x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Akülü Sandalye Şarj İstasyonu İmalatı

  Dört yılı aşkındır imalatını ve Türkiye’nin çeşitli illerindeki belediyelere kurulumu yaptığımız engelli aracı şarj istasyonları sistemimize dair detayları şu şekilde açıklayabiliriz.

  Hayatı kolaylaştıran bu teknoloji ile artık yolda kalma korkusunu ortadan kaldıran şarj sistemleri, şehirlerimizin belli noktalarında engellilerimize tam anlamı ile hizmet vermektedir. Engelli vatandaşlarımızın en büyük problemi haline gelen ve hayatlarını kısıtlı yaşamak zorunda kaldıkları şu dönemde, Belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız ve Valiliklerimiz tarafından yaptırılan engelli şarj istasyonları bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

  Engelli şarj istasyonları teknik anlamda basit bir sistem gibi gözükse de, tamamen işinin ehli uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu üretimi yapan firmalar cihazlar içerisinde farklı redresör tipleri denemiş, genel anlamda başarılı olmuş ve başarısız kaldıkları noktalarda mağduriyeti engellilerimiz yaşamıştır. Bunun sebebi ise şudur; engelli araç şarj istasyonunda kullanılan redresör tipleri kesinlikle aküleri şarj etmektedir. Şayet bilindiği üzere, ülkemizde engellilerimizin kullandığı binlerce Avrupa marka araç bulunmaktadır. Buradaki handikap ise engelli araçlarının üzerindeki kumanda sistemleri üzerinden şarj edilirken, şarj istasyonun vermiş olduğu ‘’X’’ gerilimler kumanda sistemlerinde şarj esnasında hataya sebebiyet vermektedir. Hataya düşen ve arıza veren kumanda grupları tarafımızca bilinmektedir.

  Böylesine hassas bir durum içeren Engelli Şarj İstasyonları, imalat sürecinde Akülü Engelli Araçları konusunda yeterliliğini ispatlamış firmalar tarafından üretilmesi ise en uygun olanıdır. Herhangi bir mühendisin, bir kiosk içerisine redresör sistemini yerleştirmesi ve sistemi korumalı röleler üzerinden çalışır hale getirmesi kolay olan kısmıdır. Şayet asıl mesele hangi gerilimler üzerinden şarj edeceğini bilmekten geçer.  Bir sistemi üretmekten çok hizmet vereceği ürünün ne olduğunu bilmek, o ürünü tanımak ve anlamak gereklidir.   

  Diğer bir handikap ise akülerdir. Ülkemizde onlarca marka akü vardır. Bu aküler kendi aralarında sulu akü, kuru akü ve jel akü olarak ayrılır. Engelli araçlarında kullandığımız aküler ise jel olan akülerdir. Şayet jel akü seçeneğine sahip bile olsak detaylar yine peşimizi bırakmamaktadır. Bir jel akünün kalitesi ise nikel kurşun alaşım değerleri, akü plakaları aralarındaki direnç kalitesi, jel yoğunluğu ve akümüzün dış kutusunun kalınlık değerine kadar önemlidir. (Akü konusunda detaylı bilgileri www.jelakuler.net sayfamızda bulabilirsiniz)   

  Kullanıcılarımız akünün kurşun alaşım değerlerini ölçemeyecekleri için, ürünü temin ettikleri firmalarda CYCLE (saykıl) değeri dediğimiz değer tablolarını isteyerek ürün alımı yapmalıdırlar. Bizi burada ilgilendiren detay ise şudur. Hızlı şarj yapabilen özel elektronik kartlar ve redresör imal etmiş firmalar, şarj esnasında akünün kalitesiz oluşunu hesap etmemiş ve akü içindeki ısınma sebebiyle direnç kopmalarına sebep olmuş ve şarj edilen aküyü tamamen kullanılamaz hale sokmuştur. Bu durumda yine engellilerimiz mağdur kalmış ve yapılan hizmet kullanıcıyı hezimete uğratmıştır.  

  Biz GOLD MEDİKAL olarak (goldmedikal.com) vermiş olduğumuz profesyonel teknik servis anlamındaki yeterlilik durumumuzu kullanarak ürettiğimiz sistemlerde kumanda ve akü durumlarının genel ortalamasını alarak, ayrıca yapmış olduğumuz AR-GE çalışmaları sonucunda Türkiye şartlarında kullanılan tüm engelli araçları için ortalama şarj değerlerini hesaplayıp ve o’na göre şarj sistemlerimizi geliştirdik.

  Akülü Engelli Araç Şarj İstasyonlarımızda genel kullanıcı yorumları ile hareket ederek AR-GE çalışmalarını tamamladık.  Kurmuş olduğumuz sistemlerde, imal etmiş olduğumuz sundurmalar ile şarj esnasında hem cihazımızı hem de engellilerimizi yağmur, rüzgâr, güneş vb gibi doğa olaylarından koruyarak tam sonuca ulaştık. Üretimin tamamını şarj cihazlarımız hariç Türkiye’de tamamladık. Kullandığımız redresörleri ise mevcut kart çizim şemalarını vererek Avrupa’da bir markaya tamamlattık. 4 yıldır kurmuş olduğumuz cihazlar ile Türkiye’nin birçok ilinde hizmet vermeye devam ediyoruz.  

  SAYGILARIMLA

  Oğuz ŞAHİN

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.