x
En İyi Ev Tipi Akülü Sandalye Modelleri

En İyi Ev Tipi Akülü Sandalye Modelleri

12 Şubat 2022

EV TİPİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYELER

Akülü sandalye modelleri “ev tipi akülü sandalye ve dış mekan için akülü sandalye” olmak üzere kendi aralarında ikiye ayrılırlar. Gold Medikal olarak bu makalemizde sizlere ev içi kullanıma uygun en iyi 3 akülü tekerlekli sandalye modelinden bahsedeceğiz. Söz konusu ürün tanıtımlarına geçmeden önce sizlere bir ek bilgi daha yapmak isteriz;

EV TİPİ AKÜLÜ SANDALYE ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Ev içerisinde kullanmak amacıyla akülü sandalye seçerken seçilen ürünün ebatlarının dıştan dışa mümkün mertebe CM olarak küçük olmasına dikkat ediniz.

Zira ev içerisinden bir odadan diğer odaya, balkona, mutfağa, banyo wc ye girerken ürün ne kadar dar olursa kapılardan o kadar sığarsınız. Aynı şekilde ürünün manevra kabiliyetinin mümkün mertebe geniş olması gerekir. Bu anlamda kendi etrafında 360 derece dönebilen akülü sandalyeler var mümkünse ev içi kullanımda 360 derece dönebilen akülü sandalyeleri tercih edin.

Ev içerisindeki alanların darlığı nedeniyle akülü sandalyenin manevra kabiliyetinin çok yüksek olması gerekir.

Manevra kabiliyeti düşük bir ürünle 6 manevrada yapacağınız işi manevra kabiliyeti geniş olan bir üründe 1 yada iki manevra hamlesiyle yapabilirsiniz.

TEKERLER NE ÇOK KÜÇÜK NE ÇOK BÜYÜK OLMALI

Yine en tipi ürünlerin teker büyüklükleri çok önemlidir. Eğer teker çapları çok küçük olursa ev içerisinde halı paspas vb. gibi serganları toplayabilir yada onlara takılabilir. Çok büyük ve dişli tekerlerde ise aynı sorun yaşanabilir. Bu nedenle tekerlerin ideal büyüklükte olması gerekir.

Bu ön bilgilendirme sonrası Gold Medikal olarak size önereceğimiz 3 ev tipi akülü sandalye modelinin tanıtımına başlayalım.

Nevtus R150 Katlanabilen Akülü Sandalye

Ev içi kullanım için biçilmiş bir kaftan olan Nevtus R150 model akülü sandalye katlanabilme özelliği nedeniyle ürünün kullanılmadığı zamanlar katlanarak muhafazası daha kolaydır.

Nevtus R150 yü daha yakından tanıyalım. Nevtus R150 nin boş ağırlığı 68 kilogramdır. R150 akülü sandalyenin ön tekerleri 9 arka tekerleri ise 14 silikon dolgudur. Buda ev içi kullanım gayet ideal boyutta bir teker boyutudur. 120 kiloya kadar hasta ve engelliyi taşıyabilir. Artı bir özellik olarak ürün kumandasında bulunan USB bağlantısıyla cep telefonu, tablet vb. gibi akıllı cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.

Ürün hakkında daha fazla bilgi için tıklayın:> Nevtus R150

Ottobock B400

Ottobock B400 model akülü sandalye dönüş yarıçapının 870 mm olması nedeniyle ev içerisinde en dar alanlarda bile rahat manevra yapmanızı sağlar. 580 mm lik genişlik ise oda kapılarından rahat bir şekilde geçmenize imkan sağlar. 150 kilograma kadar taşıma kapasitesi olan B400 Akülü sandalye maksimum 10 saatte şarj edilebilme özelliğine sahiptir.

Ürün hakkında daha geniş bilgi için tıklayınız:>> Ottobock B400

Wollex W123

Wollex W123 model akülü sandalyenin arka teker ebatları 62 – 203 iken ön teker ise 200x50 ebadındadır. Ürünün boş ağırlığı 55 kilogramdır. Buda ürünü taşıma kolaylığı sağlar. Ürünün genişliği 55 cm dir. 55 santimlik genişlik size oda kapısı, salon kapısı, banyo wc kapılarından rahat geçiş imkanı sağlar.

Ürün hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın ::>> Wollex w123

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.