x
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Kendi klasmanında tartışmasız dünyanın en iyi ayağa kaldıran akülü sandalyesi, “Permobil F5 Corpus VS” motorlu koltuk yükseltme, (asansör koltuk) motorlu sırt yatırma ve ayaklık kaldırma ve dik konumlandırma özelliğine sahip yarı robotik ayağa kaldıran akülü sandalye modelidir.

  Gelin birbirinden muhteşem özellikleriyle F5 Corpus’u daha bi yakından tanıyalım….

  ComfortRide Pro Süspansiyon Özelliği

  Alışıla gelmiş süspansiyon sistemlerini unutun.  ComfortRide Pro tamamen bağımsız, ayarlanabilir süspansiyon ile dünyanızı fethedin. Çok çeşitli akülü tekerlekli sandalye sürüş senaryoları için geliştirildi ve en optimal şekilde ayarlandı. Size düşen, üstün titreşim azaltma, sürüş konforu ve sürüş performansının keyfini çıkarmak. Ön tekerlek sürüş deneyimi, yüksek hızlarda, yan eğimlerde veya alternatif sürüş sistemleriyle olağanüstü izleme sağlayan patentli ESP (Gelişmiş Direksiyon Performansı) jiroskop izleme teknolojisi ile daha da geliştirilmiştir.

  Permobil F5 Corpus kullanıcısı “Tyler Nichols” süspansiyon sitemi hakkında şunları söylüyor; “F5 Corpusun süspansiyon sistemi beni sandalyeye oturduğum andan kalkana kadar rahat ve dengeli bir pozisyonda tutmayı başarıyor. En zorlu yol şartlarında bile sarsıntısız sürüşün keyfini çıkarıyorum.”

  Asansör Koltuk Özelliği (ActiveHeight  ve ActiveReach)

   ActiveHeight  (yükseklik) özelliği koltuğu yükseltmenize ve yüksekteki nesnelere ulaşmanızı sağlar. Bu özelliğe Türkçe’de “asansör koltuk” özelliği denilmektedir. ActiveReach ise  koltuğun “öne eğim” özelliğidir.

  ActiveHeight

  Yeni zirvelere ulaşmanıza yardımcı olan 12 've 14' koltuk asansör seçenekleriyle mevcut durumun üzerine çıkın. Aktif Yükseklik, yükselirken, oturma sisteminin ideal ileri stabiliteyi korumak için 3,5 ″ yeniden konumlandırması ve kullanıcının nesnelere yaklaşmasını sağlaması açısından benzersizdir. Aynı zamanda süspansiyonu tam yükseklikte kilitlemeyen tek koltuk asansörüdür, bu nedenle 3,2 MPH maksimum hızda yumuşak bir sürüşe ayak uydurun.

  ActiveReach

  ActiveReach  teknolojisi, 4,5 ″ ek erişim oluşturarak daha fazlasına erişmenizi sağlar. Bu, engellerin ötesine, yüksek dolaplara ulaşmak ve hatta transferlere yardımcı olmak için kullanılabilir. Dünyanızı gerçekten ulaşılabilir hale getiriyor. Bir koltuk asansörü kullanılarak işlevsel erişim ve transferler iyileştirilirken, sandalye eldeki göreve yanlamasına yerleştirildiği veya dizleriniz masanın altında kalamadığı için birçok işlevsel görev hala sınırlıdır. Permobil'in ActiveReach , 12 ″ ve 14 koltuk yüksekliğini fonksiyonel erişim paketleri ile eşleştirir, böylece dünyanız erişilebilir olurken aynı zamanda çeşitli olası transfer pozisyonlarına izin verir.

  10º  | Stand pivotu ve yanal kaydırma panosu transferlerinde yardımcı olur. Sabit kalça açılarının üstesinden gelin ve işlevsel bir görüş hattını koruyun.

   

  20º - 45º  | Programlanabilir sırtlık ve ayak açısı, tamamen eğik bir konuma geçtiğinizde denge ve işlev sağlar. Çıkarılabilir diz bloğu, pozisyonu baştan sona korur.

   

  30º - 45º  | Güvenli transferler için ayak plakalarını çevirme ihtiyacını ortadan kaldıracak şekilde ayak plakalarını yere yerleştirin.

  Konfor Kraldır

  Dünyanın önde gelen ergonomik oturma sistemi Corpus ® daha da iyi hale geldi. Biyomekanik olarak optimize edilmiş güç konumlandırma, yeniden tasarlanmış pelvik kuyulu Corpus Ergo Koltuk minderi ve çift yoğunluklu köpüklü yeni Corpus Ergo sırt yastıkları ile geliştirilmiştir. Yeni Stretch-Air örtü seçeneği, düşük nem buharı transferine sahip, nefes alabilir, makinede yıkanabilir bir kumaştır.

  FAR SİSTEMİ

  Yeni yüksek güçlü LED farlar iki kat daha parlaktır, bu da görmeyi ve görülmeyi kolaylaştırır. Şık bir yeni tasarım, genişletilmiş renk / hidrografik seçenekler ve güçlü yeni LED aydınlatmayla, yeni F Serinizde dikkatleri üzerinize toplamaya hazırlıklı olmalısınız

  F5 CORPUS KOLTUK KONFORU

   

  Yeni çift yoğunluklu sırtlık köpüğümüz, daha fazla yüzey alanı teması sağlarken, yeniden tasarlanan Ergo koltuk pelvik kuyu eki, basıncın yeniden dağılımına yardımcı olabilir ve tepe basınçları azaltabilir. Stretch-Air örtüler, rahatlığı artırmak ve altta yatan köpüğü korumaya yardımcı olmak için nefes alabilen, neme dayanıklı bir kumaş malzeme sunar.

   

  Benzeri Görülmemiş İşlevsellik.

  F5 Corpus VS, programlanabilir elektrikli ayak plakaları ve ayakta koltuk arkalığı açısı ayarlamaları gibi özelliklerle 50º eğimi korurken, ödün vermeden duruyor.

  AYAĞA KALDIRAN AKÜLÜ SANDALYELERİN KLİNİK FAYDALARI

  Bir akülü sandalyenin kullanıcısını dik konumlandırması, ayağa kaldırması sadece basit bir mekanik işlem olmayıp “insan sağlığı” açısından birçok faydası vardır.

  Bu klinik faydalar şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Spastisite kontrolü
  • Gövde ve ekstremitelerde ağrı azalması
  • Bağırsak hareketliliği
  • Mesane boşalması
  • Alt ekstremitelerde ve kalçalarda hareket açıklığında iyileşme
  • Hareket yoluyla kardiyovasküler / solunum iyileştirme
  • Daha kısa, daha sık ayakta durma ve dinamik yükleme kemik mineral yoğunluğunu artırabilir
  • MRADL'lere daha iyi katılım için birden fazla çevresel seviyeye erişim

  Tıbbi ve fiziksel faydalara ek olarak, tekerlekli sandalye kullanıcılarının bildirdiği ayakta durmanın psikososyal faydaları da vardır. Konuşurken birinin gözüne bakma, bir gösteride sırada beklerken başkalarının gördüklerini görme, bir bardak su almak için bağımsız olarak bir bardağa uzanabilme becerisini düşünün. Bütün bunlar bir kişiyi derinden etkileyebilir. Per Udden bunu en iyi şekilde Permobil'i kurduğunda söyledi:

  'Herkes, günlük yaşamımızda kullandığımızlar la aynı teknik standartlara sahip yardımlarla engelliliğini olabildiğince telafi etme hakkına sahiptir.'

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.