x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Dik pozisyonlandırma cihazı yada “ayağa kaldıran tekerlekli sandalye” diye adlandırılan bu ürün doğuştan yaza sonrası yürüme yetisini kaybeden hasta veya engelli kişileri dik pozisyona getirerek (ayağa kaldırarak) kan dolaşımının sağlanması, sürekli aynı pozisyonda oturmaya bağlı yara oluşumunu önlenmesi ve omurganın rahatlığı için önerilen bir üründür.

  Vasilli Dik Pozisyonlandırma cihazı genel özellikleri

  Vasilli ayağa kaldıran tekerlekli sandalye bilindik manuel sandalyeler gibi dış çemperi sayesinde manuel sürüş imkanı sağlayarak normal bir tekerlekli işlevini görürken alt kısımda bulunan ufak bir akü ve kol koyma yerinde bulunan düğmeler sayesinde elektrikli kalkış (dik pozisyonlandırma) imkanı sağlar. Yukarda anlatıldığı üzere dik pozisyonlanma sağlık açısından faydalı olduğu kadar kullanıcın hareket alanınıda genişleterek, kişinin günlük yaşamında daha bağımsız olmasını sağlamaktadır. Örnekse yüksek bir yerden bir eşya almanız gerektiğinde sandalyeyi dik pozisyona getirerek istediğiniz yüksekliğe ulaşabilirsiniz.

  Ayağa kaldıran tekerlekli sandalye üzerindeki kişi, bacak, bel ve gövde bölümünden sandalyenin üzerinde bulunan kemerlerle bağlanarak dik pozisyonlandırma sırasında hastanın veya engelli kişinin sandalyeden sıyrılmasını önlenir. Böylece güvenlik açısından maksimum önlem alınmış alır.

  Ayağa Kaldıran sandalyenin teknik özellikleri

  Koltuk Genişliği                    30/35/40/45 cm

  Koltuk Derinliği                     35-38-40/40-43-45/45-48-50/50-53-55 cm (ayarlanabilir)

  Koltuk Yüksekliği                  52/54 cm (ayarlanabilir)

  Toplam Genişlik                   54/58/63/68 cm

  Toplam Uzunluk                    90/96 cm

  Toplam Yükseklik                 83 cm

  Ön Tekerlekler                     15 cm

  Arka Tekerlekler                  55/60 cm

  Toplam Ağırlık                     150/152/154/156 kg

  Garanti Kapsamı

  İki yıl tedarikçi firma garantisindedir. Kullanıcı hatasına bağlı arızalar hariç iki yıl içerisindeki tüm arızalar hiçbir ücret talep edilmeden giderilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.