Yardımda bulunmanın ve hayır işlerinin bin bir türlü yolu bulunuyor. Bunlardan biri ve belki de en güzeli tekerlekli sandalye bağışıdır. Maddi imkânsızlıklar nedeni ile başkalarının yardımı olmaksızın hiçbir ihtiyacını gideremeyen yürüme engelli biri için yapılan tekerlekli sandalye yardımının yeri bambaşkadır. Hayır işlemek isteyenlerin en büyük temennisi yaptıkları yardımın ihtiyaç sahibini bulmasıdır. Günümüzde tekerlekli sandalye yardımı yapmak isteyenler için resmi kurum ve kuruluşlar yanında birçok dernek ve şirket bulunuyor. Bunlardan biri de Gold Medikal’dir.

Hayır işleri hem hassas hem de vicdani bir meseledir. Bağışının gerçek ihtiyaç sahibini bulmasını isteyen biri için alım-satım yapan firmaların, kurum ve kuruluşların güvenilirliği son derece önemlidir. Bağışçılarla ihtiyaç sahibi engellileri buluşturan Gold Medikal, tekerlekli sandalye bağışında en çok başvurulan firma olarak sektörde adından söz ettiriyor. Akülü veya manuel tekerlekli sandalye bağışı için Gold Medikal ile iletişime geçebilir, satın aldığınız tekerlekli sandalye veya sandalyeleri ister firmamız aracılığı ile ister bu işle uğraşan dernek ve kuruluşlara göndererek gerçek ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlarımıza ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Tekerlekli Sandalye Bağışı Yapmak İstiyorum

Tekerlekli sandalye bağışı yapmak istiyorum

Tekerlekli sandalye bağışı yapmak istiyor ve tekerlekli sandalye bağışı nereye yapılır bilmiyorsanız bugünkü yazımız tam size göredir. Tekerlekli sandalye bağışı denildiğinde resmi kurum olarak ilk akla Kızılay geliyor. BEDD, Belediyeler, valilik, kaymakamlıklar ve daha birçok engelli derneği de tekerlekli sandalye bağışında aracı olarak engelli vatandaşların yüzünü güldürüyor. Günümüzde genç-yaşlı binlerce engelli vatandaşımız tekerlekli sandalye yardımı bekliyor. Manuel bir tekerlekli sandalyenin bedeli 1.000 TL’nin altındadır. Kızılay’a bağış yapmak için;

 • Türk Kızılay’ın bankalardaki hesap numaralarından
 • Türk Kızılay’ın internet sitesinden
 • Türk Kızılay’ın ücretsiz danışma ve bağış hattı olan 168 numaralı telefondan
 • Ülke genelindeki Kızılay şubelerinden ve
 • PTT işlem merkezinde Türk Kızılay Posta Çeki hesabı olan 2868 numaralı hesaptan ödeme yaparak tekerlekli sandalye bağışınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

Manuel ve akülü tekerlekli sandalye bağışı için güvenle başvuracağınız Gold Medikal, ister yerinde ister internet sitesi üzerinden tekerlekli sandalyeyi seçip ödemeyi yaparak bağışta bulunabileceğiniz kurumsal bir firmadır. Engellilere özel akülü aküsüz tekerlekli sandalye çeşitleri yanında engellilere özel birçok ürünü ile Gold Medikal bağışlarınız için sizlere yardımcı oluyor.

