x
Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

17 Ağustos 2022

Hasta yatağı modelleri, evde ya da hastane ortamında yatılı bir şekilde bakılması gereken hastalar için üretilir. İşlevsel özellikleriyle ön plana çıkan hasta yataklarının farklı modelleri bulunur. Hem sahip olduğu özellikler hem de rahat kullanımı sayesinde motorlu hasta yatağı, sıklıkla tercih edilen hasta yatağı modelleri arasında yer alır.

Hasta yataklarını inceleyen birinin kafasında “Motorlu hasta yatağı nedir?” sorusu oluşabilir. Uzaktan kumanda yardımıyla hastanın pozisyonunu ayarlamaya yarayan yatak modelleri motorlu hasta yatağı olarak adlandırılır. Yatağın kumandası sayesinde yatağı belirli seviyelere kadar indirip çıkarabilirsiniz. Böylelikle yatağı hastanın en rahat ettiği pozisyonda kalacak şekilde ayarlamanız mümkün hale gelir.

Motorlu Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Motorlu hasta yatakları 2, 3 ve 4 motorlu olmak üzere farklı türlere ayrılır. Hasta yatağının modeline bağlı olarak sahip olduğu özellikler de değişkenlik gösterir. Ancak motorlu hasta yatağı modellerinin sahip olduğu özellikler genel olarak şunlardır:

  • Motorlu hasta yatağı süngeri yumuşak bir yapıya sahip olduğu için hastanın kendini rahat hissetmesine yardımcı olur. Terletmeyen bir dokuya sahip olması da hastanın konforu açısından avantaj sağlar.
  • Yatağın kumanda ile yönetilebilmesi hem hasta yakınının hem de hastanın kendisinin yatağının pozisyonunu rahatlıkla ayarlamasına imkan tanır.
  • Motorlu hasta yataklarının her yöne dönebilen tekerleklerinin bulunması hastanın taşınmasını kolay hale getirir. Özellikle evde bakılan hastalar için motorlu hasta yatakları, çeşitli kolaylıklar sağlar.

Bu özelliklerin yanı sıra motorlu hasta yatağı çeşitlerinde serum askı aparatı da bulunur. Yatakta bulunan serum askı aparatı, yatağın her tarafında rahatlıkla kullanılabilir. Hasta yatakları kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak üretildiği için uzun süreli kullanımlarda dahi çökme, yıpranma gibi problemler yaşanmaz.

Hasta yataklarını detaylı bir şekilde inceleyerek hastanızın ihtiyaçlarına en uygun olan yatak türünü belirleyebilirsiniz. Hasta yatağı modellerinin geniş bir ürün yelpazesine sahip olması ihtiyaçlarınıza uygun modeli rahatlıkla bulmanıza olanak sağlar.

Evde Kullanılan Motorlu Hasta Yatağı Modelleri

Evde kullanılan hasta yatağı modelleri, ev ortamında bakımı yapılan hastalar için özel olarak tasarlanmıştır. Motorlu modellere yönelmeniz hastanızın rahatı açısından daha faydalı olur. Ahşap görünüme sahip olan motorlu yataklar, ev ortamı için oldukça idealdir. Evdeki mobilyalarla ahşap modeller daha fazla uyum sağlar. Bunun yanı sıra hastanedeki yatakların görünümünden farklı olduğu için hastanın kendini daha iyi hissetmesine yardımcı olur.

Motorlu hasta yatağı kurulumu oldukça basit olduğu için evde yatağı nasıl kuracağınız konusunda endişe yaşamanıza gerek kalmaz. Kurulum talimatlarını inceleyerek yatağın nasıl kurulacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra motorlu hasta yatağı çeşidinin kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyarak yatağı kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu bilgiler doğrultusunda hareket ettiğiniz takdirde aldığınız yatağı uzun süre boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kullanmanız mümkündür.

Motorlu Hasta Yatağı Fiyatları

Hasta yatağı fiyatları, geniş bir skalaya sahiptir. Yatağın modeline ve kalitesine göre fiyatı artar ya da azalır. Motorlu hasta yatak fiyatları, standart hasta yataklarına kıyasla daha yüksek bir fiyata sahiptir. Çünkü motorlu hasta yataklarının daha fazla özelliği bulunur. Ancak fiyat aralığı geniş olduğu için kendi bütçenize uygun olan bir yatak modeli bulabilirsiniz.

Gold Medikal olarak birbirinden kaliteli motorlu hasta yatağı modellerini sizlere sunuyoruz. Hasta yatağı modellerini inceleyerek ihtiyacınız olan modeli belirleyip satın alabilirsiniz. Satın aldığınız motorlu hasta yatağı, en kısa süre içerisinde tarafınıza güvenli bir şekilde teslim edilir.

Sıkça Sorulan Sorular

3 Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

Fonksiyonel özelliklere sahip 3 motorlu hasta yatağı, içerisinde 3 farklı piston motoru barındıran yatak çeşididir. Piston motorları sayesinde yatak kolaylıkla hareket eder.

4 Motorlu Hasta Yatağı Nedir?

Yüksek motor gücüne sahip 4 motorlu hasta yatağı, 4 adet piston motoru barındırır. Taşıma kapasitesi yüksek olduğu için kilo problem yaşayan hastaların kullanımı için uygundur.

Yatalak Hasta Yatağı Nasıl Olmalı?

Herhangi bir sağlık probleminden dolayı yatağa bağımlı olan hastalar için yatak seçimi yaparken öncelikle konforlu olmasına dikkat edilmelidir. Motorlu hasta yatağı çeşitleri, kullanım rahatlığı sağladığı için yatalak hastalar için tercih edilebilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.