x

Wollex WG-R967 Alüminyum Tekerlekli Yürüteç Rolatör

Ürün Kodu : R967
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Yaşlılar ve özel bireyler tarafından kullanılan rolatör, yürüme zorluğu çekenlerin en büyük yardımcısıdır. Yürüme zorluğu çeken bireylere kolaylık sağlayan ve kullanışlı yapısı ile yanınızda dahi taşıyabileceğiniz rolatör, sahip olduğu özellikleri sayesinde kullanımı oldukça basittir ve kişinin gereğinden fazla güç harcamasını engeller.

  WG R967 alüminyum tekerlekli yürüteç rolatör kullanımı genel olarak çok kolaydır. Yürüteç bir adım mesafe kadar ileri itilir ve bunun ardından kollardan güç alınır ve ayaklar ön atılır. Yürüteci kullanırken genelde küçük adımlar atılması yerinde olacaktır. Ayrıca ameliyattan çıkan hastalar tarafından da kullanılan rolatör, ameliyat sonrası yürümeyi kolaylaştırmak için tercih edilir.

  WG R967 Alüminyum Tekerlekli Yürüteç Rolatör Özellikleri

  Alüminyum tekerleklere sahip olan rolatör, standart beden ölçülerinde üretilmiştir. Tamamen alüminyum gövdeye sahiptir ve en önemli özelliklerinden biri kolayca katlanabilir olmasıdır. Ayrıca katlandıktan sonra kendi taşıma çantasında istenen yere götürebilmektedir. Kendine özel taşıma çantası bulunması nedeniyle katlandıktan sonra çanta içine konularak herhangi bir yere kolayca taşmak mümkündür.

  WG R967 alüminyum tekerlekli yürüteç rolatör, ayrıca oturma minderi bulundurur. Dinlenme ve yorulma anında bireyler bu mindere oturabilir ve istedikleri kadar dinlenebilir. Bunun yanında hem oturma yeri hem de sırt şiltesi hiçbir zorluk çekmeden kolayca temizlenmeye müsaittir.

  Rolatörün kolçak kısmı 79 cm – 92 cm aralıklarında tercih edilen ölçüye göre ayarlanabilir. Bunun yanında 360 derece dönme kabiliyeti olan 8 inç ön tekerleklerinin yanı sıra ön tekerlekler bas çıkar özelliğe sahiptir. Bu sayede tekerleklerin kolayca yerinden çıkarılması mümkündür. Ayrıca modelin arka tekerlekleri de 8 inç dolgu tekerlek özelliği taşır.

  Cep kısmına sahip olan rolatör, kullanıcılara ait olan eşyaların kolayca taşınabilmesi için özel bir çanta bulundurur. Ön tekerleklerinde kilitlenebilir fren sistemine sahip olan rolatör, ek olarak baston taşıma aparatı ile karşımıza çıkar.

  Diğer yandan WG R967 alüminyum tekerlekli yürüteç rolatör 2 yıl garanti kapsamında ve 10 yıl da yedek parça garantisi altında kullanıcıların hizmetine sunulur.

  Rolatörün oturma ölçüleri;

  • 45 cm genişlik
  • 25 cm derinlik
  • 54 cm yükseklik

  olarak karşımıza çıkar. Ayrıca modelin sırt yüksekliği 27 cm – 39 cm arasında ayarlanabilir ölçülere sahiptir. Aynı şekilde kolçak yüksekliği de 27 cm – 39 cm arasında kolayca ayarlanabilir.

  61 cm genişliğe sahip olan modelin uzunluğu 61 cm ve yüksekliği ise 79 cm – 92 cm aralıklarında ayarlanabilir şekilde karşımıza çıkar. Rolatörün başka bir önemli özelliği ise katlanabilir ölçüleridir. Katlandığında 36 cm x 25 cm x 61 cm boyutlarına kadar küçülür ve taşınmak için oldukça portatif bir hal alır.

  Ayrıca rolatör, 120 kg seviyelerine kadar taşıma kapasitesine sahiptir ve modelin kendi ağırlığı ise sadece 8.5 kg olarak karşımıza çıkar. Sipariş verildikten sonra gelen koli ağırlığı 9.3 kg ve kolinin ölçüsü ise 63 cm x30 cm x 38 cm şeklindedir. Yani sipariş verdikten sonra gelen koliyi de taşımak oldukça kolay ve zahmetsizdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.