Tekerlekli Sandalye Bağışı

Tekerlekli sandalye bağışı yapmak ve bir engellinin yüzünü güldürmek sıradan bir hayır işi değildir. Yapacağınız bir tekerlekli sandalye yardımı anlık değil, tekerlekli sandalye kullanımı süresince yardım yaptığınız kişinin yüzünü güldürecektir. Engellilerin adeta eli ayağı olan tekerlekli sandalyeler, iç ve dış mekânlarda yürüme kısıtlılığı olan bireyler için hareket özgürlüğü kazandıran cihazlardır. Tekerlekli sandalye bağışı yapmak için TV programlarına da başvurabilirsiniz. Son günlerde Müge Anlı tekerlekli sandalye bağışı başta olmak üzere birçok kanalda tekerlekli sandalye bağışına aracılık yapılıyor. Mesela, Müge Anlı tekerlekli sandalye bağışı nasıl yapılır merak ediyorsanız hemen söyleyelim. Manuel veya akülü tekerlekli sandalye satın almak için ilk olarak tedarikçi firmalarla görüşmeli, tekerlekli sandalye veya sandalyeleri seçmeli, ödemeyi gerçekleştirmeli ve TV kanalı yetkililerine teslim edilmesini sağlamalısınız. Müge Anlı ekibi gelip resmi tutanakla tekerlekli sandalyeyi teslim alıyor. TV kanalı ile değil direk tedarikçi firma üzerinden tekerlekli sandalye bağışı yapmak istiyorsanız, Gold Medikal tüm tekerlekli sandalye bağışlarında bağışçılarla ihtiyaç sahiplerini buluşturan bir firma olarak sizlere yardımcı oluyor.

Ücretsiz Tekerlekli Sandalye Nasıl Alınır?

Maddi olarak bir tekerlekli sandalye almak için yeterli bütçeniz yoksa ücretsiz tekerlekli sandalye temini için başvuracağınız birçok adres bulunuyor. Müge Anlı ve Esra Erol tekerlekli sandalye başvurusu yapabilir, tekerlekli sandalye tedarikçileri ile görüşerek SGK ödemeli ürünler hakkında bilgi alabilirsiniz. Bunun için;

 • Sağlık kurulu raporu almalısınız
 • Heyet doktorlarına reçete yazdırmalısınız
 • Bağlı bulunulan il SGK müdürlüğüne rapor, reçete ve kimlik kartı ile müracaat etmeli ve reçetenizi kaşelettirmelisiniz
 • UBB (Ulusal Bilgi Bankası) kaydı olan bir tekerlekli sandalye tedarikçisine müracaat ederek reçetede yazılan ürünü satın alabilirsiniz.

Tedarikçi firma ürün faturasını ve gerekli dosyaları SGK il müdürlüğüne iletmeniz için size verecektir. Aldığınız tekerlekli sandalyenin geri ödemesi ise ortalama 20-30 gün içinde SGK tarafından tedarikçi firmaya yapılacaktır. Yürüme engellilere ücretsiz tekerlekli sandalye temininde Gold Medikal SGK geri ödemeli tekerlekli sandalye çeşitleri ile her zaman hizmetinize hazırdır.

Tekerlekli Sandalye Bağışı Yapan Dernekler

Türkiye’de ortalama 13 milyonun üzerinde engelli birey bulunuyor. Çocuk, genç, yaşlı her yaş grubunda yürüme engelli vatandaş, daha kaliteli bir yaşam için tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyuyor. Bir kısmı kendi imkânları ile tekerlekli sandalye temin edebilirken, bir kısmı maddi durumu nedeni ile tekerlekli sandalye sahibi olamıyor. Günümüzde tekerlekli sandalye bağışı yapan dernekler, kurum ve kuruluşlar bu vatandaşların imdadına yetişiyor. Bunlardan biri olan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği), 1993 yılından bu yana binlerce yürüme engelliye ihtiyaçlarına göre uygun ürünleri ulaştıran bir dernek olarak adından söz ettiriyor. Tasarım ve sahip olduğu özellikler çerçevesinde kişiye en uygun tekerlekli sandalye teminini sağlayarak yurt çapında bir hizmet sunuyor.

TOFD (Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği) sosyal hizmet birimi, ücretsiz manuel ve akülü tekerlekli sandalye temini için başvurabileceğiniz bir başka dernektir. Yaş ve engel durumuna göre farklı özelliklerde tekerlekli sandalye bağışı yapan TOFD, başvuruları e-devlet üzerinden almaktadır. Başvuru sonrası istenen evrakları kargo ile derneğe ulaştırmalısınız. Başvuru sonrası istenen belgeler;

