x

Wolturnus W5 Aktif Tekerlekli Sandalye

Ürün Kodu : w512
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (1)
 • Wolturnus W5 Aktif Manuel Tekerlekli Sandalye

  W5 Aktif adaptif tekerlekli sadece 6.5 kilogramlık ağırlığa sahip son derece hafif ve dayanıklı bir aktif manuel sandalyedir. W5 in dayanıklı olması Sigma tüpleriyle birleştirilmiş alüminyum alaşımı kullanılarak yapılmış olmasından kaynaklanıyor. Özel alaşımlı malzemesi onu çok dayanıklı bir ürün yaparken yine özel olarak güçlendirilmiş alüminyum ise W5 i ultra hafif aktif sandalye olmasını sağlamıştır. W5 in dayanıklılığı çarpışma testleriyle defalarca denenmiş ve tüm testlerden başarıyla çıkmıştır. Sandalyenin boş ağırlığı 6.5 kilogram olmasına rağmen taşıma kapasitesi 150 kilogramdır. Standart aktif sandalyelerde genelde maksimum taşıma kapasiteleri 120 – 130 kilogram arasındadır. W5 teki bu ağırlık kapasitesinin bu denli yüksek oluşu bile ürünün ne denli dayanıklı olduğunu göstermektedir.

  W5 Aktif Tekerlekli Sandalyeye Genel Bakış

  W5 Üreticisi olan Wolturnus’un amiral gemisidir. Wolturnus bünyesinde geliştirilen en dinamik, en aktif, en hafif ve en dayanıklı olan model olan W5, in şasisi iki farklı seçenekte kullanıcıya sunulmaktadır. Bunlardan ilki tüm parçalar kaynaklı yani bütün olarak imal edilmiştir. Tamamen kaynaklı modelde hareketli parçalar ve kullanıcının isteğine göre sırtlık açısı vb. gibi ayarlamalar yoktur. Kapalı kasa diye adlandırılan bu modelde ürün son derece sağlamdır. Diğer seçenekte ise W5 in hareketli ayarlanabilir, uyarlanabilir parçaları bulunmaktadır. Bu modelde sırt açısı oturma derinliği, ayaklık uzunluğu vb gibi ürüne ait bileşenleri kendinize özgü ayarlayabilirsiniz.

  Wolturnus W5 te refakatçi itme kolları vardır. Ancak refakatçi itme kolları için özel bir tasarım yapılarak refakatçinin kullanmadığı zaman kollar içe doğru katlanarak görünmez hale gelmektedir.

  Dip not: Kapalı kasa model sandalye istenildiğinde kişinin ölçüleri alınarak yapıldığından sandalyenin kullanıcının ölçüleriyle uyumu %100 dür.

  W5 Aktif Sandalye Diye Yazılır, Konfor Diye Okunur!

  W5 Aktif sandalyede “WING BACK ILSA” adı verilen patentli devrim niteliğinde bir yenilikle kullanıcıya sunulur. Bu yenilikte her kullanıcının özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre uyarlanmış koltuk ve sırt desteği imal edilir. Bu yenilik kullanıcıyı doğru bir şekilde konumlandırır. Doğru bir pozisyonda oturan kullanıcının omurga sağlığı olumlu yönde etkilenir. Doğru pozisyonda oturunca kullanıcının sırt ağrısı azalabilir.

  TEKNİK ÖZELLİK VE ÖLÇÜLER

  • Şasi malzemesi: alüminyum 7020
  • Şasi tipi: BOX FRAME (kapalı kasa)
  • Koltuk genişliği: 32 ila 48 cm
  • Koltuk derinliği: 25 ila 50 cm
  • Koltuk yüksekliği: 30 ila 52 cm
  • Sırt yüksekliği: 20 ila 45.5 cm
  • Maksimum kullanıcı ağırlığı: 170 kg
  • Tekerlekli sandalyenin ağırlığı: 6,5 kg
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.