Hasta Taşıma Lifti Özellikleri ve Kullanım Alanları

Hasta Taşıma Lifti Özellikleri ve Kullanım Alanları

14 Şubat 2022

Hasta taşıma liftleri refakatçi ve engelli bireyin hayatını kolaylaştıran bir mobilizasyon sistemidir. Bu sistemler sayesinde engellilerimizin bir alandan diğer alana taşınması oldukça kolay bir şekilde gerçekleştirilebilir. Çelik yada özel paslanmaz malzemeden üretilen bir kadro yapısına sahiptir.

Bu kadro yapısı ağır yüklerin taşınmasına olanak sağlar ve mukavemet direnci oldukça yüksektir. Bu sayede engellilerimiz güvenli bir şekilde taşınabilmektedir.

Sürekli yatan hastalar, tek başına yataktan kalkıp banyoya, tuvalete yada bir odadan başka odaya gidemeyen yaşlı, hasta ve engelli bireylerin manuel yada motorlu şekilde taşınması bu cihazlar sayesinde çok kolay gerçekleşir.

Bu tip hastaların refakatçileri hasta kaldırma ve taşıma cihazları sayesinde hastalarını zorlanmadan rahatlıkla taşıyabilirler. Çoğu ailede hasta yakınları bu cihazları kullanmadıkları için ağır kaldırmaya bağlı olarak bel fıtığı v.b gibi fizyolojik sorunlar yaşamaktadır. Bu hasta taşıma cihazları bu sorunları köklü şekilde ortadan kaldıran yaşamı kolaylaştıran ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

NOT: Tüm hasta taşıma liftleri modellerimizi incelemek ve satın almak için buraya tıklayın:> https://goldmedikal.com/hasta-tasima-lifti

Motorlu hasta taşıma lifti blog

HASTA TAŞIMA LİFTLERİ ÇALIŞMA MANTIĞI ve KALİTE UNSURLARI

Aktivatör sistemleri ise kaliteyi ve kapasiteyi belirleyen noktadır. Aktivatör grubu içerisinde, sürücü sistem ve kumanda, akü, motorlu lift sistemin en önemli 3 parçasını oluşturur.

Sağlam bir sistem için taşıyıcı Liftin mekanik aksamları kırılmaz özel polyemit malzemeden yada pirinç malzemeden yapılmış olmalıdır.Bu sayete taşımacılığın güvenle yapılıyor olabilmesi sağlanmış olur.

Hasta taşıma liftleri 2 ye ayrılır. Bunlar Manüel hasta taşıma ve motorlu hasta taşıma liftleridir.

MANUEL HASTA KALDIRMA TAŞIMA LİFTLERİ

Manuel hasta taşıma liftleri çıkrık sistem ve yağlı manuel pistonlarla çalışır. Ciddi kol gücü gerektirmez şayet refakatçi için sürekli kullanımlarda yorucu olduğundan çok tercih edilmez ve artık günümüz teknolojisinin oldukça gerisinde kaldığından artık üretilmemektedir.

hasta kaldırma lifti blog

MOTORLU HASTA TAŞIMA LİFTLERİ

Motorlu hasta taşıma liftleri ise önceliği refakatçi hayatını kolaylaştıran sistemler olduğundan daha çok tercih edilir. Bu sistemlerde hastanın kaldırılması tamamen motor yardımıyla olduğundan hastanın refakatçisine kesinlikle yük binmez. Motorlu hasta taşıma liftleri çoğunlukla bir kumanda yardımıyla komut verilerek hasta yatağından kaldırılıp rajatlıkla taşınabilmektedir. Fiyat olarak manuel hasta taşıma liftlerine göre daha pahalı olsada kullanım pratikliği açısından kesinlikle önerdiğimiz sistemdir.

Motorlu hasta taşıma liftleri alırken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sistemin çalışma kurs boylarına kesinlikle dikkat edilmelidir. Ayrıca kadro ölçüleri kullanım alanına uygun olmalıdır. Kapı geçişleri kolidor genişlikleri ve sistemin denge ayaklıkları mutlaka yatak altlarına girebilmelidir. Bunun haricinde cihaz kalitesi için kesinlikle güvenilir firmalardan bilgi alınarak, bilinen markalar ve garantili sistemler satın alınmalıdır.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.