilmiştir. Banyo ve tuvalete ihtiyacını kimsenin yardımı olmadan karşılamak engelli bireyler için oldukça önemlidir. Bunun için geliştirilmiş olan banyo ve tuvalet tekerlekli sandalye modelleri sudan ve nemden etkilenmez. Arkaya doğru yatabilen ve katlanabilen bu tekerlekli sandalye modellerinin temizliği de kolaydır. Kendi

Kendine Güvenlik Kontrolü

Özellikle hava limanında yapılan kendi kendine güvenlik kontrolü sırasında tekerlekli sandalye kullanan kişiler el ile aranmaktadır.
Tekerlekli Sandalyede Olması Gereken Özellikler

Hareket kabiliyeti sınırlı olan, yürüyemeyen kişilerin kullandığı tekerlekli sandalyenin konforlu ve güvenli olması kullanıcılar için en önemli faktördür. İyi bir tekerlekli sandalye, kullanıcısı tarafından kolu gibi bir uzvu kadar rahat kullanılmalıdır. Hem hafif hem de dayanıklı olması da tekerlekli sandalyelerde aranan diğer özelliklerdendir.

Sık Sorulan Sorular


Tekerlekli sandalye fiyatları ne kadar?

Tekerlekli sandalyeler, farklı ihtiyaçlara göre tasarlanmaktadır. Kişiye özel tasarlanan farklı özelliklerdeki tekerlekli sandalye modelleri çok geniş fiyat aralığına sahiptir. Tekerlekli sandalye fiyatları, sandalyenin modeline ve özelliklerine, kullanılan metallerin kalitesine, sandalyeni hafifliğine göre değişkenlik göstermektedir. Sıfır model alamayanlar için piyasada ikinci el tekerlekli sandalye modelleri de mevcuttur.

Tekerlekli sandalye modelleri ve çeşitleri nedir?

Kullanıcılardan ihtiyaçlarını en pratik şekilde ve kimseye ihtiyaç olmadan aktarılmalarını hedefleyen tekerlekli sandalyelerin birçok modeli mevcuttur. Bu modeller genel olarak:

Katlanabilir tekerlekli sandalye modelleri
Aktif tekerlekli sandalye modelleri
Banyo ve tuvalet tekerlekli sandalye modelleri seklinde karşımıza çıkar.

Kişinin ihtiyacına ve el, kol, ayak becerilerine göre tekerlekli sandalye seçimi yapılmalıdır.

Engelli manüel tekerlekli sandalyesi alırken nelere dikkat etmeli?

Tekerlekli sandalye alınırken kullanım sıklığı, kullanım amacı, kullanım alanı gibi faktörlere dikkat ederek seçim yapmak gereklidir. Engelli manuel tekerlekli sandalyesi alırken şunlara dikkat etmek önemlidir:

Koltuk ayarları
Tekerlekli sandalyenin ağırlığı
Fren sistemi
Kol dayama bölümü
Tekerleklerin kalitesi
Aktif sandalye tercihi
Katlanabilirlik özelliği
Boyun desteği ve bel kemeri
Yedek parça ve teknik servise ulaşılabilirlik dikkat edilmesi gereken noktalardır.

En iyi tekerlekli sandalye modeli hangisidir?

Kişinin ihtiyacına ve istediği özelliklere göre en iyi tekerlekli sandalye modeli, birçok yerli ve ithal marka arasından seçilebilir. En iyi tekerlekli sandalye modeli, kişiye göre değişkenlik gösterir. Genel olarak en iyi tekerlekli sandalye modelleri hafif, dayanıklı olan ve kişinin bende ölçülerine uygun biçimde tasarlanmış olan modellerdir. Özellikle tekerlekli sandalyenin hafif olması onu iyi yapan özelliklerden en önemlidir.

Hasta tekerlekli sandalye bedelini devlet karşılıyor mu?

Tekerlekli sandalyede çeşitler manüel ve akülü olmak üzere 2 gruba ayrılıyor. SGK her iki grup için de bir miktar destek sunmaktadır. Gerekli şartları sağlayan hastalar için SGK, manuel tekerlekli sandalyeler için 500 TL, akülü sandalyeler için ise 2500 TL ödeme yapmaktadır. Gazi olan kişiler için ise tekerlekli sandalyelerin tüm masraflarını devlet karşılamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.