x

Medikal Haber

Kas hastaları akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeli?

15 Şubat 2022

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de “kas hastalığı” en fazla görülen hastalıklardan biridir. Çok değişik türleri ve her türün kendi içinde alt türü bulunan kas hastalığı, aynı tür veya alt türde bulunsa bile kişiden kişiye değişen etkileri görülebilen bir hastalık çeşididir.

İkinci el akülü sandalyeleriniz satın alınır, takas edilir

14 Şubat 2022

Gold Medikal olarak 2. El akülü sandalyelerinizi satın alıyoruz. Dileyen müşterilerimiz ise “eskiyi getir yeniyi götür” kampanyamızdan yararlanarak takas imkanından faydalanabilir. Satın alma ve/ya takas işlemi detayları.

Havalı Yatak kullanımı, Kurulumu ve Hasta Yatağı Ayarları

14 Şubat 2022

Havalı yataklar uzun süre yada sürekli yatalak hastalarda yumuşak doku hasarı denilen tıbbi adıyla bası yarası oluşumunu önlemeye yardımcı tıbbi ekipman sınıfına giren medikal ürünlerdir. Havalı yatak kullanımında dikkat edilecek hususlar, kullanılan havalı yatağın özelliklerine göre değişir.

Hasta Yatakları Özellikleri ve Kullanım Rehberi

14 Şubat 2022

Hasta karyolaları bilindiği üzere motorlu yada manuel olarak hastanın yatışı esnasında kolaylıkla pozisyonlanmasını sağlayan sistemlerdir.

Manuel hasta yatağı sistemleri daha ekonomik, hasta hayatını kolaylaştıran şayet hastanın pozisyonunu kendisinin değiştirebilmesine imkân sağlayamayan sistemlerdir. Bu sistemler ancak bir refakatçi yardımıyla hastanın isteği doğrultusunda yapılabilir.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

14 Şubat 2022

Hasta yataklarında elektrikli motor özelliği olması da başka bir önemli noktadır. Bu şekilde hastaya daha kolay bir şekilde farklı pozisyon aldırmak mümkün olur. Üstelik bu sırada insan gücüne ihtiyaç duyulmaz ve tüm işi yatağın kendisi yapar.

Hasta Taşıma Lifti Özellikleri ve Kullanım Alanları

14 Şubat 2022

Hasta taşıma liftleri refakatçi ve engelli bireyin hayatını kolaylaştıran bir mobilizasyon sistemidir. Bu sistemler sayesinde engellilerimizin bir alandan diğer alana taşınması oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Çelik yada özel paslanmaz malzemeden üretilen bir kadro yapısına sahiptir.

Hangi Engelli Hangi Akülü Sandalyeyi Almalı?

13 Şubat 2022

Kullanıcılar sandalye seçimlerini yapmadan önce boy kilo dengelerine özellikle dikkat ederek bedene uygun akülü tekerlekli sandalye alımı yapmalıdır. Ayrıca postür (duruş) bozukluklarına karşı sandalyenin koltuk dizaynı postüre uygun olmalıdır ya da uygun hale getirilmelidir.

Fiyatı en ucuz 4 aktif tekerlekli sandalye modeli

13 Şubat 2022

Aktif tekerlekli sandalyeler fiyatlarının pahalı olmasıyla bilinir. Bu bilgi kısmende doğrudur. Zira aktif tekerlekli sandalyenin yapımında kullanılan titanyum, karbon fiber ve güçlendirilmiş alüminyum gibi özel metaller ve de bu metallerin zor bulunur olmasının yanısıra pahalı metaller olması nedeniyle kullanıldığı ürün olan aktif tekerlekli sandalyelerden doğal olarak ta pahalı ürünler olarak karşımıza çıkmakta.

Engelli Yürüteç Modelleri, Çeşitleri ve Kullanım Alanları

13 Şubat 2022

Yürümekte zorlanan kısmen yürüme yetisini kaybetmiş engelli çocuklar ve yetişkinler için birçok çeşidi ve kullanım alanı olan yürüteç modelleri vardır. Bu yürüme yardımcılarının kişilere fizyolojik ve psikolojik olarak bir dizi yararı bulunmaktadır. Hem engelli çocuklar hem yetişkinler bu yürüme yardımcıları sayesinde tek başına hareket etmenin verdiği bağımsızlık duygusu sayesinde kendilerine olan öz güvenleri artarken psikolojik olarak ta kendilerini çok daha iyi hissetmektedirler.

 

ENGELLİ ŞARJ İSTASYONLARI GENEL BAKIŞ

12 Şubat 2022

Öncelikle şarj istasyonları genel yapısı itibari ile üst tanıtım ya da şarj ekranı, makara sistemi, şarj cihaz çıkışları (talep halinde 220 V çıkışı) bulunmaktadır. Kullanıcılar için bu ürünlerde dikkat edilmesi gereken en önemli husus makara sistemlerini titiz ve dikkatli kullanmak ayrıca şarj giriş soketlerindeki sağlamlığı korumak olmalıdır.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.