Tekerlekli sandalye için mavi kapakları nereye gönderebiliriz?

Tekerlekli sandalye için mavi kapakları nereye gönderebiliriz?

17 Şubat 2022

ORU: Merhabalar, İsmim Ayşegül Yıldız, ben ve bir grup gönüllü olarak engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye, akülü sandalye almak için mavi kapak biriktirmeye karar verdik. Bir süredir mavi kapakta topluyoruz. Şu an elimizde 3-4 çuval mavi kapak oluştu. Ancak mavi kapak toplama kampanyası na dair aklımızda bazı sorular var. Daha doğrusu bazı duyumlarımız oldu bunlar ne kadar doğru bu konuda bilgi almak istiyoruz.

Buna göre;

  • Mavi kapak toplama kampanyası halen devam ediyor mu?
  • Topladığımız mavi kapakları nereye (nerelere) gönderebiliriz?
  • Kaç mavi kapak bir tekerlekli sandalye veya akülü sandalye alır?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

CEVAP: Merhabalar Ayşegül Hanım, öncelikle sizi ve sizin nezdiniz de bu güzel sosyal sorumluluk projesinde yer alan diğer gönüllü kişileri tebrik etmek isteriz. Ne yazık ki ülkemizde birçok engelli ekonomik zorluk nedeniyle engelli bireylere hareket kabiliyeti sağlayan tekerlekli sandalye gibi medikal ürünleri alamıyor.

Bu anlamda mavi kapak kampanyası gibi sosyal sorumluluk kampanyaları sayesinde birçok ihtiyaç sahibi engelli tekerlekli sandalyeye kavuşmuştur. Bu genel bilgiler ışığında sırasıyla sorularınıza yanıt vereyim.

MAVİ KAPAK KAMPANYASI DEVAM EDİYORMU?

Mavi kapak toplama kampanyası halen devam etmektedir. Kampanyaya dair basında bazı suiistimallerin olduğuna dair haberler yapılsa da bu kampanya gönül vermiş iyi yürekli binlerce insan sayesinde kampanya ayakta durabiliyor.

MAVİ KAPAKLARI NEREYE GÖNDERECEĞİZ?

dede torun mavi kapak

Sizin gibi birçok insan toplanan mavi kapakları nereye teslim ederiz sorusunun yanıtını merak etmekte. Toplanan mavi kapakların teslim edileceği birçok adres bulunmakta. Bunlardan biride bizimde bazı projelerde ortak çalıştığımız, ulusal basında ve TV kanallarında haberleri yapılan ve instagram’da @dedetorunmavikapak hesabıyla gönüllülerden gelen mavi kapakları değerlendirip yüzlerce insana tekerlekli sandalye alımında büyük emeği olan, 74 yaşındaki Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş’a gönderebilirsiniz.

  • Dede Torun Mavi Kapak iletişim adresleri:
  • Kargo ve elden teslim adresi:
  • Eskişehir / Merkez / Odunpazarı – Sümer mahallesi / fatih sultan sokak no: 14
  • Alıcı: Halit Aydoğan: Telefon: 0538 373 2717

Sizin gibi 2, 3 çuval şeklinde kapak gönderen içinse kendileri resmi hesaplarında şu duyuruyu yapmaktadırlar.

“Lütfen sadece 2 veya 3 çuval ya da daha fazla olduğunda bir otobüs firması ile anlaşıp Eskişehir otogar’a kapak gönderimi yapabilirsiniz. Böyle bir fikriniz olduğunda lütfen öncesinde 0534 484 40 17 nolu numarayı önceden arayıp haber edin.”

KAÇ MAVİ KAPAK BİR TEKERLEKLİ SANDALYE ALIR?

30 Bin damacana kapağı bir tekerlekli sandalye alırken, 200 bin küçük şişe kapağı bir tekerlekli sandalye almaktadır. Bu arada kapakların ezilmiş kırılmış olmasının hiçbir önemi yoktur.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.