x

Medikal Haber

Akülü sandalyeler ve engelli scooterleri için yağmurluk

11 Şubat 2022

Akülü sandalye kullanıcıları özellikle kış aylarında dış mekanlarda yağmur ve karlı havalarda ıslanma, üşümeye bağlı sorunlar yaşamaktadır. Bu sorunu çözmek adına, Fransız üretici VELTOP akülü sandalyeler ve engelli scooterleri için açılır kapanır şekilde çalışan yağmurluk yapmış.

Akülü sandalye motor gücünün performansa sağladığı katkılar

11 Şubat 2022

Kullanmış olduğumuz motorlu akülü sandalyeler bizi zaman zaman sürüş esnasında yarı yolda bırakmaktadır. Başlıca etkenler ise bozuk satıhlı yollar, teker çaplarının yetersiz oluşu, eğim ve kilo hesabı yapılmadan alınan sandalyelerin motor Watt değerlerinin düşük oluşudur.

Akülü sandalye firması Gold Medikal engellilere özel uygulamaları

11 Şubat 2022

Hayata bir şekilde eksik başlamış ya da hayat şartları bizi bir şekilde sağlığımızdan geri bırakmış olabilir.

Yürüme yeteneklerimizi kaybetmiş de olabiliriz. Peki neden hayattaki sloganı ‘’engelsiz yaşam’’ olan biz engellilerde sağlık sorunu olmayan diğer insanlar gibi dağ yürüyüşleri yapamayalım? Ya da neden kaldırımlar bizim için daha zor olsun?

Akülü sandalye aküsü ve şarj cihazı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

11 Şubat 2022

Akülü sandalye kullanıcılarının sandalyelerinde zaman içerisinde yenilemeleri / değiştirmeleri gereken iki önemli aparat vardır. Bunlar akü ve şarj cihazı. Yapıları gereği bu iki aparatın ömrü genellikle akülü sandalyenin ömründen kısa olur. Bu nedenle neredeyse tüm kullanıcılar kullanım süreleri boyunca mutlaka birden fazla değişime gitmek durumuna kalırlar.

Akülü Sandalye Aküsü Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

10 Şubat 2022

Akülü sandalyeler bilindiği üzeri 24 volt ile çalışan sistemlerdir. Bu sistemler üzerinde kullanılması gereken akü tipi ise jel aküdür. Jel aküler yüksek direnç sağlayan ve sürekli kullanımlarda yüksek performans sağlayabilen kalitede akülerdir.
jel aküleri sulu akülerden ve diğer tip akülerden ayıran en büyük özellikte budur.

Akü Kullanım Tarifi & Uzun Ömürlü Aküler İçin 8 Önemli Madde

10 Şubat 2022

Merhaba arkadaşlar. Yeni bir başlık ile karşınızdayız. Akülü Sandalye konusunda en çok yaşanan sorunların en başında gelen ‘’AKÜ’’ sorunları hakkında etkili bir adım atabilmeniz için size bazı teknik detaylardan ve kullanım şekillerinden bahsedeceğiz…

Aktif Tekerlekli Sandalye Nedir?

10 Şubat 2022

Aktif tekerlekli sandalye nedir? Sorusu Gold Medikal müşterileri tarafından çok sık sorulan bir sorudur. Tüm bu sorulara yanıt olması açısından aktif tekerlekli sandalyenin ne olduğunu klasik manuel tekerlekli sandalye ile arasında ne fark olduğunu detaylı şekilde açıklayalım.

Akülü Sandalye SGK Ödemesi Nasıl Alınır?

30 Ocak 2022

Sosyal güvencesi olup ta akülü tekerlekli sandalye almak isteyen vatandaşlara devlet 2022 yılı itibariyle 2.750 TL ödeme yapmaktadır. Akülü tekerlekli sandalye SGK ödemesi almak için yapılması gereken bir takım iş ve işlemler vardır. Sırasıyla özetlemek gerekirse

Aktif tekerlekli sandalye alırken nelere dikkat etmeli?

24 Ocak 2022

Aktif tekerlekli sandalyeler üst gövde bölümünü tamamen kullanabilen, kol ve el becerileri olan kişiler için kullanımı uygun, kişiye özel olarak imal edilen tekerlekli sandalye tipleridir. Bu kısa aktif tekerlekli sandalye nedir? Yanıtından sonra gelelim asıl konumuz olan aktif sandalye alınırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.