x

Blog

Kas hastaları akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeli?

15 Şubat 2022

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de “kas hastalığı” en fazla görülen hastalıklardan biridir. Çok değişik türleri ve her türün kendi içinde alt türü bulunan kas hastalığı, aynı tür veya alt türde bulunsa bile kişiden kişiye değişen etkileri görülebilen bir hastalık çeşididir.

İnvacare Price G 50 Meyra Optimus 2 RS Karşılaştırması

14 Şubat 2022

Merhaba, segmentinde arazide koşan iki ürünün “İnvacare Price G 50 Meyra Optimus 2 RS Akülü Sandalye Karşılaştırması” yapacağız.
Amerikan devi İnvacare Price G50 ve  şimdilerde İngiliz RGK’nın satın almış olduğu bir alman tankı ve tasarımı olan Meyra Optimus 2 RS.

İkinci el akülü sandalyeleriniz satın alınır, takas edilir

14 Şubat 2022

Gold Medikal olarak 2. El akülü sandalyelerinizi satın alıyoruz. Dileyen müşterilerimiz ise “eskiyi getir yeniyi götür” kampanyamızdan yararlanarak takas imkanından faydalanabilir. Satın alma ve/ya takas işlemi detayları.

Havalı Yatak kullanımı, Kurulumu ve Hasta Yatağı Ayarları

14 Şubat 2022

Havalı yataklar uzun süre yada sürekli yatalak hastalarda yumuşak doku hasarı denilen tıbbi adıyla bası yarası oluşumunu önlemeye yardımcı tıbbi ekipman sınıfına giren medikal ürünlerdir. Havalı yatak kullanımında dikkat edilecek hususlar, kullanılan havalı yatağın özelliklerine göre değişir.

Hasta Yatakları Özellikleri ve Kullanım Rehberi

14 Şubat 2022

Hasta karyolaları bilindiği üzere motorlu yada manuel olarak hastanın yatışı esnasında kolaylıkla pozisyonlanmasını sağlayan sistemlerdir.

Manuel hasta yatağı sistemleri daha ekonomik, hasta hayatını kolaylaştıran şayet hastanın pozisyonunu kendisinin değiştirebilmesine imkân sağlayamayan sistemlerdir. Bu sistemler ancak bir refakatçi yardımıyla hastanın isteği doğrultusunda yapılabilir.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

14 Şubat 2022

Hasta yataklarında elektrikli motor özelliği olması da başka bir önemli noktadır. Bu şekilde hastaya daha kolay bir şekilde farklı pozisyon aldırmak mümkün olur. Üstelik bu sırada insan gücüne ihtiyaç duyulmaz ve tüm işi yatağın kendisi yapar.

Hasta Taşıma Lifti Özellikleri ve Kullanım Alanları

14 Şubat 2022

Hasta taşıma liftleri refakatçi ve engelli bireyin hayatını kolaylaştıran bir mobilizasyon sistemidir. Bu sistemler sayesinde engellilerimizin bir alandan diğer alana taşınması oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Çelik yada özel paslanmaz malzemeden üretilen bir kadro yapısına sahiptir.

Hangi Engelli Hangi Akülü Sandalyeyi Almalı?

13 Şubat 2022

Kullanıcılar sandalye seçimlerini yapmadan önce boy kilo dengelerine özellikle dikkat ederek bedene uygun akülü tekerlekli sandalye alımı yapmalıdır. Ayrıca postür (duruş) bozukluklarına karşı sandalyenin koltuk dizaynı postüre uygun olmalıdır ya da uygun hale getirilmelidir.

Hangi engelli çocuk arabası modelini önerirsiniz?

13 Şubat 2022

10 yaşında engelli çocuğumuz için puset arıyoruz. Bize önereceğiniz engelli çocuk arabası varmı? Çocuğumuzun engel durumundan bahsetmek gerekirse, çocuk 10 yaşında ancak alacağımız arabanın 15-16 yaşına kadar kullanmasını istiyoruz. Yani öyle her yıl yeniden yeniden puset değişmek istemiyoruz.

Handicare Liam ve Ottobock B400 Karşılaştırması

13 Şubat 2022

Segmentinin lideri iki ürün ile yeniden karşınızda olmaktan gurur duyan bizler, sizin için hazırladığımız bu karşılaştırmalardan umuyoruz ki istediğimiz verimi alabilirsiniz. Handicare Liam ve Otto Bock B 400 Akülü Sandalye Karşılaştırması 

1 2 3 4 5 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.