x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • SmartDrive MX2 Tekerlekli Sandalye İtekleyicisi bir akıllı sürüş modelidir. SmartDrive MX2, katlanabilen manuel sandalyelere ve aktif tekerlekli sandalyelere uyumludur. SmartDrive MX2 motoru toplamda 5.5 (beş buçuk) kilogramdır. Yani taşınması ve muhafazası son derece kolaydır. Tek şarjla tekerlekli sandalyeniz 19 kilometre boyunca gidebilir. MX2 manuel sandalyenizi saatte 8 kilometre hıza çıkartabilir. Önerilen hız seçenekleri AVM, Lokanta vb. gibi iç mekanlar için saatte 3 kilometre, dış mekanlar için ise saatte 8 kilometredir.

  Tekerlekli Sandalye İtekleyicisine Kimler Kullanmalı?

  Yürüme yetisini kısmen kaybetmiş hastalar veya yürüme yetisini tamamen kaybetmiş engelli bireyler ulaşım, erişim ihtiyaçlarını karşılamak için akülü sandalye ve tekerlekli sandalyenin her ikisini birden kullanmak zorundadırlar. Zira uzak mesafelere gitmek, bozuk yol yol şartlarında yol almak için akülü sandalyelere ihtiyaç duyarken iç mekanlarda ise küçük oluşu, daha seri manevra yapmasından dolayı manuel sandalyeleri tercih ederler.

  SmartDrive MX2 ise saniyeler içerisinde klasik manuel sandalye veya aktif tekerlekli sandalyenizi bir akülü sandalyeye çevirir. Üstelik tekerlekli sandalyenin hafifliği, her yere sığması ve manevra kabiliyetinden ödün vermeden bunu yapar. Daha açık ve anlaşılır bir ifadeyle bu teknoloji harikası ürün sayesinde akülü sandalyelerin gücünü ve manuel sandalyelerin seriliğini aynı anda yaşayabilirsiniz. Amerika’da üretilen ve yakın bir zamanda Goldmedikal.com reyonlarına giren bu enfes ürünün çalışma sistemine geçmeden önce aşağıdaki ürün tanıtımın videosunu izleminizi öneririz.

  SmartDrive MX2 Çalışma Sistemi

  MX2 Plus akıllı sürücü sistemi, sezgiseldir, hafif ve kurulumu kolaydır. Sabit veya katlanabilir manuel sandalyelere uyumludur.

  Smart drive kutusu, 5 buçuk kilodur ve araç 19 kilometre boyunca 159 kiloluk ağırlıkla test edilmiştir. Sonuç olarak 159 kilogramlık ağırlığı test şartlarında 19 kilometreye kadar iteklemiştir. MX2 Islak yada nemli zeminlerden etkilenmez. Yani, yağmura yakalandığınızda rahatlıkla devam edebilirsiniz. Çevrenizde normal şartlarda sandalyenizde yapabileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Yeni nesil lityum iyon fosfat bataryaya sahiptir. Bu, 7 ile 10 yıl arasında dayanabilen bir bataryadır. Her şart ve koşula dayanır.

  Yani her gece şarj etseniz bile bu konuda hiç endişelenmenize gerek yoktur.

  Yana doğru olan silindirler, smart drive ile sandalyenizin zeminde sorunsuz bir şekilde kaymasını sağlar. Sandalyenin hareketinde herhangi bir engele neden olmadığını yukardaki tanıtım videosunun “01,19 saniyesinde” izleyebilirsiniz.

  Bununla birlikte tekerleklere veya dönmenize müdahale etmez. Yani aslında Smartdrive, normalde sandalyenizde yapacağınız her şeyi kolaylıkla yapmanızı sağlar.

  Smartdrive, tepeler, rampalar, keçeli halılar, halılı rampalar, uzun mesafeler ve esasen gidilmesi zor olan her yere gitmenizi sağlayan çok hafif bir güç eklentisidir.

