x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

Akülü Sandalye Şarj Cihazı Şarj Aletleri

Akülü sandalyelerimizin en temel parçası olan şarj aletleri sandalyenin kullanım mesafesini belirleyen akünün beslemesini yapan cihazdır. Bu sebepten sandalye üzerindeki aküden daha kıymetli bir parça olduğu aşikardır. Dünyanın en kaliteli aküsünü de kullansanız doğru olmayan şarj aleti ile yapılan şarj sandalyenizi verimli kullanamamanıza sebep olacaktır. Örnek vermek gerekirse; akülü sandalye şarj cihazları sabit 24 volt değişken 4 ila 12 amper değerlerine sahiptir. Kullanıcı 55 amper ve üzeri bir aküyü 4 amperlik bir şarj cihazıyla şarj etmeye kalkarsa kesinlikle akü de tam dolum olmaz. Sürekli tam dolum (%100 şarj) yapılmayan akünün ömrü kısa olduğu gibi tam verimde alınamaz.


Akülü sandalye şarj cihazı alırken nelere dikkat etmeli?


Öncelikle çalıştığınız ya da çalışmayı düşündüğünüz firmanın yeterlilik seviyesini internet üzerinden. çevrenizden mutlaka araştırın. Doğru firmayı bulduktan sona ise işi ustasına bırakın.

Şarj cihazları mümkünse gövde soğutmalı ve fan soğutmalı olmalıdır.

İn put ve out put değerleri sisteminize ve akünüze uygun olmalıdır.

Otomatik kesici özelliği olmalıdır.

Tam şarj edebilme yetisine sahip olmalı ve aküler dolduğunda kendisi kapanmalı devre dışı kalabilmelidir.


Eğer bulunduğumuz alanda şebeke gerilimleri sürekli değişkenlik gösteriyorsa priz ve şarj cihazının arasında mutlaka 220 volt değeri sabit tutacak bir regülatör kullanmalısınız. Bu sistem sayesinde şarj cihazınız ve sandalyeniz üzerinde bulunan elektronik sistemleriniz zarar görmeyecektir.

Akülü sandalye şarj cihazı soket ve kablo yapısı


Akülü sandalyelerde kablo özelliği standarttır. 2x1.5 çapında bir kablo ile besleme yapılabilir

Akülü sandalye şarj cihazlarında farklı tiplerde soket uçları bulunmaktadır. 3 pin girişli, tekli jak soket, 4 lü pin girişli vb olarak örneklendirilebilir.

Akülü sandalye şarj süreleri


Akülü sandalye şarj aletlerindeki dolum süresi ise kullanılan akü ah değeri ve besleme ah değerine göre değişkenlik gösterebilir. Bu durum da ortalama 6-8-10 saat aralığında jel akülerinizin dolumu nu yapabilirsiniz. Şayet aküleriniz lityum iyon özellikli ise akü dolum süreniz değişecektir. Lityum iyon akülerde ortalama şarj süreniz 1.5-2 saat aralığındadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.