x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Kullandığı aküde uzun ömür arayanlar, her yıl akü değişmekten bıkanlar. Akülü sandalyeleriyle daha uzun yol gitmek isteyenler, 10 yıl ömür beklentili 33 amper, 40 amper, 55 amper ve de akülü sandalyenizin ihtiyaç duyduğu amper derecesi neyse ona göre BB marka akülerimizi mutlaka incelemelisiniz.

  Hangi Marka Akülü Sandalye Aküsü Satıyoruz

  Satışını yaptığımız akülü sandalye akü markası BB marka akülerdir. BB marka aküleri tedarikçi firma ile yaptığımız özel anlaşma neticesinde saykıl (cycle) sayısı 1550 olacak şekilde teslim almaktayız. Piyasada hatta Türkiye’de bu saykıl sayısıyla satılan akü yok gibi.

  AKÜLÜ SANDALYE AKÜSÜNDEN UZUN ÖMÜR

  Gold Medikal olarak Deep Cycle (derin döngülü) özellikli jel akülerin satışını yapmaktayız. Peki neden Deep Cycle? Neden Jel akü?

  Akülü sandalyeler hareket kabiliyetlerinin tamamını sandalyede kullanılan aküden (Batarya) alırlar. Akülü sandalyenin tüm gücü akülerden geldiğinden akülü sandalyelerde kullanılan akülerin sık sık (aktif akülü tekerlekli sandalye kullanan için her gün) şarj etmeleri gerekir. Günlük şarj – deşarj işlemi kuru ve sulu aküler için akü ömrünü kısaltan en önemli faktördür. Deep Cyle özellikli jel aküler ise yapıları gereği günlük şarj – deşarj işlemine uygun olarak yapıldıklarından kullanılan akünün ömrü şarj deşarj işlemi sırasında azalmaz.

  Konunun daha açık anlaşılması adına şarj deşarj işlemi sırasında akülerde yaşanan teknik değişimi şu şekilde açıklayabiliriz.

   

  KURU VE SULU AKÜLERDE ŞARJ DEŞARJ İŞLEMİ

  Akü ilk alındığında kullanıcıya %100 kapasiteyle çalışacak durumda gelir. Akünün %100 lük kapasite verimliliği her şarj işleminde kademeli şekilde düşer. Örneğin %100 kapasitede gelen çalışan bir kuru yada sulu akü ilk şarj edildiğinde %100 olan kapasitesi önce %99 daha sonra her şarj işleminde kademeli olarak 98, 97, 96 vb. gibi kademelerde düşüşe geçip nihayetinde akü ömrünü tamamlar

  DEEP CYCLE ÖZELLİKLİ JEL AKÜLERDE ŞARJ DEŞARJ İŞLEMİ

  Akü kullanıcıya ilk geldiğinde akü verimlilik kapasitesi %80 le başlar. %80 lik akü verimlilik kapasitesi ilk 15-20 şarjda kademeli olarak artış göstererek %100 kapasiteye yani tam verimli hale gelir. İlk 15 – 20 şarj sonrası tam verimli hale gelen deep cycle özellikli jel akü %100 kapasite verimliliğine ulaşınca klasik akülerde yaşanan durum yaşanmaz ve %100 kapasite verimine ulaşan Deep cycle akü cycle (saykıl) sayısına göre uzun yıllar her şarj – deşarj işlemi sonrası yeniden %100 performansa erişerek kullanılır.   

  AKÜLÜ SANDALYE AKÜ ÖMRÜ KAÇ YILDIR?

  Bu sorunun yanıtı akülü sandalyede kullanılan akü tipine ( kuru akü, sulu akü ve deep cycle jel akü) göre değişir. Yukarda yapılan açıklamalar ışığında sektörde 10 yıla yakın tecrübemiz ve müşterilerimizden aldığımız geri dönüşlere göre bu soruya şu şekilde yanıt verebiliriz.

  KURU VE SULU AKÜLERDE ÖMÜR

  Akülü sandalyede kuru yada sulu akü kullanıldığında genellikle akü ömrü 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir.

  DEEP CYCLE JEL AKÜLERDE ÖMÜR

  Eğer kullanılan akünün cycle yani saykıl sayısı bizim satışını yaptığımız akülerde olduğu gibi 1550 Cycle değerinde ise uygun bir kullanım ile akü ömrü 10 yıla kadar çıkmaktadır. Bakınız https://goldmedikal.com/10-yil-omurlu-Jel-aku.html

  KISACA DEEP CYCLE JEL AKÜ NEDİR?

  Deep Cycle derim döngülü aküler tamamen bakımsız gerektirmeyen akülerdir. Akülere klasik akülerde olduğu gibi herhangi bir şekilde su ilave edilmesi gerekmez. Deep cycle aküler en zorlu uygulamalar için geliştirilmiş uzun ömürlü çalışma süresi ve akü ömrü sağlar.

  Akülerde özel bir jel formulasyonu kullanılarak daha uzun çevrim ömrü sağlar. Jel aküler, hareketsiz bir jelde akü plakalarını güvenli bir şekilde tutan jel elektrolit teknolojisi kullanır. Jel aküler, kazara ters çevrildiğinde, dökülmeye karşı son derece dayanıklıdır.

  SONUÇ:

  Yukarda aktarılan teknik veriler ve bilgiler ışığında bir toparlama yapmak gerekirse akülü sandalye kullanıcıları kullandıkları akülerin uzun yıllar gitmesi adına akü seçiminde araştırma yapmalı ve satın alacağı firmayı iyi araştırmalıdır. Zira çoğu akü firması Cycle değeri 200-300 olan aküleri jel akü diye pazarlayarak kullanıcıları mağdur etmektedirler. Satın alacağınız Deep cycle akünün Cycle sayısını mutlaka satıcıya sorunuz. Ve Avrupa normları gereği Cycle sayısı 1000 ve altı olan aküleri satın almaktan uzak durun.

  MÜŞTERİLERİMİZ NE DEDİ?

  Gold Medikal olarak bu güne kadar binlerce akülü sandalye kullanıcısına akü satışımız oldu. Bu kişilerden bazılarının bizden satın aldıkları akülere dair tarafımıza yaptıkları geri dönüşlerden bazıları şu şekilde aktarabiliriz.

  Ayhan Eşiyok / Batman

  Belmo marka akülü sandalyemim akülerini akülerini her yıl yeniliyordum. En son 2013 yılında Gold medikal den akü satın aldım. Ve satın aldığım aküleri tam 5 yıldır kullanıyorum.

  Necmiye Bozkurt / Ankara

  6 Yıl önce Wollex marka akülü sandalyem için firma yetkilisi Oğuz beyden akü satın aldım. Sağolsun kendisi çok ilgili birisi. Satın aldığım aküleri tam 6 yıldır kullanıyorum. Ve gittiğim dernekte çoğu kişiye önerdim. Önerim doğrultusunda dernekteki arkadaşlarda satın aldılar. Böylece hep beraber her yıl akü değişmekten kurtulmuş olduk.

  Çetin Yılmaz / İstanbul

  Meyra optimus 1 kullanıcısıyım. Kullandığım akülü sandalye çok ağır olduğunda sandalyeme akü dayandıramıyordum. En son gold medikal den aldığım aküleri tam 4 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum iyiki varsınız.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.