x

Batec Tetra Tekerlekli Sandalye El Motoru

Ürün Kodu : battm
 • Ürün Özellikleri
 • Yorumlar (0)
 • Batec Tetra tekerlekli sandalye kullanıcıları için özel olarak dizayn edilmiş bir çeşit el motorudur.

  Batec, manuel sandalye el motoru çok basit şekilde manuel sandalyeye monte edilir. Aynı basitlik ve serilikte de sandalyeden çıkartılır. Tek şarj ile batec sizi 35-40 kilometreye kadar götürür. Saatte 20 kilometre hıza çıkabilme yeteneğine sahiptir. Çoğu akülü sandalyenin saatte 6 ila 8 kilometre hızla gittiği, maksimum 15 kilometre hıza ulaştığı düşünülürse Batec Mini tetra’nın saatte 20 kilometre hıza ulaşıyor olması onu bir akülü sandalyenin çok daha ötesinde verimli olduğunu gösterir.

  BATEC TETRA’NIN SAATTE 20 KM HIZA ÇIKMASI GÜVENLİ Mİ?

  Bir üst metinde akülü sandalyelerin maksimum 15 kilometre hıza çıktığını söylemiştik. Zaten uluslararası akülü sandalye hız standartları gereği bu hızın geçilmesi yasaktır. Zira yapılan testler sonucu akülü sandalyelerin 15 kilometrenin üzerine çıkması halinde (çok özel üretilen akülü sandalyeler hariç) kullanıcının güvenliğinin tehlikeye atacağı görülmüştür.

  NEDEN?

  Hız faktörü ve teker büyüklüğü birbirine eş orantılı iki ayrıntıdır. Akülü sandalyelerde tekerler küçük olduğundan akülü sandalyelerin en ve boy oranları kısa olduğundan 15 km hızın üstüne çıkılması halinde, viraja girilmesi, tekerlerden birinin taşa, çakıla vb. gibi nesnelere gelmesi durumunda sandalyenin devrilme ya da kullanıcının sandalyenin kontrolünü kaybetme riskleri vardır.

  Tamda bu noktada Batec Mini Tetra hız seçeneğinin 20 kilometre olmasında manuel sandalyelerin arka tekerlerinin büyük oluşundan ve de manuel sandalye ye önden takılan batec tetra ile manuel sandalyenin boy oranının uzun olmasından yararlanarak hızı kullanıcının güvenliğini de riske atmadan 20 km ye kadar çıkartabilmiştir. Aşağıdaki ürün tanıtım videosunda açık şekilde göreceğiniz gibi batec tetra manuel sandalyenin ön kısmından monte edilir ve manuel sandalyelerin önde bulunan küçük tekerleri yukarı kaldırılarak daha doğru bir ifadeyle boşa alınarak devre dışı bırakılır.. Buda hız faktöründe bir handikap olan küçük teker dezavantajını akılcı bir çözümle ortadan kaldırma demektir.

  BATEC TETRA MANUEL SANDALYE EL MOTORUNUN AVANTAJLARI

  Batec Tetra kullanıcısına tekerlekli sandalyenin dar alanlarda kullanım kolaylığını ve dış mekanlarda akülü sandalyelerin gücünü ve avantajını bir arada sunar. İşyerinize gitmek artık çok daha kolay. Batec Tetra’nın saatte 20 kilometre hıza çıkma yeteneği sizi kısa sürede iş yerinize görür. İş yerinize geldiğinizde Batec Tetra’yı tekerlekli sandalyenizden ayırarak yeniden manuel sandalyenin dar mekanlarda kullanım avantajlarından faydalanmaya devam edebilirsiniz

  DAĞ BAYIR GEZMENİN ÖNÜNDE ENGEL YOK

  Bozuk yollar, rampalar ve hatta bir manuel sandalye ile yardım almadan gidilmesi imkansız dağ ve bayırları Batec Tetra ile bir başkasından yardım almadan tek başınıza gezebilir doğanın ve yaşamın tadını çıkartabilirsiniz. 

  Teknik veri ve özellikler

  • Renkler kırmızı, beyaz ve koyu gri renklerde mevcuttur
  • Maksimum hız 20 km
  • Bir şarjda yaklaşık 35-40 km
  • 522 Wh (4 kg) veya 280 Wh (2,6 kg) pil
  • Pilsiz 14,9 kg Ağırlık
  • 16 inç ultra tutuşlu yapışkan lastik
  • 16 'siyah alüminyum Çift Duvar jantlar
  • LED farlar 700
  • Çift led kuyruk lambaları
  • LCD ekran panal
  • USB şarj bağlantı noktası
  • Maksimum kullanıcı ağırlığı 110 kg

   

  HIZ GÖSTERGE PANELİ

   

   

  İSTEĞE BAĞLI OPSİYONEL BATARYA (AKÜ) SEÇENEKLERİ

   

  İsteğe bağlı batarya seçenekleri arasında 280 wh batarya ile 22 km, 522 wh batarya ile 40 km, 554 wh batarya seçeneğiyle ile 42 kilometre menzil vardır.

   

   

  UYUMLULUK: Batec Tetra piyasadaki manuel sandalyelerin %90 ıyla uyumlu olmakla birlikte aktif tekerlekli sandalyelerle %100 uyumlulukta verim sağlar.

  Bakmadan geçmeyin: Şuan incelediğiniz bu ürünle benzer özelliklere sahip SmartDrive MX2 Tekerlekli Sandalye İtekleyicisi ne bakmanızı da öneririz.

Çağrı Merkezi
Mesai saatleri: 09 - 18:00
+905445272424
Bizi Ara!
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.