x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Engelli erişiminde yaptığımız çalışmalar arasında “engelli rampası” çeşitleri de bulunmaktadır. Kişiye özel, istenilen ölçülerde her çeşit rampayı üreterek sizler için erişebilir olmayan mekanları erişilebilir hale getirmekteyiz. Bu anlamda standart rampalar yerine size özel çözümler sunan Gold Medikal müşteri temsilcilerimizi arayarak istediğiniz özellikleri belirtmeniz yeterli olacaktır.

  Engelli Tekerlekli Sandalye Rampası Çeşitleri

  Basamak, merdiven ve eşikler başta tekerlekli sandalye kullanıcıları olmak üzere yürüme zorluğu yaşayan ve çocuk puseti kullananlar için büyük engellerdir. Engelli tekerlekli sandalye rampası, saniyeler içinde basamaklar üzerine kurulan ve basamakları engelli erişimine uygun hale getiren portatif rampalardır.

  Engelli tekerlekli sandalye rampalarının, sahip olduğu teknik özelliklerine göre birçok çeşidi bulunuyor.

  Rulo Rampa

  Rulo şeklinde katlanan ve fazla yer kaplamaması ile taşınması ve depolanması kolay olan portatif rulo rampa, malzeme olarak hafif ve sert alüminyum malzemeli pratik bir rampa çeşididir. 1 metresi 14,5 kg ağırlığında olup genişliği ihtiyaca göre 80-100 cm arası değişir.

  750 kg’a kadar taşıma kapasitesine sahip olan engelli rulo rampa, sınırsız uzunlukta kullanılabilen ve enine göre 1 metresinin ağırlığı değişebilen rampalardır. Bir veya birkaç basamak yanında araçlara ve farklı yükseltideki alanlara geçişi kolaylaştıran Alüminyum rulo rampa, engelleri aşmanın en pratik yolu olarak tercih edilmektedir. Alüminyum engelli rampası çeşitleri arasında en çok tercih edilen rampa çeşididir. Alüminyum Rulo rampa fiyatları metre hesabı olup rampa enine göre ve tedarikçi firmaya göre değişiklik gösterir.

  Her çeşit yükselti farkını ortadan kaldıran ve tekerlekli sandalye kullanıcılarının yükselti farkının neden olduğu engelleri kolayca aşmasını sağlayan rulo engelli rampası alüminyum malzemeden üretilen ve son derece dayanıklı rampa modelidir. Montaj ve kurulum gerektirmez, tekerlekleri sayesinde kolayca taşınabilir. Günümüzde engelli rampası firmaları rulo rampa üretimi ile hem kolay taşınıp depolanan hem de ıslak-kuru her zeminde güvenle kullanılan rulo rampalarla engellilerin hayatını kolaylaştırıyor.

  Katlanabilir Rampa

  Pratikliği, kolay taşınıp depolanabilir oluşu ve katlanabilir özelliği ile mimari engelleri ortadan kaldıran katlanabilir engelli rampası, açık ve kapalı alanlarda kullanıma uygun portatif ürünlerdir. Araçlar ve bina girişlerinde engelle takılan yürüme engellilerin hayatını kolaylaştıran katlanır rampa, yürüme zorluğu çeken ve yükseklik farkından dolayı bina içine veya araçlara binmekte zorlananlar için üretilmiş rampa çeşididir.

  Rulo şeklinde katlanan ve tekerlekleri sayesinde taşıması son derece kolay olan engelli katlanabilir rampa ürününü yanınızda her yere taşıyabilir, basamakları dert etmeden katlanır rampa ile yükseklikleri aşabilirsiniz. En portatif katlanır engelli rampası olarak sıklıkla tercih edilen katlanabilir rampalar; kurulum ve montajı olmayan, bakım gerektirmeyen, sağlam, güvenli, şık, estetik ve yüksek taşıma kapasiteli ürünlerdir.

  İhtiyaç duyulan uzunluk ve genişliğe göre katlanabilir engelli rampası fiyatları değişmektedir. Uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılan katlanabilir rampalar, tamamen portatif olup binaları engelli erişimine uygun hale getiren rampa çeşitleridir.

  İç İçe Geçmeli Rampa Teleskopik Rampa

  Teleskopik veya diğer adı ile iç içe geçmeli rampa, yükselti farkının fazla olduğu bina girişlerine veya yüksek araç içine kolayca girmeyi sağlayan hafif ve sağlam bir rampa çeşididir. Tonaj testlerinden geçmiş Amerikan menşeili bir çift rampadır. Pratik bir şekilde iç içe geçerek katlanan ve taşınıp depolanması kolay olan teleskopik rampa,  İSO 9001 CE ve TÜV belgeli olup 210 cm’ye kadar 3 parça halinde uzayabilmektedir.

  12 derece eğimin baz alındığı iç içe geçmeli rampa ile merdiven iniş-çıkışları ve araçlara tekerlekli sandalye ile transfer son derece kolay ve güvenlidir. Refakatçi desteğine gerek kalmadan iç içe geçmeli rampa ile devrilme tehlikesi olmaksızın engelleri aşabilirsiniz. 2 veya 3 parça halinde uzayıp açılabilen ürünün PİM kilit mekanizması sayesinde kanatlar açıldığında sabitlenmekte, manuel ve akülü sandalye rampası olarak güvenli bir şekilde kullanılmaktadır.

  3 kanat açılma özelliği, max. 215 cm uzunluğu, pim kilit sistemi, iniş ve çıkışa özel büküm rampa ağzı, transferi güvenli kılan yan koruma bükümleri ve özel taşıma çantası ile iç içe geçmeli rampayı yanınızdan ayırmayacak ve tüm yükselti farkı yaratan basamak ve merdiven engellerini erişime uygun hale getirerek aşacaksınız.

  Eşik Rampası

  Açık ve kapalı mekânlardaki eşikler bir tekerlekli sandalye kullanıcısı için bazen büyük bir engel teşkil edebilir. Farklı modelde engelli eşik rampası üretilmekte olup portatif eşik rampaları ile yürüme engelli, hasta ve yaşlı tekerlekli sandalye kullanıcılarının eşiklerden kolay bir şekilde geçmesi sağlanır. Günümüzde birçok portatif eşik rampası modeli bulunuyor. Diğer adı ile eşik atlama rampası, iç ve dış mekânlarda tekerlekli sandalye kullanıcılarının geçişini kolaylaştıran ürünler olarak farklı modellerde üretilebiliyor.

  Katlanabilen ve kolayca taşınabilen eşik rampaları, her ihtiyaca ve her bütçeye uygun eşik rampası fiyatları ile he ekonomik hem de pratik çözümler sunuyor. Montaj gerektirmeyen, bakımı ve temizliği kolay olan eşik rampaları, ihtiyaca uygun ölçü ve ebatlarda üretildiğinden engelli rampası hesaplama için müşteri beklentileri göz önünde bulunduruluyor.

  Portatif yapısı ile kolayca katlanıp depolanan eşik rampası, eşik yüksekliği ve eğimine göre değişen uzunluk ve yükseklikteki bordürlerle tekerlekli sandalye geçişinin en güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlayan fonksiyonel bir rampa çeşididir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.