x
Tuvaletli Tekerlekli Sandalye Modelleri

Tuvaletli Tekerlekli Sandalye Modelleri

15 Mayıs 2024

Hasta tuvalet sandalyesi modelleri lazımlıklı sandalye, klozete uyumlu sandalye, refakatçi ve kullanıcın kullanabildiği tekerlekli sandalye olmak üzere çeşitlere ayrılır. Bu modellerin bir kısmı tuvalet uyumlu olduğu gibi aynı zamanda hasta sandalye üzerinde banyoda yaptırılabilir.

Lazımlıklı Tekerlekli Sandalye

Lazımlıklı tekerlekli sandalye modellerinde genellikle oturma ünitesinin altında portatif bir lazımlık bulunur. Bu sandalye modelinde sandalyenin ortası deliktir ve delik sürgü ile kapatılır. Hasta tuvalet ihtiyacını gidereceği zaman refakatçisi sürgüyü çekerek hastanın tuvalet ihtiyacının giderilmesi sağlanır.

Akabinde oturma ünitesinin altında bulunan lazımlık çıkartılıp temizlenerek tekrardan yerine takılır. Lazımlık genellikle anti bakteriyel malzemeden yapılmıştır ve son derece dayanıklıdır.

klozete yanaşan tuvalet sandalyesi

Klozete Yanaşabilen Hasta Tuvalet Tekerlekli Sandalyesi

Bu sandalye modelinde kendi lazımlığı bulunduğu gibi istenildiğinde lazımlık çıkartılarak hasta sandalye üzerindeyken sandalye gerisin geri ev içindeki klozete yanaştırılarak tuvalet ihtiyacı giderilir. Bu modelde sandalyenin yüksekliği ev içindeki klozetlere uygun ölçülerde üretilmiştir.

Bu modellerin bir kısmı ıslak zemine dayanıklı olduğu için tuvalet ihtiyacın yanı sıra hastayı banyo yaptırmakta da kullanılır. Bu modellere halk arasında ev tipi klozete uyumlu tekerlekli sandalye denmektedir.

Refakatçi Kullanımlı Tuvaletli Sandalye

Kol gücü zayıf tekerlekli sandalyeyi kendi başına kullanamayan engelli kişiler için dizayn edilmiş refakatçi kullanımlı hasta tuvalet sandalyelerini adında da anlaşılacağı gibi sadece hastanın refakatçisi kullanabilir. Bu model ve diğer tuvaletli sandalye modellerinin genişliği banyo tuvalet kapılarından geçebilecek genişlikte yapılmıştır.

Satın alırken ürün genişliğini mutlaka sorun ve evinizde ki banyo tuvalet kapılarının genişliğiyle karşılaştırın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.