x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Sizi güzel haberlerimiz var. Sıradan hantal manuel sandalyelerden sıkılanlar, aktif bir tekerlekli sandalyenin süzülürcesine sürüşünü yaşamak isteyenler, tekerlekli sandalyenin çemberine dokunan parmaklarınızın en ufak dokunuşunda tekerlekli sandalyenin altınızdan nasıl kaydığını nasıl harekete geçtiğini yaşamak isteyenler Ottobock motus model aktif adaptif tekerlekli sandalye ile tüm sayılanları yaşamak, hissetmek artık çok kolay

  BİR BAKIŞTA OTTOBOCK MOTUS

  Motus aktif sandalyenin çerçevesi hafif bir malzeme olan alüminyumdan yapılmıştır. Yalnız motusun çerçevesinden kullanılan alüminyum sıradan bildiğimiz alüminyum değil “güçlendirilmiş” alüminyumdur.

  Toplam ağırlığı 12.700 (12 kilogram 700 gram) olan motusun maksimum taşıma kapasitesi ise 139 kilogramdır ki buda çok kilolu hasta ve engellileri bile rahatlıkla taşıyacağını gösterir.

  Aynı zamanda 139 kilogramlık taşıma kapasitesi ürünün şasisinin ne denli güçlü olduğunun da bir göstergesidir.

  BAŞTAN AYAĞA AYARLAMA ÖZELLİĞİ

  Ottobock Motus aktif manuel tekerlekli sandalye özel ayarları sayesinde baştan ayağa kullanıcın isteği doğrultusunda ayarlanabilir.

  Örneğin tekerlek ayarları tam 48 farklı noktadan yapılabilir. Ayaklık yüksekliği ayarlanabilir sabitlenebilir.

  Böylece kullanıcı bacakları hangi konumda rahat ederse o konuma ayarlayarak sürüş veya oturuş yapabilir.

  Bacak koyma yerleri dışa doğru katlanabilir istenildiğinde çok kolay bir şekilde çıkartılarak kullanıcının transferini daha kolay yapması sağlanır.

  Motusun fren sistemi kullanıcın diz seviyesinde olup rahat frenleme imkanı sunar. Opsiyonel olarak arka yaslanma kısmında örgü arkalık ilave edilir.

  Örgülü arkalık sürekli hava sürkülasyonu yaptığından kullanıcın sırtının terlemesini engelleyerek rahat bir oturma imkanı sunar.

  Bas çıkar teker özelliği sayesinde arka büyük tekerler ufak bir bası yapılması halinde hemen çıkartılır.

  Bu durum gerek sandalyenin kullanıcı tarafından araca transferini kolaylaştırır hem motusun depolanması veya araç bagajına daha rahat sığmasını sağlar.

  Sırt gergisi istenildiği şekilde ayarlanır. Böylece kullanıcı sırtının en rahat edeceği sırt çukur açısını ayarlayıp öyle kullanabilir.

  TASARIM ÖDÜLÜ OTTOBOCK MOTUS’UN

  Avrupa’da 2015 yılında yapılan manuel sandalyeler arası tasarım ödülüne sahip motus’un tasarımına ve şık duruşuna bakıldığında bu ödülü fazlasıyla hak ettiğini söyleyebiliriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.