Blog

Merdiven İnme Çıkma Cihazları ve Merdiven Asansör Sistemleri

15 Şubat 2022

Merdiven mobilizasyon sistemleri hayatımızı kolaylaştıran, asansörün yada rampaların olmadığı ortamlarda basamak atlayıcıları sayesinde bize tırmanışı sağlayan cihazlardır.

Merdiven Çıkan Akülü Sandalye: Scewo

15 Şubat 2022

Tek başına merdiven çıkabilen Scewo Akülü Tekerlekli Sandalye aynı zamanda üzerinde bulunan donanımlar sayesinde kaldırım inip çıkabiliyor, otobüs ve minibüs benzeri araçlara inip binebiliyor. Sandalyenin alt kısmında yer alan iki tekerlek ile bunları başarması ve aynı zamanda çok basit bir kumandasının olması kullanım kolaylığı da sunmakta.

Kuschall Aktif Tekerlekli Sandalyenin Şaşırtan Öyküsü

15 Şubat 2022

Kuschall aktif tekerlekli sandalyelerin Kurucusu “Küschall Rainer” in markalaşma hikayesi filmlere konu olacak kadar ilginç bir hikâye. Belki bir film senaristi gibi yada usta bir edebiyatçı gibi bu hikayeyi süslü cümlelerle anlatamayız, ama hikayenin ilginçliği okuyucuya o kadar ilgi çekici gelecektir ki, bu yüzden hikayeyi anlatmak için bir senarist yada edebiyat ustası olmaya gerek olmadığını düşünüyoruz.

Kas Hastalıklarında Fizik Tedavinin Önemi

15 Şubat 2022

Maalesef kas hastalıkların bilinen hiçbir ilaçlı tedavisi yoktur. Kas hastalığının tedavisine yönelik FAZ 3 çalışmasında bulunan ilaçlar olsa da henüz bu ilaçlar içinde somut bir gelişme olmadı. Ve fakat buna rağmen kas hastalarının ve ailelerinin eli kolu tamamen bağlı değil.

Kas hastaları akülü sandalye alırken nelere dikkat etmeli?

15 Şubat 2022

Tüm dünyada olduğu gibi Ülkemizde de “kas hastalığı” en fazla görülen hastalıklardan biridir. Çok değişik türleri ve her türün kendi içinde alt türü bulunan kas hastalığı, aynı tür veya alt türde bulunsa bile kişiden kişiye değişen etkileri görülebilen bir hastalık çeşididir.

İnvacare Price G 50 Meyra Optimus 2 RS Karşılaştırması

14 Şubat 2022

Merhaba, segmentinde arazide koşan iki ürünün “İnvacare Price G 50 Meyra Optimus 2 RS Akülü Sandalye Karşılaştırması” yapacağız.
Amerikan devi İnvacare Price G50 ve  şimdilerde İngiliz RGK’nın satın almış olduğu bir alman tankı ve tasarımı olan Meyra Optimus 2 RS.

İkinci el akülü sandalyeleriniz satın alınır, takas edilir

14 Şubat 2022

Gold Medikal olarak 2. El akülü sandalyelerinizi satın alıyoruz. Dileyen müşterilerimiz ise “eskiyi getir yeniyi götür” kampanyamızdan yararlanarak takas imkanından faydalanabilir. Satın alma ve/ya takas işlemi detayları.

Havalı Yatak kullanımı, Kurulumu ve Hasta Yatağı Ayarları

14 Şubat 2022

Havalı yataklar uzun süre yada sürekli yatalak hastalarda yumuşak doku hasarı denilen tıbbi adıyla bası yarası oluşumunu önlemeye yardımcı tıbbi ekipman sınıfına giren medikal ürünlerdir. Havalı yatak kullanımında dikkat edilecek hususlar, kullanılan havalı yatağın özelliklerine göre değişir.

Hasta Yatakları Özellikleri ve Kullanım Rehberi

14 Şubat 2022

Hasta karyolaları bilindiği üzere motorlu yada manuel olarak hastanın yatışı esnasında kolaylıkla pozisyonlanmasını sağlayan sistemlerdir.

Manuel hasta yatağı sistemleri daha ekonomik, hasta hayatını kolaylaştıran şayet hastanın pozisyonunu kendisinin değiştirebilmesine imkân sağlayamayan sistemlerdir. Bu sistemler ancak bir refakatçi yardımıyla hastanın isteği doğrultusunda yapılabilir.

Hasta Yatağı Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

14 Şubat 2022

Hasta yataklarında elektrikli motor özelliği olması da başka bir önemli noktadır. Bu şekilde hastaya daha kolay bir şekilde farklı pozisyon aldırmak mümkün olur. Üstelik bu sırada insan gücüne ihtiyaç duyulmaz ve tüm işi yatağın kendisi yapar.

1 2 3 4 5 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.