10 yaşında engelli çocuğumuz için puset arıyoruz. Bize önereceğiniz engelli çocuk arabası varmı? Çocuğumuzun engel durumundan bahsetmek gerekirse, çocuk 10 yaşında ancak alacağımız arabanın 15-16 yaşına kadar kullanmasını istiyoruz. Yani öyle her yıl yeniden yeniden puset değişmek istemiyoruz.

Çocuğumuzun engel durumu biraz ağır. Gövdesini tam kontrol edemiyor. Annesi çocuğu dışarı çıkarıp puseti kullanırken puset tekerine gelecek bir taş vb. gibi engellerde puset sarsıldığında çocuğun düşmemesi adına önlem olarak pusette kemer bulunması gerekli.

Bununla birlikte çocuğumuzda hafif düzeyde skolyoz da var. Ayrıca satın alacağımız engelli çocuk arabasının katlanabilir özellikte olmasını istiyoruz. Zira aracımızla bir yerden başka bir yere giderken arabayı katlayıp aracımızın bagajına sığdırmamız gerekli. 

Şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Yanıt: Gold Medikal çocuk grubu sorumlusu Cem.

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Günümüzde hemen hemen tüm engelli çocuk puseti / arabası modelleri katlanabilme özelliğine sahiptir. Bu özellik açısından modelleri elerken fazla sıkıntı yaşamayız.

Size ilk önereceğim ürün Wollex Trio CP engelli arabası modelimiz. Bakınız ( https://goldmedikal.com/wollex-trio-cp-engelli-cocuk-puseti-and-ozellikli-cocuk-arabasi.html ) bu model 14 yaşına kadar çocukların kullanımına uygundur.

Çocuğunuzun şuan 10 yaşında olduğunu söylediniz. Bu modelde bulunan kişisel ayar seçeneği sayesinde çocuk 12-13-14 yaşına geldiğinde pusetin oturma genişliği ve derinliğini kendinizde ayarlayabilirsiniz.

Bunun yanısıra ürünümüzde yan skolyoz destekleri, emniyet kemeri, çocuğun ileri doğru kaymasını engelleyici bacak arası desteğide bulunur.

Size önereceğim ikinci ve daha üst düzey özellikteki puset modelimiz ise, SNS TROTTER (Bakınız https://goldmedikal.com/sns-trotter-engelli-cocuk-puseti-arabasi.html )

4 Farklı boy seçeneğinde satılan bu modelin en büyük boyunun taşıma kapasitesi 113 kg dir. Yani değil çocuk yetişkin bir kişiyi bile rahatlıkla taşıyabilecek özelliğe sahip özelliktedir.

Tüm bunlara ek olarak çocuğun standart pusetlerde olan özellikler dışında daha spesifik (kişiye özel) ihtiyaçları olursa da çocuğu da mağazamıza getirmeniz koşuluyla teknik servisimizin yardımıyla size özel çözümler üretebiliriz.

Esen kalın.

Diğer modellerimizi incelemek için tıklayın: https://goldmedikal.com/puset