x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Akülü sandalye şarj cihazı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

  Akülü sandalyelerde kullanılan şarj cihazları genellikle 24 V 5 ah (amper) değerindedir. Ancak bu değer akülü sandalyede kullanılan akünün amper değeriyle doğrudan ilişkilidir. Bir örnek vermek gerekirse 24 volt 5 amper değerindeki bir şarj cihazı 20 amperden başlayıp 40 ampere kadar olan aküleri sağlıklı şekilde şarj edebilir. 40 amperin üzerinde akü kullanıyorsanız satın alacağınız şarj cihazının amper değerini de artırmalısınız. Örneğin 50 amperlik bir akü için 24 volt 8 amperlik şarj cihazı almalısınız.

  AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYELERDE ŞARJ SÜRESİ NE KADARDIR?

  Bu sorunun yanıtı da kullanılan şarj cihazının ve kullanılan akünün kapasitesine göre değişkenlik gösterir. Soruya daha anlaşılır vermek açısından akülü sandalyenizde kullandığınız akü kapasitesi artıkça şarj dolum süreside artar. Ancak bu süreyi uygun aküye uygun şarj cihazını seçerek kısaltabilirsiniz.

  ENGELLİ ARACI ŞARJ CİHAZI FİYATLARI

  Satın alacağınız şarj cihazının markasına, modeline ve amper değerine göre fiyatlar değişmekle birlikte genel bir fiyat aralığı vermek gerekirse şarj cihazı fiyatları 350 TL’den başlayıp 600 TL ye kadar satılmaktadır.

  SATIŞINI YAPTIĞIMIZ ŞARJ CİHAZLARI HANGİ MARKA AKÜLÜ SANDALYELER İÇİN UYGUNDUR

  Gold Medikal olarak satışını yaptığımız şarj aletleri piyasadaki tüm marka ve model (wollex, meyra optimus, belmo, ınvacare, permobil vb. gibi ) akülü sandalyelere %100 uyumludur.

  AKÜLÜ SANDALYELER NE SIKLIKLA ŞARJ EDİLMELİ?

  Akülü sandalye adaptörü alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini kısaca özetledik. Şimdi ise akülü sandalyelerin ne sıklıkla şarj edilmesi gerektiği bilgisini verelim. Dikkat bu verilen bilgiler satışını yaptığımız 10 yıl ömür beklentili deep cycle jel aküler için geçerlidir. (bakınız https://goldmedikal.com/10-yil-omurlu-Jel-aku.html )

  Örneklerle açıklamak gerekirse, bizim satışını yaptığımız 33 amper değerindeki akülerimizi kullanan bir akülü sandalye yol durumuna bağlı olarak tam dolu akü ile 20 – 25 kilometre yol gitmektedir. Kullanıcı o gün için 5 ila 7 kilometre arası yol yapmışsa akşam evine gelip yattığında akülü sandalyesini şarja takmalı ancak gün içerisinde 2-3 kilometre yol yapılmışsa şarja takmanıza gerek yok. Zira yapılan her şarj akülü sandalyede kullanılan akünün ömrünü kısaltır. Ve fakat şöylede bir durum var. Akülü sandalyenizi uzun süre kullanmayacaksanız örneğin 3 ay 5 ay gibi, kullanmasanız bile her 20 günde en geç ayda bir mutlaka şarj etmelisiniz. Bununla birlikte kullandığınız akünün performansını artırmak adına her 6 ayda bir akülerinizin yerini mutlaka değiştirin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.