 • Dilekçe
 • 1 adet vesikalık fotoğraf
 • Sağlık kurulu heyet raporu
 • Çalışanlar için maaş bordrosu
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Çalışmayanlar için SGK hizmet dökümü (sigortalı olup olmadığının gösterilmesi için)
 • Yeşil kart, işsizlik maaşı veya engelli maaşı fotokopisi
 • İkametgâh kâğıdı (Aslı)
 • Vukuatlı nüfus kaydı örneği
 • E-devletten malvarlığını gösteren belge
 • Aracı olmadığına dair e-devletten alınacak belge
 • E-devletten adli sicil kaydı

Akülü tekerlekli sandalye talebinde bulunanlar için heyet raporunda “Akülü sandalye kullanabilir” ibaresi bulunmalıdır.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile de engelli vatandaşlara ücretsiz tekerlekli sandalye temini gerçekleştiriliyor.

Tekerlekli Sandalye Bağışı Fiyatları

Tekerlekli sandalye bağışı fiyatları

Akülü ve manuel tekerlekli sandalye bağışı için en çok merak edilen konulardan biri de bağış fiyatlarıdır. Engellilerin umudu olan tekerlekli sandalye bağışçıları, birçok kurum, kuruluş ve tekerlekli sandalye tedarikçileri aracılığı ile bağışlarını engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye olarak ulaştırıyor. Marka ve modeline göre bağış fiyatları değişiyor. Tamamen bağışçının yardım yapmak istediği miktara göre temin edilen manuel ve akülü tekerlekli sandalyeler, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara ücretsiz olarak ulaştırılıyor.

Bir tekerlekli sandalye bağışı da siz yapabilir, tekerlekli sandalyesi olmadığı için evden dışarı çıkamayan engelli bir vatandaşımızın hayatında yepyeni bir sayfa açabilirsiniz. Bütçenize uygun manuel ve akülü tekerlekli sandalyeleri ile Gold Medikal, tekerlekli sandalye bağışı yapabileceğiniz güvenilir bir adrestir. Bağışçılara özel fiyatlar ve diğer detaylar için firmamızla iletişime geçebilir, tekerlekli sandalye bekleyen bir engellinin yüzünü güldürerek bir ömür duasını alabilirsiniz.

Engelli Çocuk Puseti Bağışı

Engelli çocuk puseti bağışı

Sadece tekerlekli sandalye değil, engelli çocuk puseti bağışının da yapıldığı günümüzde engelli çocukların da yüzü gülüyor. Hayırseverler gerek sosyal medya üzerinden gerekse yakın çevrelerinden olsun, yardıma ihtiyacı olanları kendileri buldukları gibi çoğu zaman dernekler veya engelli çocuk puseti üreticileri vasıtası ile bu çocuklara ulaşıyor. Hem çocukları hem de ebeveynlerini engelli çocuk puseti bağışı yaparak sevindiriyor.

Sizler de engelli çocuk puseti bağışı yapmak istiyor ve bunun için güvenilir bir tedarikçi arıyorsanız Gold Medikal ile iletişime geçebilirsiniz. Son model, kaliteli ve fonksiyonel engelli çocuk pusetlerini en uygun fiyatlarla satın alarak bağışınızın yerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Engelli Ayakta Durma Sehpası Bağışı

Kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan ayakta durabilmenin kıymetini bilmek için belki de ayakta duramayan engelli çocuk ve yetişkinlerin yaşadığı sıkıntıları gözlemlemek gerekiyor. Özellikle büyüme ve gelişme çağında olan çocukların periyodik olarak ayakta durma pozisyonunda olması fiziksel birçok sorunun ortaya çıkmasını engellemenin yanında çocuk gelişimine de katkıda bulunuyor. Manuel ve akülü tekerlekli sandalye bağışı ve engelli çocuk puseti bağışı yanında engelli ayakta durma sehpası bağışı yapmanıza aracı olan Gold Medikal, her bütçeye uygun birbirinden işlevsel ürünleri ile bağış yapmak için hayırseverlerin başvurduğu kurumsal ve güvenilir bir firmadır.

Şu konuları da okuyun:

Tekerlekli sandalye için mavi kapakları nereye gönderebiliriz?

Akülü Tekerlekli Sandalye Bağışı