x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Rastgele

BB Akü & B.B Battery


BB Akü, 1992 yılında temelleri atılan ve sektörde yaklaşık 25 yıldır varlığını sürdüren kurşun-asit akü üreticisidir. İlk olarak 60 bin metrekarelik bir alanda üretime başlayan şirket, 30 milyon dolarlık bir yatırım ile kurulmuştur. 2006 yılına gelindiğinde ise biraz daha büyüme kararı alan şirket, yeni bir tesis daha açmış ve bu noktadan sonra Asya, Avrupa ve ABD pazarlarında etkinliği göstermeye başlamıştır.

BB Akü, farklı türde üretimler yapmaktadır ve bu üretimler sayesinde farklı alanlardaki ihtiyaçlar etkin olarak giderilmektedir. AGM, sel ve jel teknolojilerine sahip olan VRLA (Valf Regüle Edilmiş Kurşun Asit) akü konusunda çalışmalar yapmış ve aküler geliştirmiştir.

BB Akü Özellikleri


BB Akü için farklı tanımlamalar yapılabilmektedir fakat teknik özelliklerini net bir şekilde anlatmak için kullanılacak olan en ifadelerden birisi “Valf düzenli, kurşun asitli şarj edilebilir pil” şeklindedir. Burada akünün temel özellikleri kısaca anlatılmış olmaktadır. Vana ayarlı olan sızdırmaz yapıya sahip olan kurşun-asit akü, VRLA sistemi ile öne çıkmaktadır.

BB VRLA akü, düşük kendi kendini deşarj etme, yük ve yoğun güç imkanına sahiptir. Bütün bunların dışında en önemli özelliği yüksek performans sağlamasıdır. Tamamen sızdırmaz bir yapıya sahip olması da su doldurma zahmetinden kullanıcıları kurtarmaktadır. Söz konusu durum ise BB akünün bakım gerektirmez bir yapıya sahip olmasına neden olmaktadır.

Sızdırmaz Yapı

Farklı benzersiz yapısıyla elektrolit sızıntısını imkansız hale getirmektedir. Bu özelliği ise BB akünün hem güvenli olmasını hem de yüksek performans göstermesini sağlıyor. Spreyleme dışı olarak ifade edilen BB akü, IATA tehlikeli maddeler yönetmeliğindeki tüm şartları yerine getirmektedir.

Elektrolit Süspansiyon Sistemi

BB akülerin tamamı cam elyaf malzemeden oluşan elektrolit süspansiyon sistemi kullanmaktadır ve bu sistem elektroliti tam olarak tutarak ayırıcı malzemeden kaçmasını engeller. Bu ise bir akünün kullanım ömrünün yükselmesine neden olur.

Gaz Üretimi

Kullanım sırasında meydana gelen gazların %99’u tekrar birleştirilir ve bu da kullanım ömrünün uzamasına neden olur.

Ağır Hizmet Izgaraları

Kalsiyum alaşımından üretilen ızgaralar, derin deşarj noktasında yüksek performans alınmasını sağlamaktadır. Ayrıca ekstra performans ve kullanım ömrü anlamına da gelmektedir.

Döngüsel Hizmet Ömrü

Akü derinliğine bağlı olarak BB akülerinde 500’den fazla yeniden doldurma işlemi yapılabilir. (%50 - %70 DOD)

Kayan Hizmet Ömrü

Genel manada bu akülerin hizmet ömrünün 5 yıl olduğu söylenmektedir. Fakat uygun kullanım noktasında özen gösterilirse bu süre 6 yılı aşacaktır. BB akü modellerine bağlı olarak bu sürenin 15 yıla kadar çıkması dahi söz konusudur.

Uzun Raf Ömrü

BB akü, kendi kendini deşarj noktasında beklentileri karşılamaktadır. 20-25 derece arasındaki bir ortamda depolandığında ayda %3 gibi düşük bir deşarj durumu söz konusudur ve bu da raf ömrünün 6 aya kadar çıkmasına neden olmaktadır.

BB Akü Serileri

Türkiye’deki ilk derin deşarj testini geçen marka olan BB akünün farklı serileri bulunmaktadır. BPL, HR, SH, BP ve EP serileriyle kaliteyi sürekli ön planda tutan bir marka olduğu söylemek yanlış olmayacaktır. Her serinin kendi içinde farklı özellikleri vardır.

BB Akülerin Kullanım Alanları


BB akülerin kullanım alanları, yukarıda bahsedilen özelliklere bağlı olarak oldukça geniştir. Bu aküler golf araçlarından teknelere, bisikletlerden farklı ürünlere kadar çok fazla alanda etkin olarak kullanılmaktadır ve son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

BB akünün üstün performans sağladığı alanlardan birisi de akülü sandalyedir. Yüksek performansı ve kullanım ömrünün uzun olması sebebiyle akülü sandalyelerde bu akü çok fazla tercih edilmektedir. Kullanıcıların bütün beklentilerini de etki olarak karşıladığı bilinmektedir.

Derin Döngülü BB Jel Akü & En İyi Jel Akü


BB marka jel aküler diğer tüm alt serileriyle birlikte (BPL, BP, EP vb gibi) dünyanın en iyi jel aküleri arasında başı çeken markalar arasında yer alır. BPL serisindeki aküler 15 yıl ömür beklentili, BPS serisi 10 yıl, MSB seri jel aküler ise 15 + yıl ömür beklentilidir. 

Çağrı Merkezi
Mesai saatleri: 09 - 18:00
+905445272424
Bizi Ara!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.