x
Comfort plus allure akülü sandalye incelemesi

Comfort plus allure akülü sandalye incelemesi

12 Şubat 2022

Merhaba arkadaşlar. Bu teknoloji yazımızda sizle ile comfort plus allure marka model akülü tekerlekli sandalye incelmesini yapacağız.

Comfort plus allure marka akülü sandalyeyi diğer modellere göre ayıran onlarca özellik var. Gelin bunları sırasıyla inceleyelim.

Comfort Plus Allure Özellikleri

Kadro:

Kadro yapısı ve mukavemet gücü oldukça yüksek bir sandalye. Alüminyum kadro yapısına sahip olan bu sandalyenin şahsına münhasır kadro dizaynı ile taşıma kapasitesi 140 kilolara kadar çıkabiliyor. Baştan aşağı bir tasarım harikası. Standart katlanabilen bir sandalyeden beklenenlerin çok üstünde yeteneklere sahip.

Sırt 4 kademede geri yatabiliyor, sırt üzerinde kullanılan döşeme ise standartların çok üzerinde. Skolyoz ve kifos rahatsızlığı olan kullanıcılar ki hatta kas hastalarına kadar uygun olan bir sırt yapısına ve döşeme donanımına sahip. Sırtı yatırdığınızda ise baş boyun desteği sayesinde oldukça rahat ediyorsunuz. Ayrıca geriye yaslandığınızda sırtlık direklerindeki baskıdan oluşan eğiklikleri ortadan kaldıran bir kiriş bulunmakta.

Ayrıca sırtlık kısmı alt ana kadroya kaynaklı değil. Özel fitinks malzemeler ile alt ana kadroya bağlantı cıvataları ile bağlı konumda durmakta. Ayrıca bu cıvatalar sırtlığı 8 cm daha geriye alarak oturma derinliğini artırabiliyor ve tam 53 cm lik bir derinlik kazanabiliyorsunuz. Yani sırtlık kısmının tamamını incelediğimiz de tam geçer not alıyor. 

  

Alt ana kadro presten geçmiş 35 mm çaptaki alüminyum boruların kılıcına kaynaktan geçmesi ile imal edilmiş ve kılıcına kullanılan profiller ile taşıma direnci daha da artırılmış. Makas yarımı ile katlanan kadroda katlanmayı sağlayan tüm malzemeler 1. Sınıf işçiliklere sahip. Yan kolçaklarda standarttın oldukça üstünde görünüyor.

Standart ölçülerin aksine daha uzun ve geniş bir yapıya sahip olan üst kolçak pedleri sayesinde kollarınız çok daha rahat olacağına biz eminiz. Ayrıca kolçakların sağa ve sola 10 cm daha açılabilmesi sayesinde oturma genişliği allure için 45 cm’den 65 cm lere kadar yükselebiliyor ve obez engellilerimiz için oldukça konforlu bir hale geliyor.

Döşemeleri anti bakteriyel kumaş olan comfort plus allurre detayları atlamamış. Ekstra olarak sandalyenin oturma döşemesi üzerindeki 28 dansitelik süngeri ile de göz doldurmuş. Ayrıca süngerin üzerinde olan ufak taşıma cebi ile ufak dokunuşlar yaparak kullanım konforumuza renk katmış.

Teker grubunda ise katlanan sandalyelerde imkânsız denecek kadar zor olan arazi teker gruplarını kullanmış ve bu tekerlerin dolgu ve alüminyum janta sahip olmasını sağlamıştır. Ön tekerlerde 265x 85 arka tekerlerde ise 3.00x8 ölçülerinde silikon pu dolgu kullanarak arazi şartların dada yol alabilmesini mümkün hale getirmiştir.

Motor:

340x2 dc motor ile teker ve şasenin ağırlığını absorbe eden comfort plus allure ile motor hususunda sorun yaşamanız imkânsız.

Çift fırçalı bu motor ile yüzlerce km kullanım yapabilirsiniz.

4 mm lik kollektör et kalınlığı ile kalitesini ispat etmiş ve kullanıcısına güven veren bu mekatronik sistem ile tırmanamayacağınız yer yok.

Kumanda:

Allure için kumanda tercihinde 2 seçeneğiniz bulunmakta. Bu kadro yapısını kontrol etmek için gerekli olan sürücü sistem pg driver ve micon kumanda. Bu kumanda gruplarının her ikisi de oldukça kaliteli şayet tercihiniz pg newvcı kumanda olduğu andan itibaren sürüş keyfinize diyecek yok.

Pg sürücü sistemleri dünyanın micon ise Çin devletinin en büyüklerinden. Aradaki fiyat farkları sizi etkilemeyecekse kesinlikle pg new vcı ile bu ürüne sahip olmanızı tavsiye ederiz.

Akü ve şarj aleti: 33 ah jel akü kullanan allure ile ortalama 12 km yol kat edebilir ve gün boyu sürüş imkânı bulabilirsiniz. 5 ah lik hp marka fan ve gövde soğutmalı şarj aleti ile ortalama 8 saat süresinde tam dolum yapabilirsiniz.

Özellikle kadro yapısı farklılıkları ile engelli hayatını kolaylaştıran allure bizden tam geçer not alıyor. Yalnız bu sandalyeyi alırken pg kumanda ile almayı lütfen unutmayın.

Ürünü satın almak için tıklayın https://goldmedikal.com/comfort-plus-allure-akulu-tekerlekli-sandalye.html

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.