  Bakınız tanıtım videosunun “01,41” saniyesi.

  Smart drive’ı manuel sandalyenize monte ettiğinizde, bu seçenek tam zamanlı olmak zorunda değildir. Araç kutusundaki bir araç gibi düşünün, istediğinizde kullanırsınız ve istemediğinizde de kullanmak zorunda değilsiniz. Yani MX2 manuel sandalyenize takılıyken cihazı pasif duruma getirerek sandalyenizi MX2 sandalyenizde yokmuş gibi kullanmaya devam edebilir, cihaza ihtiyaç duyduğunuz anda ise cihazı harekete geçirebilirsiniz.

  Yeni mx2 plus, şimdi tuşlu kumandası ile sizlerle. Smartdrive’a ince ayar yapmayı ve bu ayarları ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilmenizi sağlar. Araç üç çalışma modu ile birlikte veriliyor.

  Pekâlâ, şimdi sizlere mx2 plusun, aniden durup başlamanızı sağlayan yeni çift vurmalı özelliğinden ve elle hızlanmalı özelliğinden bahsedelim. Üstelik bununla kalmıyor, dilediğiniz her hız seviyesi için tekrardan vurabiliyorsunuz. Diyelim saatte bir buçuk kilometre hızla gidiyor ve hızınızı yükseltmek istiyorsunuz. Manuel sandalyenizin çemberini daha da hızlı itin ve kilitlemek için bir kere vurun, şimdi araç hızınız istediğiniz seviyede. Evet bu harika bir özellik değil mi?

  Ayrıca mx2 plus ile hareket etmek için iki kez dokunun ve böylece hızınız yükselsin. Hızınızı kilitlemek için bir kere vurun. Ve sonra, durmaya hazır olduğunuzda, iki kez vurun ve ellerinizle frenleyin. Bu özellik smart drive ile aniden durmanızı sağlar. Ve gitmek istediğiniz hıza ulaştığınızda tek vuruşla hızı sabitleyebilirsiniz. Durmaya hazır olduğunuzda da, yine iki kez vurun ve elinizle fren yapın.

  Ayrıca, vitezsiz yani elle sürüş yaparken de smartdrive’ı da başlatabilirsiniz. Ve sonra durmaya hazır olduğunuzda iki kez vurun ve ellerinizle fren yapın. Vitezsiz giderken, hızı artırmak istiyorsanız, sadece gitmek istediğiniz hıza kendinizi itin ve hızı sabitlemek için bir kere vurun.

  BUNDAN BÖYLE REFEKATCİNİZ SMARTDRİVE!

  Özellikle Türkiye gibi bozuk yol şartları olan ülkeler için tekerlekli sandalye kullanıcıları önlerine çıkan engelleri tek başlarına aşamazlar. Bu noktada onlara bir refakatçinin eşlik edip sandalyelerin takıldığı yerde arkadan sandalyelerine güç vererek iteklemesi gerekir. Buda tekerlekli sandalye kullanıcısının her zaman birilerine bağımlı olması anlamına gelir.

  Tam bu noktada SmartDrive devreye girerek size eşsiz bir refakatçi olacaktır. Üstelik kimseye bağımlı olmadan. 

  Medikal sektörünün yenilikçi ismi Gold Medikal olarak bu özel ürünü müşterilerimize sunmanın mutluluğu içindeyiz. Ürünle ilgili soru, görüş ve merak ettiğiniz her türlü ayrıntıyı iletişim bölümünden müşteri temsilcilerimizi arayarak sorabilirsiniz.

  DİĞER TEKNİK VERİLER

  • Menzil : 12 mil (19 km)
  • Batarya (Pil): Li-ion (LiFePO4) —36 V ve 3.4 A-sa
  • Motor: 250 W F
  • Ağırlık: 5,5 kg
  • Uyumluluk: Aktif ve katlanabilen tekerlekli sandalyeler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.